Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért kérdőjelezik meg a...

Miért kérdőjelezik meg a terhesek/teherbe esni vágyók a nőgyógyászaik tanácsait, gyógyszerjavaslataikat?

Figyelt kérdés

Nem lenne egyszerűbb egy olyan orvosnak pénzt adni havonta, akihez az ember iksz éve eljár, aki a pénzéért dolgozik is, akiben az ember igazán megbízik. Aki neves a szakmájában, konferenciákra jár, okos, és szakmailag állandóan fejlődik?


Vagy az ilyen nőknek/kismamáknak mindegy, mert úgyis okosabbak az orvosoknál? Szóval csak azért járnak hozzájuk, hogy felülbírálhassák az egyetemet végzett orvos javaslatait? (Okosabb vagy, mint egy nőgyógyász? -vetélkedő:D)


2014. máj. 22. 11:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az en apukám,es meg többen a családban orvosok.Egyet ertek az előttem szolokkal,h több szem többet lat,es olykor nem árt tajekozodni!

Viszont abban egyetértek veled,mert sokszor hallottam terhesgondozason hogyan osztják egymásnak az észt a kismamák,h sokszor felülbiraljak a szakember.Ez hiba.

Most olyan esetekre gondolok,amikor tenyleg jo volt az orvos,az is amit tett,megis háborognak..nem akarok pl sorolni.

Ezzel abszolút nem ertek egyet !

Bízni kell az orvosban,ez is a siker titka!foleg addig amig nem ad az ellenkezőjére okot!Es turelemmel lenni,mert pl meddőségi problémáknal is idő kell!(sokan elmennek kivizsgalasokra,kapnak terápiát stb aztan itt meg olvasom,hogy teakat meg gyógynövényeket is szednek melle ossze vissza.ez Persze nem hiba,de elott azert ajánlatos az orvost is megkérdezni es nem a háta mögött beszedni mindenfélét)

2014. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11es valaszolonak teljesen igaza van. Vannak alapveto dolgok amikben a sok laikusok azt hiszik h mindent jobban tudnak es egymasnak osztjak az eszt.

De egyertelmuen vannak olyan esetek amikor tenyleg megkerdojelezhetoek a dolgok. Mint amit elottem is irtak peldakat.

2014. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ezen az oldalon látott kérdések alapján néha nekem is megfordul a fejemben, hogy a kismamák jobban hisznek a mások tapasztalatainak mint az orvosaiknak? Igen, vannak hibák, amiket a dokik is elkövetnek, de pl. egy terhesség alatti folyásra felírt kúpról én nem tartanék itt közvélemény kutatást, hogy kinek vált be kinek nem, hiszen mindenkinek mást igényel a szervezete. Nem egyedi példa a pelus kérdés sem, amire sosem jön egyértelmű válasz, hogy "ez a tuti, ezt használd". Mindenkinek más jön be, vagy a gyerek neme vagy alkata miatt.

Amikor terhesgondozásra várva ücsörgök a váróban, sokszor hallok kritikákat kismamáktól, akik ráadásul első babásak. Hogy "minek vizsgál meg megint", meg "miért nem így/úgy csinálja a doki". Én első babásként mindent újdonságként hallgatok meg az orvostól és nem "okoskodok" a döntései felett. Nyilván boldogabb lettem volna ha mondjuk 4 hetente uh-n láthatom a babámat, de mivel nem volt indokolt, így nem hepajoztam miatta és nem én mondtam meg a dokinak, hogy mikor mit csináljon velem. Sokszor tapasztalom viszont, hogy vannak anyukák, akik önkényesen szervezgetik a terhességüket, mert "az ismerős/barátnő is így csinálta".

2014. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
Az én dokim is elismert szülész-nőgyógyász, de nem endokrinológus. Éppen ezért azt mondta, hogy az inzulinkilengésem normális, mivel referenciatartományon belül van (??? - pedig még ref.tartományt sem határoznak meg három pontosnál, legalábbis ahol én végeztettem, ott nem). Hogy PCO-jellegű a petefészkem, arra meg különösebben nem mondott semmit. Váltsak életmódot! Nem érdekli, nem szakterülete, kb. hallott róla és ennyi. Oké, hogy terhesgondozásban, meg szülés levezetésében király, de ha kicsit is problémás vagyok, már nem vesz annyira komolyan. Én saját magamat kezdtem kezelni, az életmódváltás mellett megkértem, hogy írjon fel Merckformint és Utrot, megtette, egyetértett, de kb. úgy volt vele, hogy ha akarom szedem, ha nem akarom, nem szedem. Nem különösebben érdekelte. Sikeresen helyretettem magam, kezelt betegnek számítok. Én mondjuk nem csalódtam az orvosomban, meg ő végzi a terhesgondozást is, de ha rá hallgatok, akkor semmilyen eredményt nem tudtam volna felmutatni, vagy legalábbis nem ilyen gyorsan. Nekem bizonyítékom van arra, hogy igenis az ember tegyen meg mindent saját magáért, álljon ki az akarata és véleménye mellett és igen, ha kell, bújja a netet, vagy a könyvtárat, hogy minél több infóhoz jusson. Számomra nagyon hasznos volt az elmúlt nyolc hónap.
2014. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább arról van szó, hogy a terhesbe esésnél az orvosok is sokszor csak tapogatóznak. Persze ha van egy hormoneltérés, akkor azt kezelni kell, ennyi, itt nincs kérdés.


De ha minden rendben van, akkor ők sem tudnak mit javasolni. Akkor a következő lépés az indukált peteérés és a peteérés követés. Aztán utána szoktak szünetet hagyni (mert a gyógyszer hatása ha jól emlékszem 1-3 hónapig terjed és lehet hogy az azutáni hónapban lesz hatásos), de ezt nagyon sokminden befolyásolja. És aztán jön a többi lépcsőfok. Eltérő intenzitással, mert nem mindegy, hogy egy 25 éves nőről van szó vagy egy 39 évesről. Szóval minden teljesen egyéni, de hát ez is lenne a lényege, hogy orvos és páciens közösen dönt.


Nálam pl úgy volt, hogy minden az orvosom által javasolt vizsgálat után (minden rendben volt), csináltunk egy ilyen indukált hónapot, eredménytelen volt. De a következő hónapban teherbe estem majd elvetéltem. Korai volt a vetélés, így a dokim azt javasolta, hogy nem kell szünetet tartanunk. De mivel nyár eleje van, ezért most ne nyomjuk a teherbeesést, hanem csak élvezzük a nyarat és majd ősztől újra aktívan nekifekszünk.

Szóval láthatod, hogy igen, alapvetően az ő javaslata számít, de azért elég sok a rugalmasság benne, ahol közösen megegyezünk hogyan is legyen tovább.


Most vagyok terhes másodszorra, volt már 2 vetélésem, ezért ultogestant szedek, először 3X200-at, majd csak 2X200-at. Majd a doki azt mondta, hogy már abbahagyhatom, de aztán megegyeztünk, hogy 1X100-at még szedek pár hétig, a biztonság kedvéért. Itt is közösen egyeztünk meg. Nem semmibe vettem a javaslatát, hanem csak közösen megbeszéltük az én félelmeimet és eszerint döntöttünk.


Ha ez ilyen egyszerűen menne, hogy a nő nem tud teherbe esni, a doki gyógyszert ír fel rá és utána a nő teherbe esik.... Sajnos az élet nem ilyen egyszerű.


A félrekezelésekről olyan durva tapasztalatom nincs (mondjuk bárányhimlővel két SZTKs orvos is elhajtott, hogy csak pókcsípés...aztán mire másnapra már több 100 "csípésem" lett akkor egy magán bőrgyógyász végre megmondta, hogy ez bizony bárányhimlő), de sajnos ilyen is előfordul.

2014. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sajnos én is a félrekezeltek táborát erősítem...több, mint fél év alatt nem tudtak kigyógyítani egy titokzatos fertőzésből. Kb. 6 nőgyógyásznál jártam (tehát orvost váltottam, mikor láttam, hogy a legjobb ötlete a betadine kúp). Aztán végre valakinek eszébe jutott, hogy akkor talán csináljunk egy tenyésztést...és akkor célzottan kezeltek. De közben kinyírták a hüvelyflórámat a kb. 10 féle gyógyszerrel, meg kúppal, meg kenőccsel...Aztán volt, hogy elmentem egy szimpla felfázással nődokihoz, amiről megállapította, hogy méhgyulladás(!!!) Még jó, hogy elmentem egy másik dokihoz is...és még sorolhatnám. A lényeg, amíg nem volt komolyabb problémád és rossz élményed, addig ne kritizálj másokat. Még az is lehet, hogy a te tökéletes orvosod azért annyira tökéletes, mert eddig "csak" rákszűrésre mentél hozzá, meg terhesgondozásra. Örülj neki. Komolyabb problémákkal nagyon kevés orvos tud/hajlandó megküzdeni. Én megfordultam rengeteg magán dokinál, sok csak a markát tartja, voltam neves nőgyógyászati klinikán, ott meg olyan mintha a vágóhídon lennél...Sajnálom, ezek után nem lettek a szívem csücskei a dokik! Nem rég lettem kismama. Most egy olyan dokihoz járok, akit többen ajánlottak és nagyon kedves. Ennek ellenére, ha valamiben nem értek majd vele egyet, akkor utána fogok nézni alaposabban és akár vitatni is fogom a döntését. Azért van agyam, hogy gondolkodjak és ez igazából az én érdekem, nem az övé. Nyilván nem fogok minden vizsgálat miatt feleslegesen raplizni, de ha kell, akkor megkérdőjelezem. Az az igazság, hogy a bizalmat ki is kell érdemelni. Mind eddig sajnos (és hidd el, én sajnálom a legjobban!!) nálam egy nődokinak sem sikerült ez. Remélem, hogy egyszer majd én is megtalálom a tökéletes nődokimat...ha van egyáltalán ilyen.
2014. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász- endokrinológus létére nem volt hajlandó a PCOS-emet metforminnal kezelni.Szerinte az alternatív gyógymód.Mai napig kezeletlen a gondom,most megyek majd másik orvoshoz(mivel szeretnénk harmadik gyerekekt).Helyette teletömött hormonokkal,amitől ugyan lett gyermekem(ikreim lettek).A hormonoktól kétszeresére híztam(azóta már lefogytam,még nem teljesen).Két hónapig feküdtem bent a fiaimmal terhesen a kórházban,de minek,annyira nem figyeltek,hogy a rossz keringés(ikertranszfúzió) miatt az egyik kisfiam hiperaktív lett.Dióhéjban ennyi.Egy-két rossz tapasztalat elég hozzá,hogy többé ne bízzon az ember lánya többé vakon az orvosokban.
2014. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!