Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csajok! Egy idióta kérdés,...

Csajok! Egy idióta kérdés, mert itt mindenki babát szeretne és én is, de mikor? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Van két egészséges gyerekem, 8 éves és 15 hós. 2 hónappal ezelőtt a félidőben elhalt a babánk. Ő lett volna a 3. babócánk. Nem terveztük, Isten adta nekünk ajándékba és nagyon örültünk, bár a kicsi fiunk még csak 9 hós volt akkor. A jövő hónapban kezdhetünk újra próbálkozni, nagyon vágyok egy picire és a fájdalom nem enyhül csak ha megint babázhatunk. A kérdésem viszont az, hogy mivel most mi dönthetnénk el, hogy mikor jöjjön a bab, nem lenne értelmesebb még várni egy kicsit, mert most csináljuk a tető teret és a kert sincs még kész. Segíteni szeretnék a férjemnek ezekben, mert mi csinálunk magunk mindent, nem szakemberek és pocakosan már nem fogok tudni neki. A férjem viszont nagyon szeretné, hogy akár már holnap terhes legyek és ezzel én is így vagyok. Nem utolsó dolog az sem, hogy most fogom tölteni a 35- öt és nem akarom későbbre hagyni a szülést, viszont még sok a dolgunk a ház körül. Félek, hogy 3 gyerek mellett már soha nem fogok tudni neki segíteni. Ti hogyan döntenétek, mi szerint? Bocsi hogy ilyen hosszú lett!!!
2010. jan. 8. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
En bevallalnam minel hamarabb. A ferjed boldogulni fog, munka mindig lesz, emiatt nem erdemes halogatni, ha annyira szeretnetek. Maxi megkertek valami ferfirokont,hogy segitsen lapatolni, egyebek.
2010. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyénileg változik.. nekem fontos lenne a nyugalom a terhesség alatt és az is fontos lenne, hogy a párom ne egyedül dolgozzon. Így én várnék a babával, és akkor vállalnám be, amikor már rendeződnek a dolgok jobban. Meg én a 15 hós gyerek mellé se vállalnék be egy kisbabát, így ezért is praktikus lenne, ha nem rögtön jönne az újabb baba. De ezt csak én gondolom így, lehet, hogy nektek az ellenkezője fog bejönni.. Mindenesetre sok sikert!
2010. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha 2 hóapja halt el a babótok akkor még várjatok vele!Nekem februárban halt el, és egy nőgyógy prof azt tanácsolta várjunk 6 hónapot, akkor már regenerálódik annyira a méh hogy a köv terhesség probléma mentes lehessen!Kivártuk, most 16 hetes vaygok!És ne zavarjon hogy nincs kész a ház!Más is van így, meg még millió dolgo van amit csak tervezünk, de nem várhatunk mindig valamir, mert így soha nem lesz gyerekem! Szerintem várjatok még pár hónapot, hogy visszaálljon a hormonállapotod, stb, ert ez is fontos!Főleg hogy nem kis terhes voltál, így egész más hormonok más szintel voltak a szervezetedben mint most!Megéri kivárni azt a 6 hónapot!
2010. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Köztudott,hogy 35 év felett sajnos nehezbb a teherbeesés esélye.:(

Én a helyedben belevágnék a 3-ik baba "gyártásába",ugyanis könnyebb fizikai munkát csinálhatsz mellette(itt nem betonozásra gondolok,hanem pl:tuja,cserje,fa ültetésre,festésre,stb..)

Nálam nem lenne kérdés,hogy most belevágnék-e vagy sem,mert ne adja Isten,de mi van ha várat magára a pici,és csak hónapok mulva akar érkezni?

Persz szívemből kívánom,hogy mihamarabb ess akkor teherbe mikor már Ti szeretnétek,de ne nagyon halogasd/halogassátok!

Sok sikert,és hajrá!


Ja!A féjed biztosan megérti,és írtad is,hogy örülne neki,és Te is!

2010. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, és sokszor arra gondolok, hogy nem történik semmi ha nem úgy van levágva a fű, ahogy én szoktam, sőt szerintem senki sem veszi észre, hogy nincsenek újra festve az ablak keretek, de én úgy látszik maximalista vagyok, mert csak zavar, ha képes voltam itt erről kérdést nyitni?!
2010. jan. 8. 14:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
munka mindig volt, és van és lesz is! ha mindig arra várnák, hogy majd ekkor meg akkor, ha lesz ház, kert, autó, egzisztencia- szerintem már kihaltunk volna, nem? Jah és a munka megvár, senki nem csinál meg helyettünk semmit. Ha a férjed ilyen rendes ember módjára mindent elvállal, akkor hajrá! Legyen még egy babácska! :-) Azt sajna nem tudom, hogy a baba elvesztése után mennyit "kell" várni a következő teherbeeséssel, de ha már lehet próbálkozni, akkor sok sikert kivánok nektek! Én a második babámat várom, az első még csak 18hós volt, mikor kismami lettem- de nekem szimpatikus a kis korkülönbség. De szerintem ezt is mindenki máshogy gondolja- inkább magadból indulj ki, hogy te hogy szeretnéd. Mégegyszer sok sikert kivánok az egész családnak, és minél hamarabbi +tesztet!
2010. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, főleg az utolsó válasz áll közel a szívemhez. Ma este el is döntjük a férjemmel, hogy mikor vágunk bele és a jó istenre bízzuk a többit. Köszi még egyszer!!
2010. jan. 8. 18:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy nem vagyunk egyformák, de én 6 hónapon belül 2x lettem terhes, 2x vetéltem el. Hogy az építkezés miatt-e, nem tudom, de nagyon valószínű. Sok stressz, sok munka. Dolgozom, ott a lányom, mikor hazamegyek, nem pihenhetek, mert vár a házimunka meg a saját magunk által végzett felújítás. Én ilyet terhesen soha többet.
2010. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Nagyon sajnálom! Megkérdezhetem, hogy hány hetesen mentek el a babák és azóta esetleg sikerült?

2010. jan. 8. 21:15
 10/15 anonim ***** válasza:

14:43-as vagyok.

sajnos az igaz, hogy amig az embert túl sok stressz éri, addig nehéz is teherbe esni, és talán ilyen helyzetben védekezik is a szervezet azzal, hogy nem engedi a babát a pocakban-mert érzi, hogy elég az is az embernek ami van. Mi a kisfiam után rögtön szerettünk volna testvért, de közbejött családi tragédia, államvizsga, és építkeztünk is, és mig helyre nem állt minden addig nem is estem teherbe. Majd mikor kicsit nyugodtabb időszak közvetkezett akkor egyből sikerült. Ekkor volt a fiam 18hós.

Te kedves kérdező viszont egy támogató családdal és főleg férjel az oldaladon aki szivesen látna már ismét pocakosan- aki ilyen önfeláldozó és magára vállalja a következményeit is- szerintem ez nagyon szép dolog és megkönnyíti a döntést is! Ha mind a ketten akarjátok és nyilván a következményekkel is tisztában vagytok- akkor már szerintem el is van döntve a nagy kérdés;-)

Sok sikert kivánok mégegyszer!

2010. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!