Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyás után...

Fogamzásgátló abbahagyás után fellépő menzi kimaradás miatt mennyi idő után lehet orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk, 3 hónapja nem szedek már fogamzásgátlót. Első két hónapban megjött (de akkor sem rendes ciklusonként), utána viszont már nem (nem lettem terhes). Olvastam, hogy volt akinek fél évig, de hónapokig is kimaradt. Ha esetleg velem is ez lenne, hogy nem jön meg több hónapig, akkor ezzel fordulhatok orvoshoz, és ha igen mikor? Vagy elhajt az orvos azzal, hogy várjak türelmesen amíg magától megjön, mégha ez esetleg fél évbe is beletelik?
2008. aug. 27. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a fogamzásgátló szedése előtt rendszeres volt a ciklusod, akkor elhajt az orvos nagy valószínűséggel. És türelemre int!

Nekem egyáltalán nem jött meg a tabi abbahagyása után, vártam fél évet, és utána fordultam dokihoz. Addig szedtem E-vitamint, multivitamint, homeopátiás cseppeket. A hormonvizsgálat már elkészült, szeptemberben megyek a dokihoz, és kielemzi.

Szóval, egy kicsit azért várhatsz, mondta nekem is a dokim, hogy a fél év kimaradás, az már gyanus, de látottmár olyat is, hogy vkinek nem jött meg 1 évig, és semmi gondja nem volt, egyszerűen csak annyi, hogy szegény agyalapi mirigye állt és várt...

Hát... ezért olyan szörnyű módszer a hormonális fogamzásgátlás... Ráadásul nekem előtte sem volt rendszeres... De tanulta, belőle...

Remélem, te nem jársz így!

2008. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapot vártam a fog. gátló után, majd elmentem dokihoz, aki adott egy olyan gyógyszert, ami meghozta. Szerintem fölösleges várnod, csak húzod az időt!
2008. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!