Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz e, hogy aki tartósan...

Igaz e, hogy aki tartósan (évekig) szed fogamzásgátló tablettát, az az abbahagyás után könnyebben teherbe esik?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én pont az ellenkezőjéről tudok...
2009. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
így van, inkább az ellenkezője igaz, viszont az sem törvényszerű. De hogy nem segíti a teherbeesést az biztos.
2009. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ellenkezőleg. A fogamzásgátló alapból felborítja az ember hormonháztartását, normális működését, és annak is idő kell, míg visszaáll. Sajnos jópár nőgyógyász szerint ehhez kb két év kell (nem pont a teherbe eséshez, de a teljesen egészséges babához igen), de hálisten a gyakorlatban azért nem ez a gyakori.

Bár nekünk az egyetemen még ezt tanítják.

2009. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
én is úgy tudom hogy utána jó idő kell ahhoz, hogy a normális termékenység visszaálljon. a fog. gátló amúgy se a legegészségesebb gyógyszerek közé tartozik, hagyni kell, hogy kiürüljön a szervezetedből, mielőtt gyereket szeretnél. jön a jó öreg gumi :))
2009. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősömnek 1 évvel a tabiszedés abbahagyása után sikerült úgy, hogy folyamatosan próbálkoztak. Úgyhogy szerintem is az ellenkezője igaz.
2009. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
75%
Hát én 15 évig szedtem a leányom születése után kisebb megszakitásokkal a fogamzásgátlot és miután abbahagytam kivártuk az ajánlott 3hónapot hogy kitisztuljon a szervezetem és merem állitani hogy utánna az elsö együtlétünkor azonnal teherbe estem.És persze egészséges 8 hos kisfiamat tarthatom a kezemben!
2009. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a kitisztulásról annyit, hogy amikor azt mondtam a nőgyógyászomnak, hogy a baba vállalás előtt szeretnék 3 hónapot kihagyni majdnem leüvöltötte a fejemet, hogy 10 nap alatt kitisztul, mert a mai gyógyszerkbe már alig van hormon...

hát most mi tévő legyek..

ja, és még azt tudnotok kell, hogy endometriózis miatt műtve voltam 1,5 éve, ami azóta kiújult, ezért kezelgetnek mindenfélével...

Köszönöm a válaszokat!

2009. okt. 17. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy többes ikrek is akkor szoktak nagyobb eséllyel foganni, miután abbahagyja egy nő a fogamzásgátló szedését.
2009. okt. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én abbahagytam a gyógyszerszedést,rá másfél hónapra teherbe estem.Mivel nem járt le a 3 hónap türelmi idő,féltem,hogy baj lesz a kicsivel.Az orvosom megnyugtatott,hogy a gyógyszer 48 óra alatt kitisztul a szervezetből,tévhit a 3 hónap.De ajánlatos.Gyönyörű egészséges kislánynak adtam életet.
2009. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért az a 48 óra is elégg tabi függő. Mert ugye ha így lenne, akkor mi lenne a 21 tablettás egy hetes gyógyszerszünetes tabiknál?

Amúgy meg vannak kivételek és ezeknek örülni kell, de én nem merek kockáztatni és kivárom a kellő időt.

Szakmámból adódóan túl sok olyan babát látok akiknek nem jött be ez a "kihagyjuk az ajánlott szünetet, jöhet a baba" hozzáállás. Hidjétek el, nem valami vidám látványok szegénykéim.

2009. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!