Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesen hogyan lehet kezelni...

Terhesen hogyan lehet kezelni a migrénes rohamokat?

Figyelt kérdés

Fél éven belül tervezzük a párommal az első babánkat. Én viszont nagyon félek mert 12 éves korom óta súlyos migrénem van és nagyon erős fájdalomcsillapító gyógyszereket szedek(pl contramal). Terhesen nyilván ezeket majd nem szedhetem, viszont ezek nélkül gyakorlatilag létezni sem tudnék, el sem tudom képzelni hogy leszek meg fájdalomcsillapítók nélkül.

Mit lehet ilyen esetekben tenni? Nekem az ilyenkor ajánlott egyszerű fájdalomcsillapítók mint a panadol nem hatnak...


2008. aug. 21. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem mindenképp beszéld meg ezt az orvosoddal. a hormonváltozások miatt mindenkinél másképp jelentkezik hogy fájni fog e a feje vagy sem.

nálam ugyanez volt a helyzet, mikor kiderült, féltem hogy nem bírom ki majd a fejfájásokat, most a 15.hétben vagyok, és csodák csodája eddig 2x fájt a fejem, és nem is annyira erősen.

nem is kellett bevennem gyógyszert mióta babát várunk

2008. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem anyukám iszonyúan migrénes, Heti többször rosszul van. Mindig azt mesélte, hogy mikor terhes volt, abban a hónapokban érezte magát életében a legjobban Soha nem fájt a feje.

Nekem kb. 34 éves koromtól van gyakran migrénem. Most babát várok, s nagyon sokat fáj a fejem. Kétszer volt nagyon erős a fájdalom, nem sokat tudtam kezdeni vele. A gyógyszerek nem használtak, ha kórházba mentem nem igazán csináltak semmit velem. Ha fáj a fejem, s már nem bírom, hol algopirint, hol rubofent veszek be. Persze amennyire lehet ritkán. Egyik orvos egyik, a másik orvos a másikat ajánlja. Úgyhogy sajnos ez nekem is problémát okoz.

S megoldást nem nagyon tudok rá.

2008. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdeklődd meg hátha van valami homeopátiás szer és azt szedheted terhesség alatt is! De lehet van olyan gyógyszer, amit terhesek is szedhetnek a gyengébb gyógyszereken kívül.

De az is lehet hogy a terhességgel egyidőben megszűnik majd a migréned! Kívánom hogy így legyen!

2008. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jó lenne ha nekem sem fájna a fejem, de én ebben nem nagyon bízom. A homeopátiás szereket is kipróbáltam már, de nekem nem hatott. A nőgyógyászom nem igazán vette komolyan a dolgot, azt hitte csak eltúlzom a fejfájás kérdést és javasolt pár nem vényköteles gyógyszert és azt mondta hogy a terhesség alatt biztos nem a fejfájás lesz a legnagyobb problémám...
2008. aug. 21. 14:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Quarelint lehet szedni, az nem használ?
2008. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szevusztok! Kb 4 évig szenvedtem migrénes rohamoktól. Az utólsó fél évben már majdnem minden nap kellett gyógyszert bevennem, míg nem kerestem fel Dr. Ertsey Csabát, aki a Balassa utcai pszichiátrián dolgozik, és ő az elnöke a Magyar Migrén Társaságnak. (vagy valami ilyesmi a neve) Nagyon sokat tud a problémáról, azóta nekem szinte teljesen megszűntek a panaszaim. És nem is kell gyógyszert szednem, hogy elviseljem, ha néha még kiújul a fejfájásom.

SOTE Pszichiátriai és Pszichoterápiai Klinika

Elérhetőség:

1083 Balassa J. u. 6.

Telefon.: 210-0330

Fax.: 210-0336

2008. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is migrénes vagyok, sajnos. Viszont a terhességem 37. hetéig egyszer sem fájt a fejem, most viszont már 3-szor akart kialakulni migrénes rohamom, ha hagytam volna. Nekem mindig úgy kezdődik, hogy elönti a fejem a forróság, aztán foltokban nem látok, utána egy vibráló fényes M betű szerű kezd el ugrálni a szemem előtt. Ha ezen túljutok, akkor kezdődik az iszonyú fejfájás. A lényeg, hogy a fájdalom kezdetéig a megelőző tünetek után tegyek valamit. Az én taktikám az, hogy amikor kezdődik a látásprobléma, gyorsan beveszek 2 db algopirynt vagy saridont, és fél seduxent. Ha van rá lehetőség, akkor le is fekszem a sötét szobámban, megpróbálok elaludni. Terhesség elején nem tudom mi lenne a jó technika,de a vége felé talán ezt kipróbálhatod, ha nem tiltja meg az orvosod. Természetesen kérdezz rá. Nekem így soha nem tud megfájdulni a fejem, és nem kell szenvednem a migrénes rohamoktól. Mert ha már elkezdődik a fájdalom, semmit nem lehet tenni ellene.
2008. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!