Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hiszel abban, hogy lelki okok...

Hiszel abban, hogy lelki okok miatt nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Férjem szerint így ne is várjam amíg ennyire görcsösen akarom.

Minden vérzés egy újabb keserű csalódás.

2 napja azért sírtam, mert UH-on néztek és a 28. napomon csak 6mm volt a méhnyálkahártyám, ez pedig úgy tudom nem elég a fogantatáshoz.

Ma hajnalban azért volt sírógörcsöm, mert leesett a hőm...


Nem tudom nem akarni, ha el is hitetem magammal, hogy most nem oda koncentrálok, pozitív vagyok, az csak az újabb vérzésig tart.


Hogyan kell fejben eldönteni azt, hogy nem ragaszkodunk mindenáron a témához?

Van hobbim, járok tanfolyamra is, tehát lefoglalom magam, mégis ezzel kelek, ezzel fekszem.

Úgy érzem, bele fogok őrülni, sürget az idő is, 30 éves vagyok és több gyermekre vágyom :(


Nektek sikerült kiverni9 a fejetekből a baba gondolatát?

És úgy valóban jobban sikerül?


Az a baj, annyi dolgot olvastam a témában, hogy tudom, biológiailag hogy zajlik, így nem tudom elképzelni, a lélek hogy jön ehhez, miként befolyásolja a fogantatást.


2011. okt. 4. 06:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen,elhiszem,hogy lehet oka,mert a közvetlen környezetemben láttam rá példát.Egy ismerős házaspár több,mint 10 évig próbálkozott minden féle módon,de sajnos soha nem maradt meg a baba.Végül maradt az örökbe fogadás.Örökbe fogadtak egy tündéri kisfiút,mikor a pici betöltötte az 1 éves kort,a mama teherbe esett,teljesen egészséges babájuk született 40 felett.Erre más magyarázatot nem nagyon tudnék :)

Kívánom,hogy Nektek is sikerüljön a baba!

2011. okt. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem,hogy az ismerősöm minden féle beavatkozás nélkül esett teherbe végül,annak ellenére,hogy a lombik-programok sem sikerültek előzőleg.
2011. okt. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim 12 évig próbálkoztak, nem sikerült majd örökbefogadták a tesómat rá 2 évre megszülettem,majd még az öcsém is becsúszott:)


Szóval lehet, lelki oka...


Sajnos most én is rágörcsöltem a témára...nagyon szeretnék babát de 4 hónapja nem jön..ezzel feküdtem és ezzel keltem, de múlt hónapban volt egy biokémiai terhességem és onnantól kezdve valami megváltozott a fejemben...Már nem ez az első gondolatom...szóval ezt egyszerűen neked kell eldöntened...tudom könnyű mondani de én is átéltem...Kitartás....sikerülni fog:)

2011. okt. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Amit valaki irt, hogy örökbefogadás után sok esetben majdnem azonnal terhes lesz a nö, miután sok évig nem sikerült, az egyértelnüen erre utal.

HA viszont nálad ennyire súlyos a dolog, hogy hetente többször sirógörcsöt kapsz, akkor fordulj orvoshoz illetve pszichológushoz, mert egyrészt igy semmi esélyed egy babára, másrészt rövid idön belül tönkremegy a házasságod, mert ezt a férjed nem fogja birni, harmadszor te is teljesen idegbeteg leszel.

Ne AKARJ gyereket, hanem egyszerüen csak élvezd a férjeddel az együttléteket, minden tervezés, számolgatás, stb nélkül. De mindenképpen kérj segitséget szakembertöl.

2011. okt. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hiszek!

4 éve majdnem minden nap a baba gondolatával keltem-feküdtem.

Ezalatt az idő alatt 2x lettem terhes, abban a két hónapban, amikor eszembe se jutott, egyszerűen egy percem se volt, nemhogy ezen agyaljak.

Sajnos az első terhességem spontán megszakadt, remélem a mostanival nem lesz gond.

6+3 hkm

2011. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

És hogy csináljátok, hogy nem gondoltok a babára??

Ez nagyon érdekel.


Az a baj, hogy emiatt nem bírok gyerekeket elviselni magam körül, mert rettentően fáj.

Még a családom babáit sem látogatom, lehettem volna keresztszülő is, de lemondtam :(


A legeslegrosszabb viszont, ha férjem kezében látok kisbabát, akkor szinte pánikrohamot kapok annyira rossz érzés.

2011. okt. 4. 07:48
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

pihentessétek a témát....

2 ismerősöm próbálkozás,és mindenféle orvosi beavatkozás után se lett terhes,majd pihentették a témát,majdnemhogy feladták,és láss csodát,összejött a baba...

2011. okt. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Atroposz ***** válasza:
100%

Én is rá voltam kattanva a baba témára,hőmérőzés, gyógyszer.

Aztán ezeket abbahagytam gondoltam most már ráér, elkezdtem tervezni az esküvőnket de azért minden hónapban csináltam a tesztet.Júniusban a sógornőm buliján iszonyatosan berúgtam (nem szokásom inni sem). A párommal gyalog sétáltunk haza én kifakadtam ,hogy ő már csinált gyereket akkor nekem miért nem tud ,teljesen össze voltam zuhanva.Nagyon megbántottam vele.Hiszen nem csak az ő hibája,hogy az előző barátnője 1 hónap alatt teherbe esett. (Hazudott a csaj hogy szedi a gyógyszert)Na mindegy régi dolog.Haza értünk és én rámásztam........................Na másnap én nem emlékeztem semmire.A párom azt mondta ez volt az első és utolsó ilyen berugásom és reméli hogy sikerült az éjszaka a baba. Sikerült is!!Hozzá teszem abban a hónapban csak azért csináltam tesztet ,hogy ne árválkodjon az az egy darab ,nagyon meglepődtem.

Azóta 18 hetes kismama vagyok. Augusztusban összeházasodtunk.


Szerintem is befolyásol minket a lelkiállapotunk.

2011. okt. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

szia én ma már válaszoltam neked de az uccso hsz-od alapján nálad nagyobb a baj mint nálam...

szerintem fordulj orvoshoz,vagy valami lelki gyógyítohoz...



Nem fogsz itt tuti receptet kapni..ez nem úgy megy hogy akkor nem gondolok rá.Nekem elég volt az hogy elvesztettem a nagyon pici ebihalamat, ahhoz hogy ne görcsöljek ezen de ha neked nem elég, ha nem tudsz gyerekre nézni az sokkal komolyabb....


ezzel nem bántani akarlak, de egyedül nem fog menni...

2011. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Vegigolvasva csatlakozom az utolso hozzaszolohoz! Az, ahogy te hozzaallsz a kerdeshez, az mar nem ragorcsoles, hanem annal tobb. :( Azt nem irtad, hogy miota vartok babara? Voltatok kivizsgalason? Ott minden rendben? Mert ebben az esetben a legnagyobb gatlo ok azt kell, hogy mondjam sajnos tenyleg a hozzaallasod lehet. En nem vagyok egy nagy baba "fun". Nem megyek oda minden babahoz gugyogni:) De miota nekem is megfordult a fejemben, hogy jo lenne most mar babasodni (32 vagyok, es siman benne van, hogy tobb babat szeretnenk) azota azert a kornyezetemben levo babakat azert nezegetem. Mosolygok rajuk stb. (meg ha nem gugyogok :D ) A parom karjan a baba az meg maga a csoda. Nezem, hogy nagyon jol all neki, es latom, hogy nagyszeru apa lesz!!!!

Szoval, ha tenyleg tanacsert fordultal ide, akkor nekem is az a tanacsom, hogy keress fel egy dokit. O segiteni fog! Mi itt leirhajuk ki hogyan, mit csinal, az nem fog segiteni :(

Sok sikert! Es kitartas!!!

2011. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!