Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt peteérésem a képek alapján?

Pöttömöcske kérdése:

Volt peteérésem a képek alapján?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


PCOS-ám van, a nőgyógyász szerint nincs peteérésem. A legutóbbi vérvizsgálat szerint, ami februárban volt, a ciklusom 14. napján ( 28 napos átlagba a ciklusom ):

LH - 12,1

Ösztradiol - 86,0

Prolaktin - 15,2


Középidőben rettenetesen görcsöl, szúr mindkét vagy csak egyik oldalam a petefészkem körül. A nőgyógyászom azt mondta a peteérést nem lehet érezni. Azt mondta biztos hasi felfújódás... nagyon érzem minden hónapban, annyira, hogy aludni is alig tudok. Félek, ha nincs tüszőrepedésem, de erőlködnek a hormonok, még több cisztám lesz és szétdurran a petefészkem. Legutoljára már meg se nézte a doktornő a cisztáimat, mert azt mondta, hogy azok úgy is ott vannak... Mi a véleményetek a képek alapján, volt rendesen peteérésem? Megvolt esetleg a tüszőrepedés is? Ha minden jól volt szerda esti együttlétből lehet még babó? Már több, mint egy hónapja, iszom a málnalevél, cickafark és palástfű teákat, ahogyan azokat kell. Most elkezdtem szedni a barátcserje kapszulát is. Valamint a pajzsmirigyem miatt szedek kelp alga tablettát és varga gombát. Sajnos sok hormonra kiható betegség összejött: autoimmun pajzsmirigy és pcos, valamint túlsúlyos is vagyok. Próbáltam mindent már, jóga, diéta ( orvosok szerint keveset eszek ), de nehezen mutat kevesebbet a mérleg. Már szeretnénk nagyon babát, első babó lenne és nagyon örülnénk neki! :)



2014. júl. 15. 13:38
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a ciklusommal soha nem volt baj, ritkán volt olyan, hogy +-2 nap, de általában annak meg volt az oka, stressz vagy betegség. Februárban volt egy 5 napos csúszásom, akkor azt hittem terhes vagyok, bár 1 napos csúszás után negatív lett a teszt. Sajna másnapra annyira begyulladt a mandulám, hogy bementünk az ügyeletre... mondtuk, hogy lehet sikerült a gyerek, így csak lefertőtlenítették a torkom. Másnap pedig el kellett mennem a háziorvoshoz. Azt mondta, megint nagyon komoly tüszős mandulagyulladásom lett, korábban már volt a telén nem egyszer, mert babysitterkedem és elkapok mindig mindent. Nagyon nehezen kászálódtam is ki belőle korábban, azt mondta, lehet terhes vagyok, másnap mennyek nőgyógyászhoz, de kénytelen a szokásos erős antibiotikumot felírni, mert csak ront az állapotomon, ha nem kezel. Sajna másnap 5 nap késés után megjött, így a nőgyógyászhoz se mentem el. Ezért volt utána még 2 hónapig, hogy csúszkált, de most megint pontos 28 napos a ciklusom. Azt mondták az orvosok, hogy ez már egy jó jel, hogy pco mellett ennyire beállt nekem, ráadásul nem is kevés napig és alig van meg, hanem 5-6 napig és nagyon erős az első 3 napban. Sokaknál láttam, hogy azt írják, elkezdett barnázni, nálam ilyesmi sincs... ha észreveszem a papíron, hogy kicsit rózsaszín, már felkészülök, mert 1 óra múlva már erősen meglesz. Mindig irigyeltem, azt akinek csak 3 napig van és alig, de azt mondták, örüljek az enyémnek, mert biztosan szép vastag a méhnyálkahártyám. Most már örülök is neki! :)
2014. júl. 16. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!