Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Munkát keresek, és elvileg...

Munkát keresek, és elvileg találtam is, de nemrég kiderült, hogy jön a baba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 19:23
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. jan. 28. 10:16
 22/34 anonim ***** válasza:

Tudod, a szemét válaszolónak annyiban igaza van, hogy a majdani munkáltatóddal szemben nem fair ez a viselkedés. Pontosabban az, hogy eltitkolsz előtte egy fontos körülményt, ami a későbbi munkavégzésedre hatással lesz.

Lehet, hogy te most szépen eltervezed, hogy végülis szülés után akár telefonon is végezheted a munkád stb, de pl hogyha felvennék egy nőt, aki egy hónap múlva elém állna, hogy egyébként terhes, de ne aggódjak, mert így meg úgy fog dolgozni, én minden követ megmozgatnék, hogy megszabaduljak tőle. (elvileg ugye határozatlan idejű szerződés alatt nem mondhatnék neki fel, KIVÉVE ha rendkívüli körülményekre hivatkozok.HA meg próbaidőn van, akkor úgyis mindegy.)

Na mindegy, én kívánom, hogy összejöjjön a munka. Sok szerencsét.

2010. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Értem én azok álláspontját akik szerint a legfontosabb az őszinteség. Csak az érdekelne, hogy ha valaki terhes lesz, utána az jogos hogy nem kap munkát? Mert 1100% hogy nem vesznek fel úgy hogy tudják, hogy terhes vagyok sehova!!! Max ismerős., De sajna nem vagyok körülvéve pénzes vállalkozó rokonokkal. Akkor mások, akik a fer döntést válsztanák, Ők inkább nem dolgoznának? És miből élnének? Persze-persze, keresske egy dúsgazdag vén fószert, vagy fogattasam magam örökbe valami milliomos szülőkkel, na de ezen kívűl? Férjem minimálbéres, én meg munkanélküli? a terhesség alatt még gyes se jár, azért ezt ne feledje el senki. (persze ez jogos) Ígyis legyek őszinte, hogy tudom, hogy az azzal jár, hogy nem tusódom majd anyagilag eltartani a gyermekem?

Tudom, hogy minden szituáció más és más, nincsenek sablonok, de engem most pontosan ez a helyzet érdekel! Ha valaki a helyemben lenne, akkor is azt tanácsolná, hogy legyek őszinte?

Szerintem ez meg amúgy is az én dolgom. Semmi köze a munkaadónak hozzá egészen addig, míg rendesen dolgozok.


Légyszíves azok akik Öszinteséget hírdetnek, most azok is válaszoljanak a kérdésemre. Felettéb kíváncsi vagyok, hogy vajon ha Ők lennének ilyen helyzetben, akkor is így döntenének, és ha igen, akkor miből élnének, vagy csak más élerébe tudnak ilyen frankó tanácsokat osztogatni. Mert ugyebár mondani könnyű!!!

De nem mindegy hogy valaki bort iszik de vizet prédikál!

2010. jan. 28. 12:10
 24/34 anonim ***** válasza:
A suli munkaidőnek számít? Csak azért kérdezem, mert akkor jár neked a gyed, ha biztosított leszel akár egy napig is? Ezt elmagyarázod nekem, hogy működik, mert én is végeztem fősulit és most nem kapok munkát és akkor elvileg jár valami? (előre is köszönöm) És nagyon gratulálok.
2010. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Aki fősulit vagy egyetemet végzett az szüljön 30 fölött mert addigra lesz anyagi háttere. Na ettől ki vagyok borulva. Szar ez az egész, én is nagyon szeretnék szülni, de már háromnegyed éve nincs munkám basszus! Tb-met fizetnem kell... Szerencsére anyámék még nem dobtak ki itthonról, mert ha ilyenek lennének, akkor már az utcán lehetnék és aludhatnék a diplomámon..... Nagyon szar most a munkahelyzet és már elegem van ebből. Vállald a melót, mert ha nem teszed, akkor lehet hogy nem találsz másikat.
2010. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy így kiborultam, de már egy éve vágyom nagyon babára és már nem bírom tovább. :(((((((((((
2010. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
A gyed elvileg jár ha suli után, ami biztosítottnak számít, legalább egy napot dolgozol, de a munkahelyről kell menni szűlni. Na meg a munka és a suli között se tellhet el sok idő. De nem tudom pontosan mennyi asszem 2 éven belül kell meglennie 365 napnak, de nem biztos. Na meg ezt az egy napot nehéz összehozni, max úgy menne, ha nagyhassal elmész dolgozni, és másnap már szülsz, de a lényeg, hogy elég egy nap is, tehát elvileg az se baj, ha már nagypocakkal találsz a melóra, csak azok a biztosított napok stimmeljenek, amiket előbb írtam, aminek sajna nem tudom a részleteit. Én ebben a hónapban végzek a sulival, végeztem, így ha most lesz melóm, akkor tuti lesz gyedem is.
2010. jan. 28. 17:29
 28/34 A kérdező kommentje:

16:28 kor írtnak:

Nagyon sajnálom, hogy így alakult a helyzeted :( Meg tudlak érteni. Abban is igazad van, hogy szülni szüljünk később. De... Már írtam, hogy nekem mi is volt a helyzet. Először véretlen, amit hát remélem, hogy megértessz, hogy nem vetettem el. Most meg tényleg tervezett, de lekileg csak így tudom feldolgozni, hogy elvesztettem azt a pici babámat akit egy napig úgy hoztak nekem mindig szopizni, hogy meg se fordult a fejemben, hogy beteg. Utána levő 14 napban meg kísértük kórházról korházra, és amennyi időt csak lehetett vele töltöttem. És hát az anyai ösztönök, hisz te is tudod, már akkor beindulnak mikor még nincs baba, hát még ha van, vagyis volt. Nem kívánoim senkinek, de akoi átesett ezen, azoknak szinte egytől egyig a kistesó vállalása volt. De ezt úgyse érti az, aki nem ment keresztül ezen. Úgyhogy bírálhattok, addig szerintem jogtalanul, amíg nem tudjátok hogy mit is érzek. A lényeg hogy tényleg melóra van szükségem, hisz meg kell valamiből élni. Azt még elviselné a családi kassza, hogy csak gyest kapnék, de hogy az előtte levő 9 hónapban ne dolgozzak? Na azt már tuti nem. Szerencsére már van saját ház, nincs (kevés) kölcsön. Tehát ha lesz melóm, akkor egyáltalán nem tűnik felelőtlenségnek a baba vállalása, hisz nem az utcára szülöm

2010. jan. 28. 17:38
 29/34 A kérdező kommentje:

Összegzem a lényeget a munkavállalók, kontra munkaadók helyzetről:


Joguk van tudni hogy van baba! OK elfogadom. De elvileg egy rendes munkavállalónak meg a kismamát is fel kell venni. tehát ha az a munkavállaló rendes, akkor mindegy hogy tud e a babáról, hisz akkor is felvenne. Ha meg nem rendes, akkor én miért legyek az? NA persze nem vallom a szemet szemért hozzáállást, de eben a mai világban azért nem szabad csak a jószándékban bízni.

2010. jan. 28. 17:42
 30/34 anonim ***** válasza:

16:28-as vagyok én pont, hogy nem értek azzal egyet, hogy szüljünk később. Legalább is szerintem jobb, ha az ember 20-30 év között megszüli az első gyerekét. (csak ironia volt amit írtam)

Nagyon sajnálom ami veled történt, nagyon erős lehetsz, mert én már tuti összeroppantam volna.

2010. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!