Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan fogom tudni, hogy...

Honnan fogom tudni, hogy készen állok az anyaságra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez mindenkinél másképp van, de mégis kíváncsi lennék a véleményetekre. 3éve vagyunk együtt, tavaly házasodtunk. Férjem már "kész van rá", előző házasságából van már egy fia, és látom rajta, hogy szeretne közöset is. Az utóbbi időben sok "bébibumm" van a közelünkben, és érdeklődve nézem az újdonsült kismamákat és itt a gyakorikérdéseken is egyre többet olvasok a "témában". Szerintetek? Amúgy 26 éves vagyok.
2010. jan. 27. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

már nincs messze és tudni fogod :)


hiszen sokat érdeklődsz, ez már jó jel

2010. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ismét az első vagyok. ezt a kérdést én írtam ki. Rá két hétre már tudtam, hogy "igen, most akarom". párom még nem, sajnos. ez azóta nagyon megvisel. nem tudom, hogyan terelhetném másfelé a gondolataimat...


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2010. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én anyukám nekem annak idején azt mondta, hogy amikor arra gondolok, hogy a kakis fenekét tisztába kell tenni és fogzás alatt éjjeleket kell virrasztani és ennek ellenére akarok babát, akkor készen állok. Én 28 évesen jutottam el idáig:-)))
2010. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi első! Jó volt végigolvasni!

Én is attól "félek", hogy nem vagyok e még túl önző a gyerek-témához. Nem fogom e azt érezni, hogy de jó lenne ide meg oda elmenni a fürdetés helyett...

Idén diplomázom és tervben van egy jogi diploma is...

Gyerek mellett lehetetlennek tűnik.

2010. jan. 27. 14:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Bennem sohasem robbant az érzés,hogy gyereket akarok.Egy kicsit kívülállónak érzem magam ezzel az érzéssel de nem tehetek róla.Tudom hogy képes vagyok szülővé válni. A párom már 3-4 éve szeretne de én nem éreztem.Megbeszéltem magammal hogy akkor legyen hisz nincs mire várni.Ha kifogást kellene találni úgyis lesz mindig valami amire rá lehetne fogni hogy most ne!Próbálkoztunk de nem jött ma már tudjuk,hogy csak lombikkal lehet babánk.33 vagyok
2010. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Amikor az utcán nem a pasikat nézegeted, hanem a kölyköket, és a babakocsikba próbálsz bekukkantani! :)
2010. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az már elgondolkodtató, hogy azt "számolgatom", hogy a mostani anyagi helyzetünk mellett, milyen lenne, ha lenne?

Azon agyalok, hogy milyen lenne babázni? Nem bánnám e meg?

2010. márc. 23. 14:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem teszed fel ezt a kérdést bizonytalanul és nem "döntés" hatására szeretnéd.


És NE a környezeted határozza meg a te gyerekvállalásod!!! NE számítson, hogy a többieknek hányadik jött össze huszonhét és feledik szülinapjára!

2010. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Amíg felmerülnek benned kételyek, addig nem állsz készen.

Én akkor éreztem, hogy most jött el az idő, amikor:az utcán egy kisbaba látványától elsírtam magamat, amikor a gyógyszertárban az elevit vásárlásánál elsírtam magamat, amikor minden gondolatom azon járt, hogy nem érdekel,hogy kevesebb lesz a pénzünk, hogy sosem lesz magánéletem jóideig, csak annyira szeretnék már egy kisbabát.

Amikor amikor a párommal megbeszéltük, hogy jöhet, akkor nem a ruhaboltba mentem pénzt költeni, hanem elkezdtem félretenni-na nálam ekkor jött el az idő.

2010. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Hát én 1 éve olvasgatom a fórumot és amióta olvasom egyre több babát látok aranyosnak és egyre többet gondolok rá és nem bánnám, ha virrasztanom kéne, azonban nekem nem aktuális és iszonyúan félek. Nekem fogalmam sincs, hogy mikortól mit ehet, felkeltsem-e mindig éjszaka, a pelenkacsere oké, de mikortól ihat teát, mit ehet mit ihat. Mozgásokat tudom, fürdetni tudok az oké, viszont én magamat ismerve nagyon el fogom cseszni, tuti valami rossz kaját adok neki, vagy túl sok/túl kevés ruhát adok rá. Iszonyatosan félek, remélem te másképp látod :)
2010. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!