Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elmúlik-e a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmúlik-e a fogamzásgátló hatása az abbahagyás után?

Figyelt kérdés

Mondják sokan, és vannak olyanok akiknek ilyen tapasztalatai vannak, hogy elmúlik a hatása az abbahagyás után.

Tehát ha jól értem vannak a fogamzásgátlónak jó mellékhatásai. Elképzelhető, hogy valakinek felírják pattanások, szőrösödés, fájdalom, hormonproblémák stb miatt. Jó esetben megoldódik vagy javul a helyzet. Aztán sokan amikor abbahagyák, panaszkodnak, hogy megint pattanás, mégjobban fáj stb... Azok meg akik ellene vannak a tabinak, határozottan kijelentik, hogy hát az összes hatás el fog múlni... Ha nőtt a melled, megint ugyanolyan lesz, visszajön az összes pattanásod, még szőrősebb leszel és megint fájni fog stb... Na de ha pont ezekre a problémákra adják... A gyógyszernek elvileg az a dolga, hogy elmulassza az adott problémát, és a legtöbbet nem kell örökre szedni, mégsem leszel mondjuk rögtön megint influenzás, ha elfogyott az orvosság. Arra vagyok kiváncsi, hogy akkor most hogy is van ez a fogamzásgátlóval??


2009. márc. 3. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló hormon. A szervezeted is termel hormonokat, de lehet, hogy nem megfelelően ezér alakulhat ki pattanásosodás, szőrödés...stb.

Ha abbahagyod a hormon szedését, akkor a szervezetedből újra hiányzik az az adag amit eddig beszedtél, tehát újra jelentkeznek a tünetek.

És nem igaz, hogy minden gyógyszert abba kell hagyni, nagyon sok gyógyszert kell egy életen át szedni, éppen azokat amik valami hiányt pótolnak a szervezetedben, vagy egy "gyógyíthatatlan" tünetet kezelnek. (Pl. pajzsmirigy- vagy más hormon, magas vérnyomás elleni tabletta, különböző aminósavak, szteroidok amiket a szervezet nem megfelelő mértékben termel.

2009. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Egyébként pont azt mondtam, hogy a legtöbb, tehát NEM az összes gyógyszert nem kell örökre szedni... Márcsak azért is legtöbb, mert én több olyat ismerek amit nem kell örörkre mint amit kell.. De semmiképpen sem gondolom, hogy mindet abba lehet hagyni. :)
2009. márc. 3. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Igen, elmúlik, pont ezért kell védekezni az 1. naptól kezdve. Az más tészta, hogy még 3 hónapig nem tanácsos teherbe esni a tabi abbahagyása után.

Nagy valószínűséggel a tabi szedése előtti tünetek visszatérnek az abbahagyás után, mivel a hormonszint visszaáll a természetes szintre.

2009. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Dehát akkor minden esetben pl kicsi lesz megint a melle annak akinek nőtt, szőrös és pattanásos lesz (ez most csak a végletek, meg néhány ismertebb tünet/mellékhatás)? De akkor nem értem, hogy mi értelme van ilyen problémákra felírni, hiszen általában az ember nem örökre szándékszik szedni??
2009. márc. 3. 16:49
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a másodiknak is. Avval tisztában vagyok, hogy meddig véd, csak azt nem értem, hogy nem védekezési problémákra akkor minek írják fel?
2009. márc. 3. 16:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A hormontermelés változhat a szervezetben. Pl egy terhesség jelentősen megváltoztatja azt. tehát ha nagyon pattanásos vagy, reménykedhetsz, hogy a terhesség után ez megváltozik. De garancia nincs
2009. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem Diane-t írt föl ( a szükséges vizsgálatok után), mert nagyon fájdalmas a havim, emellett egy kis szőrösödés, viszont a bőröm szép. Igazából a szőr sem gond, mert arra van más módszer. Tudom, hogy a Diane mellékhatása csak a fogamzásgátlás, viszont hormonokat tartalmaz szinték, akkor ugyanazok vonatkoznak rá, nem? De ha visszaáll utána, akkor miért úgy írják föl meg úgy ismertetik, hogy ettől meggyógyulsz, meg ennek meg annak a leghatásosabb gyógyszere? Ezt az egyet nem értem...
2009. márc. 3. 16:56
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Már bocs! Baromság a kérdés! Persze hogy elmulik, külömben elég lenne egy levéllel megvenni, és a gyógyszergyártók csődbe mennének...
2009. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már bocs, csak logikusan gondolkodtam... Nem értettem hogy miért írják fel, ha nem örökös használatra való, és a baj is visszajön, ha "letesszük"... A többi gyógyszernél is döntő a pénz meg a reklámfogás, és mégsem kell mindet örökre szedni...
2009. márc. 3. 22:36
 10/10 A kérdező kommentje:
A többi gyógyszer is kiürül a szervezetből, a betegség jó esetben mégsem jön vissza... Erre vártam a kérdést, ha nem erre válaszolsz, akkor nem kell ide írni, mert nem vagyok hülye...
2009. márc. 3. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!