Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Munkát keresek, és elvileg...

Munkát keresek, és elvileg találtam is, de nemrég kiderült, hogy jön a baba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 19:23
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Előbb is feltettem egy hasonló kérdést, csak véletlenül használtam egy csúnya szót, és töröltek.
2010. jan. 27. 19:24
 2/34 A kérdező kommentje:
Ti mit tennétek a helyemben? Baba van, állás nincs. Eddig suli volt, úgyhogy e hónap végéig megvannak a biztosított napjaim. De GYEDet csak akkor fogok kapni, ha legalább egy munkanapom van. Persze én végig szeretném dolgozni a hátralévő időt. De hát ha most nem mondom meg, és mikor kiderül, mit fognak szólni? ÁÁÁÁÁ Nem szeretnék senkit se átvágni, de melóra meg szükségem van.
2010. jan. 27. 19:24
 3/34 A kérdező kommentje:

Erre a kommentre akartam éppen válaszolni, mikor megsértettem a szabályzatot. Emiatt bocsánatot is kérek.

Tehát az egyik válaszoló szövegét beillesztem:

Gratulálok, majd az ilyenek miatt nem fognak más anyákat felvenni, mert a mardék bizalmuk is elveszik az anyákban...

Inkorrekt és undorító dolog...

Én is táppénz és gyed nélkül nevelem a gyerekem, és kibírom...

És igen, próbaidő alatt kirúghatnak, akkor is ha terhes vagy.

És az oké, hogy most jól vagy, de mi lesz 2 hét mulva? Lehet minden nap rosszul leszel, és már nem jön be a terved, de valaki más elől elvetted a munkát...

És ha már van egy babád, hogy hogy suliba jártál? Ha csak pár hónapot dolgozol, nem lesz nagyobb a gyeded, mint amit gyest alanyi jogon, tiszta lelkiismerettel kapnál.

Meg sosem tudhatod, hogy ez a terhességed hogy alakul, pl én sem terveztem, hogy bevérzek...

2010. jan. 27. 19:26
 4/34 A kérdező kommentje:

És erre a válaszra szeretnék visszajelzést küldeni, remélem megtalálja:

A 18:16-kor üzenetet küldött Személynek írom a válszomat:

Tök megértem, csak tudod az nagyon nem fer, hogy mivel terhes vagyok (5hetes) Már tuti nem lesznek tünetek) ezért ebben a kilenc hónapban sem kereshetek pénzt? Tehát 9 hónapig a semmiből éljek? Na ne. Ezt te se

gondolhatod komolyan.

Suli? meg hogy miért nincs melóm?

Hát részletezem:

Egyetem utolsó évében becsúszott a baba, de eszembe se jutott hogy elvetessem, és mivel pont a szülés közeledtére végeztem a sulival, így munkát sem találtam. Így beletörődtem, hogy csak gyes jár, mert az eddigi munkáim amiket végeztem nem számítottak főállásnak, (pedig rendesen adóztam) mert az az egyetem volt (fura, de ez van). De ezt csak a végefelé tudtam meg, akkor meg azt ajánlották, hogy keressek melót, de ez nem jött össze (nagy poci). Aztán megszületett a kislányom, és 15 naposan meghalt!

Azóta munkát keresek, (mivel hát igy gyes sincs (persze ez jogos)), csakhogy eddig majd fél éve nem találtam, és már nem bírjuk anyagilag, hogy csak a Párom keres.

A babát azért vállaljuk, mert máshogy nem tudom feldolgozni a veszteséget. De nem zavar, ha ezt nem érted meg, ezt csak az értheti igazán, aki került ilyen helyzetbe.

De azt ne mond, hogy nem illet meg a munka!!!

Nem ingyenélő vagyok. Nemkevés pénzt beadóztam annak ellenére, hogy tanuló voltam mellette.

Nekem nem csak a GYED miatt kell a munka, hanem a születéséig valamiből meg kell élnem, (na meg a TB se mindegy) és NEM munkanélküli segélyből szeretnék!

Vagy szerinted jobb ha az állam tart el, mint hogy én saját magam. Így azt a pénzt kapnám csak vissza gyedként amit leadóztam. A munkahely meg felvesz mást. Annyi hogy plussz adminisztráció. Biztos veszít vele egy keveset, de nem sokat, és én azt neki rendesen meg fogom dolgozni. És igen is bírni fogom. Mindig vannak olyan helyzetek, amik közbejöhetnek, de kérlek, akkor senki ne menjen dolgozni, mert holnap elütheti egy autó, és akkor jól kiszúrnak a munkáltatóval.

Úgyhogy HALHATATLANOK és SÉRTHETELENEK, rajtatok a világ szeme, dolgozzatok! Mert mi halandók sajnos túl sok kockázatot jelentünk egyesek számára!

2010. jan. 27. 19:27
 5/34 anonim ***** válasza:
milyen munkát találtál?
2010. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a végzettséged....de, az is lehet,hogy hiányszakma és akár pocakosan is találsz állást. Megmondod,hogy terhes vagy és akkor nem csapsz be senkit.

Bármennyire hihetetlen,de egy barátnőm talált 6 hetes terhesen állást végig dolgozta a terhességet és hamar visszament dolgozni. Visszavárták. Remélem ez nem csak 1 álommunkahely,hanem vannak még emberséges főnökök máshol is.

2010. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Sajnos megmondani nem mondhatom meg már rögvest az elején, mert akkor mást vesznek fel. Annyira nem hiányszakma. De a terhességem nem fog sok vizet zavarni, és talán a szülés után egy ideig telefonon, majd ismét gyakorlatban folytathatám. Elég kötetlen munka, mármint tőlem függ szinte minden, ha jól csinálom, akkor hamar lezavarhatok egy napot. És pár órára mindig megoldható lesz szülés után is hogy kimozduljak, és dolgozzak. Márha ez a munka összejön :) De remélem! Jó lennék benne!
2010. jan. 27. 19:50
 8/34 anonim ***** válasza:
19.45-ös vagyok. Szurkolok neked. Ha azt érzed,hogy megtudod csinálja,akkor hajrá. Majd elmondod később.....Arra sincs garancia,ha mást vesznek fel helyetted,hogy onnan megy nyugdíjba:)
2010. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Köszi, jól esnek a pozitív visszajelzések. Persze a negatívval sincsen bajom, ha jogos. :)
2010. jan. 27. 20:03
 10/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nyugodtan vállald el a munkát, nem lehet mindig arra alapozni, mi lesz ha... Jelenleg kell a pénz, most van is esélyed állásra. Én csak később mondanám meg, úgy 10-12 hetesen. Persze, ha nincs gond veletek.

Mi már rengeteg kismamát alkalmaztunk (bérmunkaerőként), valaki 5 hónaposan jött hozzánk. (sajnos, nem maradt sokáig, mert megterhelő volt neki a napi vonatozás). Egyikkel sem volt gond, ameddig lehet, becsülettel dolgoztak. Volt, aki csak azért jött, hogy meglegyen a gyed-hez a munkában töltött idő...

A terhesség nem betegség, ha jól érzed magad, és bírod, akkor csináld. Munkát meg nem lehet elvenni senki elől, vagy te vagy a jobb, és téged vesznek fel, vagy nem. Nem ez az álláshely fogja megmenteni az országot a munkanélküliségtől.

A szemét válaszolót meg inkább nem minősítem....

2010. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!