Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért csak 20% az esély...

Miért csak 20% az esély inszemináció esetében?

Figyelt kérdés

Miért ilyen kevés az esély arra, hogy terhes lesz valaki? Nem értem.

Pl. nekem most volt inszeminációm, párom eredménye jó, nekem nincs hormonproblémám, januárban volt átjárhatóságim.

A mostani ciklusban clostylbegitet szedtem, 11 napra 20-23 mm-es tüszőim lettek, majd kaptam tüszőrepesztőt is. 12. napon 8 mm-es méhnyálkahártya + inszem. Mostantól Duphastont kell szednem. Szerintem ezek a körülmények már tökéletesek, akkor miért nem sikerül olyan sokaknak elsőre? Mi kell még ezeken kívül, hogy valaki terhes legyen?


2011. febr. 5. 13:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet az, hogy egy párnál elvileg minden rendben van, nincs semmi bajuk és mégis sikerült elsőre az inszemináció? Akkor előtte, hogy nem sikerült természetes módon teherbe esni?
2011. febr. 5. 13:30
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
az hogy épp a megfelelő petesejt találkozzon épp a megfelelő spermiummal épp a megfelelő helyen épp a megfelelő időben, egyébként passz, nem tudom. A 20% os kérdésedre: úgy tudom normál-ideális esetben ha két egészséges ember szeretne gyereket és minden körülmény adott, akkor is ennyi az esélye h találkoznak, megtermékenyül a petesejt, szépen beágyazódik és baba lesz belőle. Sok sikert! drukkolok és ne agyalj, próbáld meg vmi mással lekötni magad, és a gyk et kerüld messzire :)
2011. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ezt kimondta, de szerintem ez nagyon kevés. Ez egy spontán szeretkezésnél igaz, ami kb abban az időben történik, mikor talizhat petesejttel a sperma, de nem inszemnél. Inszemnél, nemcsak hogy 100% a létező,(talán nem is egy petesejt) hanem a spermák is válogatottak, csak jól mozgó életképes spermák jöhetnek szóba! Szóval szerintem legalább 50% . Nekem első sikerült, kettő tüszőm volt, és kettő baba fogant meg az inszemináció által! Szerintem ez több, mint 20% :-))) Remélem adtam egy kis erőt!! Pozitívan!!!!
2011. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Gratulálok neked! :)

Nekem az inszem napján magától megrepedt 2-3 tüsző és még maradt 3 db 20mm-es, amit megrepesztettek injekcióval.

2011. febr. 7. 13:59
 5/15 anonim ***** válasza:

Sajna tényleg ilyen kicsi az esély inszemnél a teherbeesésre. Egy egészséges párnál csak 15-20 % az esélye a teherbeesésre egy ciklusban, inszemnél 20-25 %

Mi is egészségesek vagyunk a férjemmel, mégsem sikerült 3 inszem. Nem értem az okát, pedig minden annyira rendben volt. Neked nagyon szorítok, sokkal több tüsződ lett, mint nekem, így neked jóval nagyobb az esélyed!

2011. febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát, ez nagyon érdekes dolog. Nálunk semmi gond nem volt, sem a páromnál, sem nálam. Volt 5 inszeminációnk (egy sem sikerült) és 1 lombik (kettőt tettek vissza, az sem jött össze). Aztán fél évre rá, spontán összejött. Hajrá nektek!!!
2011. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Túl vagyunk két sikertelen inszemen, pedig minden rendben velünk...Egyszerúen nem értem, ha úgy várjuk, mindent megtudnánk adni neki és jó helyre jönne a baba, akkor miért nem jön...Ki érti ezt??...remélem hamarosan velünk is megtörténik a csoda:)
2011. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem a következő ciklusban lesz az inszem, és én a mai napig nem értem, hogy ez miért jobb, mint a sima terminált együttlét. Nekünk a párommal vannak gondok, és elvileg csak ICSI lehetne, mégis először inszemet csinálnak, talán a protokoll miatt, nem tudom. Tudom, hogy válogatják, és "sűrítik", mégis kevés esélyt látok rá, hogy így összejön, bár nagyon nagyon szeretném!

Örülök, hogy van, akinek elsőre sikerült, ráadásul, ikertehesség!!! :) Ez egy pozitív példa!!!

2011. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Na, mizu, kérdező? Sikerült az inszem?? Láttad már erdeményt is? Írj!
2011. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült, van már 3 pozi tesztem, jövőhéten megyek orvoshoz :)))
2011. febr. 21. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!