Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hosszu ciklussal probalkozok,...

Hosszu ciklussal probalkozok, titeket nem zavar/bosszant, hogy mas mar masodjara probalkozhat, mire mi egyaltalan eljutunk addig, hogy kimarad-e a mensi vagy sem?

Figyelt kérdés
40-45 naposak kb a ciklusaim rendszertelen, persze elmentem dokihoz, de meg folyamatban vannak a vizsgalatok. Majd meg pukkadok, hogy mire nekem egyaltalan elerne a peteeresig a ciklus, addigra masnak mar uj kezdodik es, hogy van olyan naptari honap, hogy nincs is peteeres. Most is meg negativ az Lh teszt a ciklus 27. napjan. :(
2015. jan. 24. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy cipőben járunk :( . Nekem 30 napos volt a ciklusom, azután elkezdett kitolódni. 45 napos volt az utolsó. Most vagyok a 24ik napon és szerintem ma van pé-m. Az a baj, hogy pont a kitolódo ciklus miatt görcsölök rá, mert azért másfél hónap várakozás nagyon sok....
2015. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is hosszú ciklusaim vannak, de ez valahogy eszembe se jutott. Mondjuk az első babánk sokára, 3 év után jött össze (de nem aggódtunk rajta, úgy voltunk, majd jön ha akar), a második viszont szoptatás mellett is elég hamar sikerült.
2015. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ugy erzem, hogy nekem kevesebb az eselyem. Meg akkor is ha mindent rendben talalnak majd. Amit remelek, hogy ugy van es csak a bogyo kavart be, amit 3 honapja hagytam abba. De akkor is bosszant.
2015. jan. 24. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Nekem az egyik petefészkem nem működik tökéletesen, és ez a vérzésben is látszik. Vagyis megtudom mondani, hogy most épp a jobb vagy a bal van-e soron. A ciklusaim kiszámíthatatlanok. Gyakorlatilag amíg 85 kg felett volt a súlyom évente 1-2 alkalomkor volt csak meg, hiába vizsgált orvos, a gyógyszert nem bírtam hosszú távon, még a legalacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátlót sem. Aztán amikor fogytam viszonylagosan beállt, egyszer 21 napra jött meg, aztán 52-re, majd 15-re. Utána kimaradt akár több hónapig is. Tavaly mikor már 3 hónapja dolgoztam egy melóhelyen és fix lett eldöntöttük kihasználjuk a lehetőséget és nem védekeztünk. De annyira stresszes és kimerítő volt az egész, hogy még a viszonylagos ciklusom is összezakkant. Hiába próbálkoztunk nem volt semmi, én kénytelen voltam felmondani, ahogy kiléptem és végre nem volt stresszes az életem a kilépés után 2 hónappal kiderült, hogy terhes vagyok. A tesztek 5 hétig nem mutattak semmit, mikor kimutatta a teszt és elmentem a nődokihoz addigra 6-7 hetes volt a kisfiam.


Azt szeretném ezzel leírni, hogy próbálj meg minél kevesebbet stresszelni, mert azzal is tudat alatt gátolod a megtermékenyítést. Hidd el neked is sikerülni fog, de ha mindig a napokat és a lehetséges dolgokat latolgatod akkor csak a természetet akadályozod. Mernék fogadni, hogy ha pár hónapig nem gondolnál rá és egyszer csak csinálnál egy tesztet a hosszabb ciklus után, akkor nagyon meglepődnél a dolgon. Ne foglalkozz a számokkal, vagy az időzítéssel. Egyszerűen csak élvezzétek a szexet a pároddal, és hidd el össze fog jönni a dolog. Ha meg mégis megjön, azt ne tragédiának fogd fel, hanem egy újabb lehetőségnek, amit jól ki kell használni, és kiélvezni.

31hkm

2015. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolso, nagyon koszonom a valaszod. Persze nyilvan a stressz is befolyasolhatja, de azert nem nagyon hiszek benne, hogy erre kellene fogni, mert akkor sztem senkinek sem lenne gyereke.


Kg-ra jo vagyok mert 162cm/53kg vagyok, ugyhogy az sem lehet baj es nem is az volt a kerdes vagy hogy miert nem jon ossze.

2015. jan. 24. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem normálisak az ilyen hosszú ciklusok, érdemes lenne felkeresned egy endokrinológust. Nálam konkrétan inzulinreziszencia állt a háttérben, ha gondolod, olvass utána, mert az élet számos területén okozhat gondokat. Nekem: nehéz (de sikeres) teherbeesés, fájdalmas menszesz, hosszú ciklusok, pattanásos bőr, zsíros haj, kezeimen ekcéma, szénhidrát-éhség, pajzsmirigy-alulműködés, stb. Terhesség alatt diabetes, vérezgetés. Amúgy vékony vagyok, nem ettől függ (171/52)
2015. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező , úgy jártál, mint én.33 naposak voltak a ciklusaim.Szülés után tablettát szedtem.Nyáron abbahagytam, és 45 naposak lettek a ciklusaim. Babát terveztünk, és engem is zavart, de decemberbe összejött. Kiszámoltam , és 55 napos ciklusban fogant meg a babónk, tehát hosszú ciklusba. De nem aggódtam, hisz második gyerkőc, úgy voltunk vele , jön ha akar.Ne aggódj, a tabletta bekavarhat. Nem kell mindig nagy gondot keresni, nekem az orvosom szerint is a bogyó okozta.
2015. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Folyamatban vannak a vizsgalatok azt irtam is. Epp hormont neznek es kedden lesz a progeszteronos vervetel. Aztan meg ha indokolt a tobbi vizsgalat. Pajzsmirigy alulmukodesem van es arra szedek is gyogyszert szoval nem kavarhat be. Majd kiderul epp folyamatban van a kideritese, ahogy irtam is.
2015. jan. 24. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!