Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek igaz, hogy a...

Szerintetek igaz, hogy a meddőségnek lelki okai vannak?

Figyelt kérdés
azt olavstam ,hogy ha egy no nem esik teherbe bar tobb eve brobalkozik,az igazabol tudat alatt nem is akar gyereket es a teste tudatosson igy vedekezik.
2010. jan. 23. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt igazából nem tudom, de van egy ismerős pár, akik több mint 6 éve próbálkoznak és nem jön össze, és az orvosok egyiküknél sem találnak semmi testi problémát. Én elképzelhetőnek tartom ezt, mert a lélek nagyon is hatással van a testre.
2010. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez, szerintem van olyan meddőség, ami emiatt van, de nem mind. Barátnőm pl akkor esett teherbe, mikor valóban elfogadta, hogy gyereket akar és fel kell ezért sokmindent áldoznia az életben. Ott a férj akarta nagyon a babát, ő fél tőle. Meddőségi orvoshoz jártak, PCO-s volt és nem menstruált egyátalán. Így fogant a baba!!!
2010. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek. Persze először ki kell zárni a szervi okokat, ha egy pár már rég óta (több mint egy éve) próbálkozik, mindkét félnél.

Olyan is van, hogy valaki "görcsösen" szeretne babát, és azért nem jön össze, vagy mert valami miatt fél, esetleg nem is tudja.

2010. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek benne. Volt férjemmel 2x volt abortuszom még gimiben (tehát fogamzóképes voltam), majd amikor terveztük, 1 év alatt semmit nem védekeztünk, volt ciklusom, mégsem jött össze a baba. Elváltunk (nem emiatt), mert rájöttem, mennyire sakkban tart lelkileg. 2. férjemmel rögtön összejött a baba (rendszertelen ciklus mellett), még csak "készültünk" rá, hogy talán előbb-utóbb összejön a baba. Nekem ez elég "élmény" volt ahhoz, hogy úgy gondoljam, ezek igen, lelki dolgok.
2010. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hiszek benne,de most nem tudom a saját "élményem" leírni mert épp mennem kell a manóhoz akit tudom 100%-ra hogy 3 évig azért nem jött közénk mert lelkileg nem voltam ott.És most itt van a kiságyban :-)))))

Én sem hittem ebben amíg saját bőrömön nem tapasztaltam meg.

2010. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez igaz. De persze még csomó más oka lehet. Lelki problémák, testi betegség stb... Csak el kellene fogadni az embereknek ma ez egy teljesen természetes és nem megvetni való döntés hogy valaki nem akar gyereket. Mindjárt nem lenne annyi rossz sorsú gyerek (aki társadalmi elvárások miatt született), vagy olyan akinek évekig nem jön.
2010. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Én jelenleg első gyermekemet várom. Kb 2 hónapig görcsösen akartam, mindig elkeseredtem, mikor negatív lett a teszt és újra meg is jött.

Előtte és közben jó pár könyvet olvastam arról, hogy ha valamit görcsösen akarunk, akkor sajnos tényleg nem kapjuk meg azt, amire vágyunk. Ez bármire igaz, így a babára is. Utána eszembe jutott, mit is olvastam a görcsös akarásról és másképp kezdtem el gondolkodni, és bejött.

Már több, mint 14 hetes várandós vagyok és egészséges a babám, és én is.

Nagyon jó könyv pl. Pascoe, Lee: Tégy úgy, mintha...!című műve.

2010. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Szerintem igen is létezik az a dolog,hogy a meddőségnek lelki okai vannak.Én már 2 éve várom a csodát.Nagyon szeretnék gyereket,de a párom is legalábbis elmondása szerint,bár nem tudom mit gondoljak.Nem hajlandó elmenni spermavizsgálatra.Én már túl vagyok két műtéten,egy csomó praktikán,gyógyszeren,de semmi.Lassan nem tudom mit gondoljak,minden hónapban reménykedek,de aztán megjön és megint padlót fogok lelkileg.
2010. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!