Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása miatt vannak ilyen tüneteim, vagy lehetek terhes is?!

Figyelt kérdés
3 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló tabletta szedését 8 év után. 2 hónapig nem volt semmi probléma, rendesen időben megjött. Az első hónaptól viszont már nem védekeztünk a párommal, mert babát szeretnénk. A 3 hónapban 5 nap késéssel jelentkezett egy kis barnázás, és egy kis pecsételő vérzés ami 2 napig tartott. Kicsit bennem van a gyanú hogy terhes is lehetek, de már teljesen elbizonytalanodtam. Csináltam a barnázás elmúlása után egy tesztet ami negatív lett. (Ez volt a 33-34. napon) Viszont tegnap, megbátorodva hogy akkor biztos nem vagyok terhes, nekiálltam edzeni. Edzés után ismét elkezdtem pecsételni, de csak minimális jelent meg a tisztasági betéten, aztán pár óra és el is múlt. Ez is újra gyanút keltett bennem. Ha csak a fogamzásgátló miatt lenne akkor egy kis mozgástól nem kellene pecsételésnek megindulnia nem?? Valaki hasonló cipőben??
2015. jan. 30. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia, én 7 hónapja hagytam abba, és nekem nem volt ilyen... Nem pecséltelgettem. De azóta se sikerült a naba még nekünk. Eléggé össze vissza van azóta a mensim.ki tolodott 29-33napra a ciklusom.


Szorítok szerintem lehet baba :)

2015. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

*pecsételgettem

*baba

2015. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. :) Nagyon kiváncsi vagyok. Voltak már gyanújelek is, de már annyi helyen annyi mindent olvastam hogy teljesen elvagyok bizonytalanodva. És ez a negatív teszt is. Reggel is hányingerrel ébredtem, de egyből úgy voltam hogy áh beképzeled , és aludtam tovább. :D :D :D
2015. jan. 30. 17:13
 4/11 anonim válasza:
A tesztek csak egy bizonyos idő utàn mutatjàk ki a terhességet, mikor annyira megemelkedett a hcg hormon hogy vizeletből kimutatható. Nekem 6 tesztből csak a 6. Lett pozitiv mikor terhes voltam. Szerintem elkéne làtogatnod egy nődokihoz ö hüvelyi ultrahang alapjàn megtudja mondani.:)
2015. jan. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Mindenképp el fogok látogatni. A negatív teszt előtt teljesen biztos voltam benne hogy én terhes vagyok. De túl sokat olvasok mindenfélét a témáról és már elbizonytalanított. Plusz mindenki hitetlenkedve néz rám, hogy áh biztos nem vagy még terhes, tuti a gyógyszer miatt van...
2015. jan. 30. 17:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj rá :) tudom könnyű mondani, de én már 7 hónapja csalódok minden hónapban :(

Most megfogadtam hogy nem agyalok annyit rajta :)

Kitartást :)

2015. jan. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha nem védekeztek lehetsz terhes is, viszont simán lehet a gyógyszer miatt is.

Ugyanis bár a mai fogamzásgátlók hamar kiürülnek, attól még a szervezet természetes folyamatai nem feltétlenül fognak egyből rendeződni, van, akinek hónapok kellenek. Szóval simán lehet ezt a gyógyszer hatására is írni.

Én azt gondolom, hogy ha pár nap múlva csinálsz tesztet és mégis negatív, akkor nem vagy terhes.

Nőgyógyászhoz pedig szerintem teljesen felesleges még elmenni a terhesség miatt. Ugyanis ha még a teszt sem mutatja ki, akkor az orvos sem fog az ég világon semmit látni!

Nekem 1 héttel a pozitív teszt után volt orvosnál vizsgálatom és még csak petezsákot látott. És ugye az még nem jelent semmit, biztosra akkor veszik, amikor már szívhang is van.

De nekem még pozitív teszted sincs, vagyis ha terhes is lennél, még nincs annyi HCG a szervezetedben, hogy kimutassa a teszt, szóval még akkor nagyon az elején lennél a terhességnek és akkor még az orvos sem látna semmit.

Amúgy nekem is fog. gátló abbahagyása után 2 hónapig napra pontosan megjött, aztán utána a 22 naptól a 30-ig volt mindig és van egyébként azóta is. És volt nekem is olyan, hogy nem jött meg rendesen, csak pár napig barnáztam, 1-2 napig véreztem, de inkább nem is volt rendes és nem voltam terhes!

2015. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia!elmondom az en történetem 2 evig szedtem fogamzásgatlot abba hagytam első honapba 35 napra jött meg persze a 30 napon elmentem dokihoz hogy miis van mert reggel es d.u hanytam a mellem anyira fajt hogy emlövizsgalatra is elküldött a doki nem volt semmi se babba sem a mellemel gond 35 napra megjött ugy hogy 1 napig 2 napig semmi megint 1 napig de ezek az 1 napok bafnázás volt azutan 2 honapig megjött 26 nara rám meg 27 napra de csak barnazgatas 1 nap semmi masik na igen neha 1 kis verpötty is volt januar 3 an viszon nagyon nagy fajdalmakkal jött meg az ügyeletett is kihivtam olyan nagyon összegörnyedve meg levegöt se tudtam venni 3 napig volt meg nagyon kis menyisegü vér persze minden honapba elmentem dokihoz es semmit nem latott se babat semmit most meg a tegnap kellett volna megjönnie hat nem jött nem is fáj a hasam nem görcsölök es meg nem jött meg ja es negativ a tesztem
2015. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok nem fiatalságom miatt szedtem csak ket evig a fogamzasgatlot hanem 28 eves vagyok es van egy 7 eves gyerekem csak azert irtam hogy nem 16 aki csak 2 evig szedett fogamzasgátlot és még nem tudja az elet nagy dolgait
2015. jan. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, és hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat. :)) Hamarosan kiderül hogy mi miatt van. :)
2015. jan. 30. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!