Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy zajlik egy inszemináció?...

Hogy zajlik egy inszemináció? Mennyi az esély rá, hogy sikerül?

Figyelt kérdés
2008. júl. 26. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Technikai kivitelezése: a maszturbációval nyert spermát a méhnyakba vagy a méhűrbe juttatják vékony szonda segítségével a tüszőrepedés idején. A spermiumok származhatnak férjtől vagy ismeretlen donortól.


Akkor alkalmazzák, amikor a zavarok szexuális és nem biológiai eredetűek, ilyenkor a sperma normális, az eredmények kiválóak, szinte azonnal bekövetkezik a terhesség. Ha a férj spermája kevés mozgékony spermiumot tartalmaz, az ejakulátum első felét fogják fel üvegedénybe, amely gazdagabb spermasejtekben, és ezzel végzik a megtermékenyítést. Történhet a megtermékenyítés előkezelt spermiumokkal is.


Egy ciklus esetében a siker valószínűsége csupán 10%. A terhességek zöme az első hat ciklus során következik be. Vetélések, koraszülések, magzati ártalmak gyakorisága nem magasabb az átlagosnál, pontosan ugyanolyanok a kilátásaik az ily módon született gyermekeknek, mint a többieké.

Nekem nem volt, viszont már szarvasmarhánál csináltam, illetve eleinte csak néztem ;-)

2008. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszoló pontos leírást adott, hogyan csinálják, így én arról nem akarok beszélni.

Nekünk volt, elsőre sikerült, most vagyunk a 15. héten.Valóban kicsi rá az esély, de mi végig úgy voltunk vele, hogy sikerül, és tényleg úgy is lett:)Viszont,ha kiderül, hogy ilyen módszerrel vársz babát, érdemes otthon maradnod az első perctől fogva. Én nem maradtam, és a 9. héten véreztem, kórház, idegeskedés, szóval nem éri meg.

Az injekciók nem olcsók, de érdemes megpróbálni.Maga a beavatkozás kb.10 perc, és nem fájdalmas, utána rossz kicsit, de pihenni kell, annyit, amennyire szükséged van.

Remélem, tudtam segíteni.

Sok szerencsét kívánok!

15 hetes kismama

2008. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem is inszeminációval sikerült és most 15 hetes, egypetéjű iker babákat várok! :-) Nekem a második inszemináció sikerült. Kitartás, mi 9 hónapig jártunk dokihoz, gyógyszerek, sperma vizsgálat, átjárhatóság, injekciók, de megérte. A barátnőm is így, nemsoára szülni fog. :-) Kitartás!
2009. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!