Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jól gondolom, hogy terhes lettem?

Jól gondolom, hogy terhes lettem?

Figyelt kérdés
A párommal nagyjából 3 hónapja voltunk együtt utoljára úgy, hogy belém ment. Fogamzásgátló tablettát szedek, több, mint 1 éve, mindig rendesen szedem, nem hagyok ki egyet sem, időpontokkal sem variálok (esetleg 10-20 perc késés szokott lenni maximum). Az eset a ciklusom 23. napján történt, azelőtti napon szedtem be az utolsó szem fogamzásgátlót abban a hónapban. Majd rá 4 napja megjött. Következő hónapban is rendesen 28. napra megjött újra. Viszont egy ideig volt hányingerem és émelyegtem. Most 12 napja megjött újra időben, de 1-2 nappal rövidebb ideig tartott, mint szokott (tudom, ilyet okozhat a fog.gátló is, hogy rövidebb esetleg). Most az elmúlt 1-2 napban elkezdett fájni a mellem, meg mintha "menstruáció" szerűen görcsölne a hasam de nem nagyon. Nincsen rózsaszínes folyásom. Ezt is betudhatnám annak, hogy talán a peteérés időszakában vagyok, 12. nap körül ez nem korai már - szerintem - . Viszont eléggé meg vagyok ijedve, fiatalnak tartom magam (19 éves vagyok). Tudom tesztelni kéne (és most tudom ezért le lehet engem húzni), de valamiért nem mertem venni tesztet, meg bíztattam magam, hogy megjött-megjött, minden rendben, 23. napon amúgy is -állítólag- nehéz a teherbeesés, nem nagyon van már peteérés akkor. Szívesen venném a véleményeket, meglátásokat! Előre is nagyon szépen köszönöm!

2015. ápr. 8. 14:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ja az lemaradt, hogy Deciora 3 mg / 0,02 mg fogamzásgátlót szedek.


És elnézést a hosszú kifejtésért!

2015. ápr. 8. 14:08
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

"12. nap körül ez nem korai már - szerintem "

Fogamzásgátló szedése alatt NINCS peteérés!

Szerintem nem vagy terhes, de vegyél tesztet és megnyugszol!

2015. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagy terhes, fogamzás gátló gyógyszer mellett, úgy, hogy rendesen szeded, kb 1 az 1.000.0000.0000.0000.0000.0000.-hoz az esélye ;) A mellfájás és a többi bármitől lehet, nők vagyunk és totál titokzatos a szervezetünk, nem mindig produkálja ugyanazt és ugyanúgy a dolgokat... Ne aggódj... :) (Nem lehet, hogy legbelül egy picit szeretnél az lenni?)
2015. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szeretnék az lenni természetesen, de még nagyon sok mindent kell előteremteni odáig. Párommal együtt vagyunk már 4 éve, persze szóba került, de még egyetemre járok, orvosnak készülök. Szeretném befejezni, illetve biztos helyet teremteni a picinek... :)


Köszönöm a válaszaitokat, kicsit megnyugodtam...

2015. ápr. 8. 14:17
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvosnak készülsz kicsit jobban odafigyelhetnél utánanézhetnél a fogamzásgátlónak is, nem bántásból,de egy butuska lánytól még elnézi az ember hogy azt hiszi van pé gyógyszer mellett( betegtájékoztatóban benne vagy hogy nincs),de egy tanult embertől nem ezt várnánk.
2015. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen tisztában vagyok vele, és tudom, hogy tőlem ez nem volt túl ésszerű kérdés. Csak már néha én is inkább kérdezek másoktól, mert lehet - sőt biztos-, hogy rengeteg tanult ember fordul meg itt, akik tapasztaltabbak, mint én! :)
2015. ápr. 8. 14:26
 7/16 anonim ***** válasza:
Peteérés van, csak az érett petét nem engedi ki a fogamzásgátló. A gyógyszer 99,8%-ban véd, tehát az esély 1000 nőből 2 terhes lesz mellette, csak hogy tisztázzuk itt a fogalmakat! Egyébként ha rendben szedted, te nyilván nem vagy terhes :). Menzesz környékén is elő szoktak kerülni ilyen tünetek, nyugodj meg! :)
2015. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem jól gondolod, de ha így parázol, miért nem veszel tesztet???? Mi itt nem vagyunk látók és jósok sem....
2015. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Te jol vagy..? 3honapja folyamatosan megjon, es meg mindig azt hiszed h terhes vagy??
2015. ápr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Bocsi, nem bunkóságból, de nem kellett volna oda írnod, hogy orvosnak tanulsz, mert ez így vér ciki...legalább jártál volna utána egy kicsit, ha már a tanulmányaidból nem szűrted le eddig, hogy működik a női test és a teherbeesés! Bocs, de ez mellett nem tudtam elmenni reakció nélkül.
2015. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!