Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Coronelle fogamzásgátló 18....

Coronelle fogamzásgátló 18. szeme kimaradt, túl vagyok a 24 órán. De szeretkeztem, lehetek terhes?

Figyelt kérdés
1 szem úgy ahogy kell kimaradt :( Ma vettem észre, hogy tegnap előtt kihagytam egy szemet. Tegnapit bevettem azt is 2 óra késéssel. Ma reggel vettem észre, hogy még a V betű van és ma a H betűnek kéne lennie :( Reggel is és este is együtt voltunk a párommal mind 2nap ill ma is. Mennyi az esélye a babának? Mikor teszteljek ha van?
2015. márc. 2. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Aktus után minimum 14 napot várj és utána tesztelj.

Betegtájékoztató:

- Ha 12 óránál hosszabb időt késett a tabletta bevételével, a terhesség elleni védelem csökkenhet. Minél több egymást követő tablettát hagyott ki, annál nagyobb a teherbeesés kockázata.

A terhesség elleni védelem csökkenésének veszélye akkor a legnagyobb, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is):

- Több tablettáról felejtkezett el a csomagban

- Keresse fel orvosát.

- Egy tablettát hagyott ki az 1. héten

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez 2 tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, pl. gumióvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor, fennáll a terhesség kockázata. Ebben az esetben forduljon orvosához.

- Egy tablettát hagyott ki a 2. héten

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez 2 tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. A terhesség elleni védelem nem csökkent, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása.

- Egy tablettát hagyott ki a 3. héten

- A következő lehetőségek közül választhat:

- Vegye be az elfelejtett tablettát, amilyen hamar eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, hogy egyszerre 2 tablettát kell bevennie. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes periódus helyett kezdje el szedni a következő csomagot.

- Valószínűleg menstruációja (megvonásos vérzése) lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételő vagy áttöréses vérzés is a második csomag szedése alatt.

- Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a 7 napos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el bevenni a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 7 napnál rövidebb tablettamentes periódust tartson.

- Ha a két javaslat valamelyikét követi, a terhességgel szemben védett marad.

- Ha kihagyott egy tablettát a csomagból és nem jelentkezik vérzés az első tablettamentes periódusban, előfordulhat, hogy teherbe esett. Fel kell keresnie kezelőorvosát a következő csomag szedésének elkezdése előtt.

2015. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor ha baba akkor már most a héten sem fog megjönni? Bevettem tegnap, tehát a 7nap kihagyás nem lehetséges.
2015. márc. 2. 11:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Van akinek jelentkezik a megvonásos vérzése van akinek nem.
2015. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!