Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 10 évnyi gyógyszerszedés után...

10 évnyi gyógyszerszedés után mennyi idő kell, hogy helyreálljon a szervezet?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és 16 éves korom óta szedek fogamzásgátlót. Előzsör Diane35, majd Mercilon, Minulet, és végül Milligestet szedtem. 10 év alatt 3 hónapot pihentettem. 2009 júliusban hagytam abba, 3 hónapig ingadozott a havim, most kezd helyreállni. Azt mondta az orvosom, hogy 3 hónap pihentetés kell, majd még 3 hónap, hogy felkészüljön a szervezetem a babára. EZ TÉNYLEG ÍGY VAN?


A diagromom szerint a 12. vagy a 14. napon volt ovulációm?


[link]


2010. jan. 2. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A 14-15. napon volt valamikor ovud.


Hogy kinek mennyi idő kell, azt egyéne válogatja. Barátnőm abbahagyta a fogigátlót, majd azonnal teherbe esett, most egy két és fél éves tünféri és egészségeskisfiú édesanyja. Általánosságban véve azonban elmondható, hogy a fogigátló extrém módon elvéknyítja a méhnyálkahártyát, így jó lenne minimum három hónapot várni, mielőtt belevágtok a babaprojektbe, mert a baba ebbe a méhnyálkahártyába ágyazódna bele. Minél vastagabb egy a nyálkahártya, annál biztosabban tapad meg a baba, és fordítva: minél vékonyabb, annál nagyobb az esély arra, hogy spontán elvetélődik, vagy meg se tapad.

2010. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 12 évig szedtem a fogamzásgátlót, és amikor abbahagytam fél évet vártunk a férjemmel, hogy azalatt az idő alatt biztosan kitisztul a szervezetem. A menstruációm már az első hónapban időben megjött, és utána is 28 napos ciklusaim voltak. Aztán az orvos közölte, hogy elég egy menstruációt megvárni, utána már indulhat a mandula!! :-) Sok sikert!
2010. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem most már próbálkozhattok elég idő telt el. Csak ha van keret rá, akkor szedjél terhes vitamint, mert azt terhesség előtt minimum egy hónappal el kell kezdeni. Nagyon sok sikert!!!
2010. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én egy évet pihentettem a szervezetemet. fél évvel a teherbeesési szándék előtt kezdtem szedni a folsavat, ezt ne feledd el majd!!! egyébként én is diane-val és mercilonnal kezdtem :) szerintem amúgy már nyugodtan teherbe eshetsz!
2010. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem azonnal beálltak a 26-28 napos ciklusaim, és az én dokim annyit mondott, hogy egy hónapot kell várni a tabli abbahagyása után, és nyugodtan teherbe lehet esni. Ettől függetlenül nekem több ismerősöm esett teherbe azonnal, és utólag azt hallottam, hogy pont amiatt, hogy olyankor még más a hormonrendszer. Babák mindenhol egészségesek.
2010. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!