Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumis kérdés! Mit csináljak...

Cumis kérdés! Mit csináljak mindenki ellenem van?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a 20 hónapos lányom minden éjjel szétrág egy cumit!Én ezt megelégeltem és úgy gondoltam, hogy akkor itt az idő, hogy leszoktassam!Szüleimmel lakunk és ők hallani se akarnak róla, mert azt mondják nem hajlandóak hallgatni a gyereksírást!Most mit csináljak?Vegyek minden napra egy másik cumit, vagy hogy próbáljam rávenni a szüleimet, hogy nem tart örökké a cumi hiánya!
2010. febr. 11. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
beszélj a szüleiddel, vagy mégjobb: fizesd be őket wellness-hétvégére, és akkor szoktasd le a gyerkőcöt. milyen szinten rágja szét? mert ha darabokra, akkor az nagyon veszélyes, le is nyelheti...
2010. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél a szüleidnek füldugót :o)

Na bocs, de hát gondolom, amikor pici volt, akkor is sírt néha éjjel, azt is kibírták, (és azóta még nem öregedtek meg annyira), próbáld megbeszélni velük, hogy ezt tartod jónak, és csak átmeneti lesz a sírás (amiről mellesleg nem is lehet tudni, hogy lesz-e egyáltalán...)

És érvelhetsz azzal is (ami mellesleg nem hazugság), hogy a fogainak ez nem tesz jót, és ezt ők sem akarhatják az unokájuknak.

2010. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
62%
Mondd nekik azt, hogy ők fogják vinni oviba, mert te nem égeted magad, ha az ovónő furcsán néz rád, mert még a délutáni alváshoz is kéri a gyerek a cumit...
2010. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A te gyereked, nem a szüleidé, úgy neveld ahogy jónak látod.

Szerintem pár nap alatt sikerülne leszoknia.

Próbáltad már a rágókákat? Az nem lenne jó átmeneti megoldásnak, hogy cumi helyett éjszakára a kezébe adnál egy rágókát, és azt rágcsálhatná, amíg elalszik.


16 hós kislány anyukája

2010. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A szüleim se bírják hallgatni. :) Hisztis nagyszülők. :) Csináld végig. ma még a cumi, holnap meg más. A gyerek meg ellened fordul. Te vagy az anyja, és ezt a meccset a szüleiddel is le kell játszani, mert egyszer csak azon kapod magad, hogy nem te diktálsz a gyereked nevelésében.
2010. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Tetszik,nemtetszik,le kell szoktatni.Pár nap lehet hogy nehéz lesz,de dobd ki z összes cumit,és ne is vegyetek ujat.
2010. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Mikor kicsi volt a lányom, nem itthon laktunk, így ők nem is hallgatták hogy mennyire sír!!Ez kb. másfél éves átmeneti állapot míg be nem fejeződik az otthonunk építése!Utána már szabadok leszünk!A délutáni alvásnál már nem adtam be a cumit!Hát mit mondjak elég rémisztő volt, de elaludt!Hozzáteszem nem volt itthon senki, úgyhogy csak én hallottam a gyereksírást!Este folyt.köv.Mert ha már egyszer elkezdtem én nem adom fel!Köszi mégegyszer mindenkinek!
2010. febr. 11. 14:03
 8/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok. tényleg küld el őket pár napra, így elkerülöd a konfliktust. ha nem akarsz ezért pénzt költeni, biztos van távol élő rokon akit szívesen meglátogatnának. és mire hazaérnek, nincs cumi :)
2010. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet,de otthon ülős típusok!Majd ez is elmúlik!Amúgy jóban vagyunk szüleimmel, de egy kicsit más a nevelési szemléletük!
2010. febr. 11. 14:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tesz jót a drasztikus leszoktatás és akkor is ne az éjszakai alvásnál kezdd el, ebben a korban még a legtöbb gyereknek kell ilyen megnyugtatás. Nem lehet, hogy foga jön és azért rágja szét? Cseréld valami erősebb anyagú rágható dologra, pl rágókára. Szóval a leszoktatást szerintem nappal kezdd el lassan, előbb csak akkor tedd el a szeme elől amikor épp nem készül alváshoz, aztán a délutáni alvásnál próbáld elhagyni, az éjszakait hagyd a végére, de az sem baj, ha akkor megengeded még. Nem rendellenes ez 3-4 évews korig.
2010. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!