Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért kérdőjelezik meg a...

Miért kérdőjelezik meg a terhesek/teherbe esni vágyók a nőgyógyászaik tanácsait, gyógyszerjavaslataikat?

Figyelt kérdés

Nem lenne egyszerűbb egy olyan orvosnak pénzt adni havonta, akihez az ember iksz éve eljár, aki a pénzéért dolgozik is, akiben az ember igazán megbízik. Aki neves a szakmájában, konferenciákra jár, okos, és szakmailag állandóan fejlődik?


Vagy az ilyen nőknek/kismamáknak mindegy, mert úgyis okosabbak az orvosoknál? Szóval csak azért járnak hozzájuk, hogy felülbírálhassák az egyetemet végzett orvos javaslatait? (Okosabb vagy, mint egy nőgyógyász? -vetélkedő:D)


2014. máj. 22. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Első nőgyógyászom orvosi egyetemen tanít, mellette praktizál. 2 évig vakvágányon vezetett és félrekezelt. Én ezek után nem bízom valakiben csak azért, mert nagy neve van. Megkérdőjelezek mindent és mindenkit és amíg nem tanulmányozom a dolgokat, nem hiszek senkinek.
2014. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De te orvosi szakkönyveket bújsz a könyvtárban vagy pedig a neten bogarászol?


Sajnálom, hogy rossz volt a nődokid, de a legtöbb, akit elismernek a szakmájában, az nem kezel félre, vagy többféle kezelést próbál ki. (pl. IR esetében)

2014. máj. 22. 11:46
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Többek között igen, pont IR-rel kezelt félre. És igen, szakkönyveket bújok, tele vele a szekrény, és angol nyelvű tanulmányokat olvasok. Ha bárkinek baja van a családban rászánok jó pár napot és megtanulom, ami elérhető ebből, a férjemmel együtt. Nem egyszer, nem kétszer volt már erre szükség, mert számtalan olyan orvossal találkoztunk, aki diploma óta csak az ingyen tollér jár konferenciákra. Ez van. Azóta magam is elvégeztem egy eü képzést és tovább is képzem magam, amennyire csak lehetőségemhez mérten telik.
2014. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Csak még annyit hozzátennék, hogy azóta igen, megtaláltam azokat az embereket, akiknek a neve mögött tudás is van. De neki nem derogál rászánni egy fél órát és elmagyarázni, mire-mit ad, miért adja, melyik folyamat hogy és miért alakul úgy, ahogy. Attól, hogy valaki nem végzett orvosi egyetemet nem kell lenézni, és nem kell úgy kezelni, hogy "én vagyok az orvos, azt szedi be, amit én mondok, magának meg kuss a neve, úgy sem ért hozzá". Nem, nem ért hozzá olyan mélységig, de egy normális szakember el tudja magyarázni úgy a dolgokat, hogy az ember azt megértse. Vakon senkiben sem bízom meg, én ezt tanultam meg az életben.
2014. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

Azért, mert neked mások a tapasztalataid, attól másnak még lehet másmilyen. Ismered, amikor a székely bácsi azt mondja a zsiráfra, hogy ilyen állat márpedig nincs is?


Ha valakinek nagy neve van, az nem jelent semmit. Hány olyan doki létezik, aki már x éve praktizál, unja, kiégett, és csak most kezd rájönni néhány páciense, hogy tojik rá, meg a problémájára? Cinizmust érzek a kérdésedben. Attól hogy valaki nem végzett orvosi egyetemet, még rájöhet, hogy a fogadott, vagy ügyeletes orvos néha (nem mindig, de előfordul) azért indítja meg a szülést, hogy a baba még az ügyeleti idejében kinn legyen, így remélve a borítékot? Vagy tolja az oxyt, csak hadd menjen már a színházba, mert neki jegye van? Vagy csak simán félrekezel, mert hiába a saját maximális tudása szerint jár el, az még nem biztos, hogy a legjobb módszer a kezelésre? Elvégre a nőgyógyász nem meddőségi szakember, arról mondjuk nem ejtek szót, hogy meddőségi problémával nem nőgyógyászt kell felkeresni, szerintem...


Amúgy, én a saját orvosomban maximálisan megbízom, nem volt még olyan döntése, ami ellen háborogtam volna, de azért örültem volna, ha legalább hajlandóak lettünk volna megpróbálni a gátvédelmet. Nem érzem magam okosabbnak nála, mert tudom, hogy jó orvos, nagy szaktudással és tapasztalattal.

2014. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Neked jó tapasztalataid vannak, másnak nem.


Az orvos is ember, tévedhet. Ezt nem kellene elfelejtened!

Még mindig jobb több forrásból tájékozódni (akár több orvost megkérdezni), mint vakon hinni, istenként tisztelni.


És ezt úgy mondom, hogy édesanyám orvos és ő maga is ezen a véleményen van.

2014. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Még valami, nem tudom mi alapján vonsz le következtetést, a magyarországi nőgyógyászok hány 100%-át ismered? A betegeik hány %-át?
2014. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen megértem azokat, akik kételkednek az orvosok tanácsában. Engem az első szülész-nőgyógyász félrekezelt! Annyira dilettáns volt, hogy a majdnem 10 hetes ikreimet nem látta az UH-n, közölte, hogy már elvetéltem, és még a biztonság kedvéért abortusz tablettával is tele akart tömni mondván, hogy kitisztuljon a méhem! Mindezt egy kisebb vérzes után. Még jó, hogy elmentem egy másik orvoshoz is, aki legalább az UH-t tudta kezelni, és azonnal látta a 2 magzatot...


De ez csak 1 példa. Számtalan esetet fel tudok hozni, ahol az orvos a saját felelőtlenége miatt hibázott. Ez nem jelenti azt, hogy nincs meg a tudása, mert nyilván nem a 2 szép szeméért kapott diplomát. Jelentheti azt is, hogy nem elég körültekintő. De mindenképpen tanácsos több orvosi véleményt kikérni, hogy biztos legyen az ember.

2014. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Azért frankón lepontozol mindenkit, nem tudom, minek kérdezel amúgy, ha más véleményét és tapasztalatait nem tudod elfogadni.
2014. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igazából nem feltétlenül erre gondoltam, amiket írtatok, hanem, hogy miért nem váltanak akkor orvost vagy nem is tudom. Nekem lehet, hogy szerencsém van a tökéletes dokimmal, de ezek a kérdések ezen az oldalon: a dokim azt mondta, hogy a menzeszemet először rendezni kéne, hogy teherbe tudjak esni. De nem veszem be a gyógyszert, mert hülye a doki, mi van, ha terhes vagyok máris? stb.
2014. máj. 22. 12:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!