Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik szoptattak és úgy fogant...

Akik szoptattak és úgy fogant meg a kistesó, menstruáltak is?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kistesót, a szülés után a 3. hónaptól menstruálok rendszeresen, pedig rengeteget szopik a babám.

Nemigazán sikeredett az elválasztása, most 1 éves.

Mennyi az esély így, hogy megfogan a baba?

A menstruáció feltételezi a peteérést? Össze vagyok zavarodva.


2010. jan. 4. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
20 hónapig szoptattam, 2. hónaptól volt menzeszem. Megfoganni sikerült, (sajna nem maradtak meg). A menstruáció nem garancia a peteérésre. Úgy is teherbe lehet esni, ha szoptatsz, bár elvileg kicsivel csökkenti az esélyt.
2010. jan. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy ismerősöm esett minden goind nélkül teherbe szoptatás mellett,és simán ki is tudták hordani.Van olyan,aki 5,5 éve minden nap szoptat,igaz mostmás a 3. gyereket,és mindig volt 1-2 hónap,amikor 2 gyereket szoptatott egyszerre.A mai napig nem tudom,h hogyan bírja.

Szóval csak ezért ne válaszd el.

2010. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló. Sajnálom ami Veletek történt. Orvos mit mondott? Esetleg a szoptatás miatt nem maradtak meg? Vagy más volt az ok????
2010. jan. 4. 00:28
 4/8 anonim ***** válasza:
6 hónapja szoptattam amikor először megjött.Majd a további 6 hónapban rendszertelen volt a menszim.Amikor 2 hónapig rendszeresen megjött,akkor elkezdtük a kistesó gyártását.Szinte azonnal összejött,pedig szoptattam.Jelenleg 15 hetes terhes vagyok és szopizik a fiam.(mondjuk már kevesebbet)De 1-2 hete még 3-4x kérte a cicit naponta.Most van,hogy csak este kell neki!Remélem azért szépen abbahagyja magától,mert jó lenne "pihenni"a cicimnek egy kicsit.Én csak azért nem akartam elválasztani,mert tesót szerettünk volna.De úgy tűnik,hogy szépen elválasztja magát,amit eddig soha nem gondoltam volna!Ja és nem biztos,hogy minden menszesz után van peteéérés is!
2010. jan. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Sokat olvastam erről a témáról,és a kutatások azt bizonyítják,hogy ha ilyenkor vetélés következik be az nem biztos,hogy a szoptatás számlájára írható!

2010. jan. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hááát én azt olvastam több helyen is, hogy megnöveli a vetélés kockázatát és a koraszülés valószínűségét, ezért nagyon fontos, hogy a nőgyógyász utasításait kövessük.

Ez egy kicsit most megrémísztett.

A fiúnk elsőre megfogant, de most nemtudom, hogy várjunk -e még, azért mert szopik, nehogy baj legyen, esetleg teherbe sem eshetek.

Eddig vigyáztunk, mert most szeretnénk tesót, de azt sem tudom, hogy van -e peteérésem.

Annyira akaratos a fiam, éjjel nappal szopik.

2010. jan. 4. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Az én fiam is ennyi idősen állandóan cicizni akart!igaz akkor nyári meleg volt,gondolom a szomját is csillapítani akarta.De mivel a terhesség allatt a tej összetétele megváltozik az újszülött igényeihez igazodik,így a legtöbb babának ez az "új"ízű anyatej nem is kell már.Ez állítólag a terhesség 16.hete környékén jelentkezik.Nálunk bevállni látszik,mert már csak este cicizik,de akkor sincs túl sok tejem már!Megpróbálom neked megkeresni azt a cikket amit olvastam erről.Amúgy több ismerősöm is szoptatott terhesség alatt,sőt volt aki tandem-szoptatott!
2010. jan. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ezt a kettőt érdemes elolvasni!

Bárhogy döntesz is biztosan jó döntést fogsz hozni!

2010. jan. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!