Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása okozhat terhes tüneteket?

Figyelt kérdés

Azoknak a táborát erősítem, akik hisznek azoknak az orvosoknak, akik szerint fog-gátló abbahagyása után nagyobb az esély a babára, szóval elkezdtünk próbálkozni.

Márc. végén vettem be az utolsó szemet, ápr. elején volt megvonásos, átlag kétnaponta együtt vagyunk.

Pár napja előjöttek a tünetek: érzékeny mell, hasszurkálás, érzékeny a hasam nyomásra, mára mintha meg lenne kicsit duzzadva a mellem. Szóval ilyesmi tünetek.

De vajon a fog.gátló abbahagyása okozhat ilyesmit, vagy reménykedhetek, hogy elsőre sikerül?

Szerdára nem várom hivatalosan.


2015. ápr. 26. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Én az első menzit vártam meg és első hónapban összejött.. (novemberben fejeztem be és januáig azért vártunk) Aztán progihianyom volt 6 hetesen, nem tudom van-e összefüggés, Sosem derül ki. De már mindegy, egyben vagyunk.

Reménykedhetsz persze. De lehet a fogi gátló is. Most gondolj bele, a szervezetednek nagy dolog volt a peteeres most. Egyelőre csak várni tudsz. De a szerda annyira nincs azért messze, hátha.

2015. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk csak fél évig szedtem.

(Elég hamar változott meg bennem a "még várni akarok" és a "most akarom" érzés :) )


És sajnos csak csütörtökön tudok tesztet venni....

2015. ápr. 26. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Én meg két hónapig de olyan fájdalmak árán jött meg az első rendesz menzeszem hogy majdnem a falat kapartam pedig sose volt erős menzeszem. Nálam nem ment könnyen a fogamzásgátló abbahagyása. Nem volt pé-re utaló tünetem sem az azt követő hónapban meg olyan intenzíven hogy nem lehetett nem észrevenni.

Csak azt akartam irni hogy hormonzavarhoz nem kell évekig szedni a fogi gatlot. Nálam két hét is elég volt.

De lehet neked volt péd és akkor teherbe is tudsz esni. Tényleg csak azt irtam hogy mindket verzió lehetséges. Reméljük baba az ok. :)

2015. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem olyan hormonzavarom lett a fogamzásgátló szedése alatt és után, hogy tej jött a mellemből, pedig nem voltam terhes, azóta is nyögöm (2012-ben hagytam abba)... És sajnos nem vagyok vele egyedül. Szóval sajnos a fogamzásgátló hormonproblémákat, és ezzel meddőségi problémákat is tud okozni, mint nálam :( Viszont kívánom, hogy neked babát jelentsen!
2015. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Remélem, baba lesz, mert éreztem az ovut rendesen.


(Meg két éve kellett használnom hormonális hajszeszt, na az megzavarta a ciklusom egy kicsit és akkor nekem is jött tej a mellemből, viszont a többi tünetem - ami most van - az akkor nem volt.)

2015. ápr. 27. 07:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves negyedik válaszadó! Velem is ez a probléma, hogy tej jött a mellemből + szerintem még simán 10-20 mellékhatással együtt jött ki rajtam, mi abbahagyás óta nem védekezünk, de még nem jött össze a baba
2015. ápr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, sajnos azóta sem jártunk sikerrel mi sem, de mindig reménykedem!


Kérdező, te pedig mindenképpen írd meg mi lett, drukkolok! :)

2015. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mára a melleim is megduzzadtak kicsit, fogásra legalábbis érzem. Csütörtökön tudok majd tesztet venni. És nagyon izgulok :)


(Azért reménykedem, hogy nem a fog-gátló, mert régebben szedtem két évig, akkor sem okozott semmit az abbahagyása. Aztán az első terhességem után is megpróbálkoztam vele, de akkor anyagi megfontolásból inkább mást választottunk, de annak az abbahagyása sem viselte meg a szervezetem. Szóval reménykedem de nagyon!)

2015. ápr. 27. 20:41
 9/10 A kérdező kommentje:
Neked pedig szorítok, hogy sikerüljön!
2015. ápr. 27. 20:42
 10/10 A kérdező kommentje:
A teszt tegnap délután és ma reggel is negatív, mensi szerű görcsölgetések viszont vannak, szóval szerintem az lesz, nem baba :(
2015. máj. 1. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!