Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menses és...

Krisztina24 kérdése:

Rendszertelen menses és teherbeesés?

Figyelt kérdés
19 évesen kezdtem el fogamzásgátlót szedni,2 okból, a fő ok a rendszertelen menses volt, illetve a másik ok a közben kezdődő párkapcsolat. Sajnos egyik fajta hormonális fogamzásgátló sem "vált be", mert vérezgettem tőlük,illetve kimaradtak vérzések,a legutóbbi gyógyszertől pedig elkezdtem hízni, a doktornő tanácsára abbahagytam a szedését.Ez volt tavaly augusztusban,akkor volt menses, majd kezdődött az amiért kezdtem szedni,hogy hol megjött hol elmaradt.Novembertől 3 hónapig nem volt,gyógyszeres segítséggel jött meg (Duphaston volt a gyógyszer).Párommal nagyon szeretnék kisbabát,és rajta vagyunk az "ügyön". Kérdésem,hogy kinek milyen tapasztalata van ebben a témában.mit tudtok tanácsolni?előre is köszönöm!
2010. febr. 15. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is rendszertelen volt, hol 20, hol 40 napra jött meg. Fogamzásgátlót én csak 2 félét próbáltam, de az egyiktől vérezgettem, a másiktól nagyon fájt a mellem, úgyhogy feladtam. Az orvos azt mondta, hogy nehezen fogok teherbe esni, de ne kínlódjunk évekig, mert van rá gyógyszer, 3 hónap sikertelenség után keressem fel. De nekünk első alkalommal sikerült. Szerintem a rendszertelenség nem azt jelenti, hogy nincs peteérés.
2010. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom..csak kicsit félek,hogy nem sikerül és lehet ez gátol,de megpróbálok nem erre gondolni :-)
2010. febr. 15. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne gondolja arra, hogy nem fog sikerülni! Pozitívan állj hozzá. Nekem nagyon rendszertelen a mensim: volt hogy 28 napra jött meg és volt hogy 2 hónapban is kimaradt. Gyógyszert soha éltemben nem szedtem, mert ugy gondolom, hogy az csak elfedi a gondot, nem oldja meg.

Javaslom neked hogy mérd a hődet és vezess hőgörbét...így legalább megtudod, hogy van-e peteérésed és jókor voltatok-e együtt. Nekem egy hosszú cikluban sikerült teherbeesnem, a 46.napon volt peteérésem!

Sok sikert és mihamarabbi babásodást kívánok!

2010. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!