Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor lehet tudni hogy készen...

Mikor lehet tudni hogy készen állok az anyaságra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végül is sokszor nagyon úgy érzem hogy már itt az ideje hogy kisbabánk legyen a párommal. Jönnek azok a gondolatok hogy csak akkor leszünk igazi család mi együtt hárman:)) SAjnos van amikor várni szeretnék, ilyenkor az jut az eszembe hogy mi lesz a 9 hónap alatt, hogy fogom a világra hozni. Tehát nagyon félek ettől a témától. Arra lennék kíváncsi hogy bennetek hogy tudatosult hogy itt az idő hogy kisbadótok legyen???? Szívesen elolvasnám a történeteiteket és várnék tanácsokat is a félelmen leküzdéséhez.


Én 23 vagyok a párom 26 éves és közel 4 éve vagyunk együtt. Van külön otthonunk, rendes munkahelyünk. Gondoltam írok egy kis infot


2010. aug. 24. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Sose leszel rá készen, illetve nem lehet rá felkészülni. :-) Rengeteg könyvet elolvastam a terhesség alatt a témában, de azért az elmélet és a gyakorlat nagyon más. Egy dolognak biztos vége lesz a kapcsolatotokban, ha bevállaljátok a gyerkőcöt, ez pedig a spontaneitás. Sokmindent lehet csinálni gyerek mellett is, sok szép helyre el lehet menni, de minden előzetes szervezést igényel.


A terhesség kilenc hónapja csodálatos, a szülés is kibírható (pedig nekem 20 órás volt a vajúdás, mégis ezt mondom), szóval ettől igazán nem kell félned.


A párod mit gondol erről?


Szintén fiatal anyuka (22 évesen szültem, a párom 24 volt akkor)

2010. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi hogy írtál. óóó a párom már nagyon szeretne kisbabát mindig azt mondja hogy az sem volna baj ha már lenne. sokat szoktunk beszélgetni mindig bíztat meg teljesen mellettem áll. Azt tudom hogy sokminden meg fog változni, de ezt nem is bánnám. az az igazság hogy nem vagyunk egy eljárkálos tipusok, tehát így messzebbre gondolom. Itt ahol mi lakunk szinte mindenki itt lakik aki fontos számunkra.

Neked menyi idős a picikéd??? Mikor tudtad hogy készen állsz rá? Csak azt nem tudom hogy azt a nagy fájdalmat hogy lehet kibírni?

2010. aug. 24. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Most lesz 2 éves októberben, én most vagyok 24. Nekünk nagyon bejött a babázás, nagyon élvezzük. Főleg most, hogy már egyre többet beszélget, ügyesen kifejezi magát. Én például egyetemre járok babázás közben, szóval tényleg nem kell az egész életedet feladni csak azért, mert anya leszel.

Én először 21 éves koromban éreztem úgy, hogy nagyon szeretnék már babát, akkor a párom még nem akarta. Aztán fél évvel később ő hozta fel a témát, hogy átgondolta és vágjunk bele, ha még akarom. Nagyon élveztem a terhességet, a szülést mondjuk kevésbé. :-P Tényleg nagyon fáj, de teljesen más mint bármi más fájdalom. Ugye a fájások között vannak szünetek, amikor tényleg olyan, mintha elvágták volna a fájdalmat, van időd pihenni. Mondjuk ahogy egyre inkább előre halad az ember a szüléssel, úgy rövidülnek ezek a szünetek. De még talán a szülésre is azt mondom, hogy nagyon jó volt.


A kapcsolatunk igazából nem változott a baba születésével, ugyanúgy szeretjük egymást és ugyanúgy kiszorítjuk az időt az esti közös fürdésre, egy kis összebújásra. Szerintem nyugodtan belevághattok! Sokaknak azért megy tönkre a kapcsolata a szülés után mert már eleve rossz volt, a gyerek meg csak tetézte a gondokat. A leírtak alapján nálatok ilyen gond nincsen, így valószínűleg nem lesz ebből gond.


De azért egy jó tanács: próbálj meg nem foglalkozni a sok irigy emberrel! Nekem nagyon megkeserítette a babázás első néhány hetét, hogy mindenki lenézett a korom miatt. Elképzelhetetlennek tartották, hogy tervezett volt a baba és, hogy jó anya lehetek ennyi idősen.

2010. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!