Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt peteérésem a képek alapján?

Pöttömöcske kérdése:

Volt peteérésem a képek alapján?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


PCOS-ám van, a nőgyógyász szerint nincs peteérésem. A legutóbbi vérvizsgálat szerint, ami februárban volt, a ciklusom 14. napján ( 28 napos átlagba a ciklusom ):

LH - 12,1

Ösztradiol - 86,0

Prolaktin - 15,2


Középidőben rettenetesen görcsöl, szúr mindkét vagy csak egyik oldalam a petefészkem körül. A nőgyógyászom azt mondta a peteérést nem lehet érezni. Azt mondta biztos hasi felfújódás... nagyon érzem minden hónapban, annyira, hogy aludni is alig tudok. Félek, ha nincs tüszőrepedésem, de erőlködnek a hormonok, még több cisztám lesz és szétdurran a petefészkem. Legutoljára már meg se nézte a doktornő a cisztáimat, mert azt mondta, hogy azok úgy is ott vannak... Mi a véleményetek a képek alapján, volt rendesen peteérésem? Megvolt esetleg a tüszőrepedés is? Ha minden jól volt szerda esti együttlétből lehet még babó? Már több, mint egy hónapja, iszom a málnalevél, cickafark és palástfű teákat, ahogyan azokat kell. Most elkezdtem szedni a barátcserje kapszulát is. Valamint a pajzsmirigyem miatt szedek kelp alga tablettát és varga gombát. Sajnos sok hormonra kiható betegség összejött: autoimmun pajzsmirigy és pcos, valamint túlsúlyos is vagyok. Próbáltam mindent már, jóga, diéta ( orvosok szerint keveset eszek ), de nehezen mutat kevesebbet a mérleg. Már szeretnénk nagyon babát, első babó lenne és nagyon örülnénk neki! :)



2014. júl. 15. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
alulról az ötödik lehet hogy az volt, mert ott olyan erősnek tűnik a teszt csík mint a kontroll csík. De a fene tudja. Amúgy függ , hogy mennyi folyadékot iszol előtte, és délután kell úgy 4 körül tesztelni de délután már ne igyál folyadékot.
2014. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A PCOS hátterében mindig inzulinrezisztencia áll. A málnalevél teát szénhidrátanyagcsere zavarban tilos alkalmazni. Ez az első gondolatom (én is PCOS/IR-rel élek). A pajzsmirigyed miért nem kezeli orvos? A túlsúly, PCOS, ir kezelése nem ez, amit csinálsz, hanem korrekt szénhidrát számláláson alapuló diéta (leggyakrabban 160g), (a túl kevés és rosszul összeállított étrend ront a betegség állapotán!!!!), heti 4-5x 1 óra aerob mozgás pulzuskontroll mellett és állapottól függően metformin alapú gyógyszer. Ideje olyan orvost keresned, aki ért a PCOS kezeléséhez! Endokrinológiát javaslok! Ha budapesti vagy, vagy hajlandó vagy távkonzultálni vidékről, akkor:

www.mensmentis.hu


Nekem már van egy kisfiam, és évekig félrekezeltek, hidd el, hogy amennyi most történik veled, nem elég!

2014. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A csütörtök II. tesztem az ugyan olyan erős volt akkor amikor csináltam... több helyen olvastam, hogy reggel vagy délután csináljam... minden II. számú teszt délután készült, csak kicsit megfakultak és a kép nem adja vissza. Én jobban attól tartok, hogy nincs tüszőrepedésem. Ezért használok 10-es erősségű tesztcsíkokat.

Ezt találtam: egyes PCOS-es betegeknek pont a peteeres marad ki, hiaba termelodik az lh hormon (aminek meg kellene repesztenie a tuszot, es ezt jelzi az lh-teszt, nem magat a peteerest, hanem a hormon jelenletet, amitol megreped majd a tuszo 36-48 ora multan) de a policisztas ovariumnal pont nem reped meg a tuszo, hanem becisztasodik, a hormon viszont jelen van, az ovuteszt jelez, meg sincs ovulacio. Ezert szukseges ultrahangos lekovetese a PCOS-es betegeknek, h reped-e a tuszo, avagy nem.


Sajna az én nőgyógyászom nem mondta, hogy ezt kellene, sőt... lehet dokit kellene váltanom... csak külföldön élünk és ő beszél magyarul is... félek egy német dokinál nem értenék mindent! :(

2014. júl. 15. 13:56
 4/11 A kérdező kommentje:
Metformint és pajzsmirigy gyógyszert is szedek, azzal nincs gond kezelnek rendesen, de az autoimmun betegség az pajzsmirigy gyulladás jelent, amire még nincs gyógymód. Nekem ez mellett hiper inzulémiám van ( erre a metformin )de egyébként ez nem olyan vészes, mert éppen csak a hátár felett volt az inzulinom. A cukrommal semmi baj. az a baj az étkezéssel, hogy napi 5x kellene ennem kis adagokat. De nem birok ennyit enni... tegnap egy szendvics ebédre és vacsorára saláta, ha többet eszem rosszul vagyok. Reggelente jógázom, sajna később már nincs időm másra. A pajzsmirigy gyógyszer óta már sikerült fogyni havi fél kg-ot, de még most emelnek rajta megint, remélem többet is sikerül!
2014. júl. 15. 14:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet érezni a peteérést (gondolom ovulációt)? Már hogy a viharba ne lehetne! Na mindegy. Először is lh tesztet semmiképp nem csinálunk reggel, csak este. Másodszor akkor a hőmérőzés lenne jobb, az megmutatja, hogy megrepedt vagy csak próbálkozott. nem kivitelezhető?
2014. júl. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok

szerintem is hőmérőzni kéne, az jobb talán. Mindig kb akkor kelsz fel és a nyelved alá a digitálisat, én higanyosat nem mertem..... de ahogy pittyeg, tartsd még bent egy kicsit, még akár 1 percre!!!!!

Még a hüvely folyást figyelheted, mert a termékenyebb napoknál változik, sokkal bővebb lesz.

Amúgy még ami nagyon jó, az a cickafark tea a menstruáció elmúlása után 2 hétig minden nap, napi 3 csésze, utána palástfű tea szintén napi 3szor. Nekem ettől rendeződött a ciklusom.

A másik, hogy ne görcsölj rá, tudom furán hangzik, de én akkor lettem terhes mikor már nem figyeltem magam, sőt észre se vettem, hogy terhes vagyok, pedig tüneteim is voltak már, csak másra fogtam....

2014. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok és nagy teás, de szerintem palástfűből nem lenne szabad 3 csészével innod, kedves utolsó. szerintem.
2014. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Iszom a teákat, ahogy kell. A hőmérőzés nálam azért probléma, mert változó mikor kelek fel, és annyira kómás vagyok, hogy elfelejtem mérni, szaladok gyors pisilni... Egyébként én nem vagyok elkeseredve, ha nem jön össze pár hónap alatt, sejtettem nem fog egyből, az sem baj, ha 1-2 évet várni kell. Csak 3 éven belül összejöjjön, 30 év alatt szeretném az első babát megszülni. Ha valami miatt nem jönne sehogyan se össze, még mindig ott van az örökbefogadás! Pozitív vagyok általában, a nőgyógyász tud csak kiborítani a hülyeségeivel. Minden oltást be akar adni, hülyének néz, hogy érzem az ovut és szerinte duci vagy kövér ember nem eshet teherbe. Mondtam neki próbálkozok homeopátiás szerekkel és a Tibeti jógával, azt mondta hülye vagyok, itt csak a gyógyszerek segítenek... a férjemet még jobban ki tudja borítani... amikor meghallotta mikkel akar beoltani... :D Szerintem még a hormonokhoz se ért, 500km-re lévő endokrinológushoz küldi a vérem elemzésre, de azok se néznek mindent... Évekig kaptam odahaza a pcos-re a Dianét, itt leállított a doktornő vele és egy hónapon belül már clostis ovu tesztet csináltak, de azt is vérből, uh nem volt. A magyar nődokim odahaza meddőségi szakértő, ő azt mondta min. 3 hónap, de lehet 6 hónap mire kiürül majd a szervezetemből a fogamzásgátló,... lehet inkább elnézek hozzá, ha hazalátogatunk. Volt már olyan 2011-ben, hogy nem volt egy cisztám se, mert kiürült... a doki nagyon bizakodott, hogy kezdek helyrejönni... itt erre azt mondta a doktornőm, hogy ilyen nincs! Ráadásul a clostival egy időbe beadta a rubeóla meg a másik két himlő elleni védőoltást, mert azt mondta muszáj... de 3 hónapig nehogy teherbe esekk, mert itt el kell akkor venni, mert beteg lesz az oltástól amit kaptam. Visszamentem 3 hónap múlva, azt mondta még nem estem teherbe, ezért el kell mennem egy meddőségi klinikára. Akkor közöltem vele, mit mondott, nehogy terhes legyek, valamint elmondtam, hogy én nem most azonnal akarok gyereket, hanem jó lenne elkezdene felkészíteni, gondoltam nem csettintésre történik az egész! Na így azt mondta rendben, azóta se csinált velem semmit, pedig azt olvastam, hogy odahaza a clostit 3 hónapos kúraként szedik és uh-val követik, ha nem tud megrepedni, arra is adnak valamit, de itt semmi hasonlót nem csináltak még, de rá fogok kérdezni...

Szóval babán nem görcsölök, inkább azon, hogy miért nem vizsgálnak meg rendesen!

2014. júl. 15. 22:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Én bizony napi 3 palástfűvet ittam és itt a babám a másik szobában :) Amikor ittam akkor lettem terhes :) előtte nagyon összevissza jött meg, soha nem mértem peteérést, sem hőmérővel sem ovu teszttel.


Lehet jobb lenne egy másik doki, aki valóban uh-oz. Ennyire nem vagyok képben a témával, mert volt problémám nekem is, de velem sem foglalkoztak...... végül teáztam, aztán babáztam :)

Én még mindig a hőmérőt javaslom, rá fogsz állni, hogy bedugod a nyelved alá, ingyenes, csak valóban ne felejstd el :)

2014. júl. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ittam és a negyediket várom, csak valahol azt olvastam kettőnél többet nem szabad. A májnak nem tesz jót talán...
2014. júl. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!