Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezhet olyan, hogy nem...

Létezhet olyan, hogy nem kutatják az okát a meddőségi központban, hogy miért alacsony a spermiumszám?

Figyelt kérdés

Persze,nekem nincs orvosi diplomám,de furcsállom,hogy semmi szervi okot nem találtak,semmi baktériumot,semmi hormonelváltozást és nem küldték tovább a férjem mondjuk belgyógyászhoz!

Az egyik minta értékelhetetlen is volt,de olvastam,hogy okozhatja ezt esetleg egy gyulladt fog is...Semmi türelmi időt nem javasoltak,egyből lombik...Rákérdezni nem mertem,mert ellenségessé vált az orvos,amikor látta,hogy nem állok neki a lombiknak rögtön!

Amúgy azt is fórumban olvastan,hogy valaki nem volt megelégedve a tapolcai PRI-vel,éppen emiatt,a lombik erőltetése miatt!

Ja és búcsúzásképpen odavetette,hogy a csodában esetleg bízhatok,másban nem...

Vettem 12 ezer forintért vitaminokat,de nem tudom,bízzak-e bennük!


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2009. nov. 13. 09:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

12:51!

Akkor ha jól értettem,a spermátlanság maga a betegség?És nem egy fenálló betegség következménye?

2009. nov. 13. 14:33
 12/14 A kérdező kommentje:

14:21!

Köszönöm a bíztatást és sajnálom,ami a te babáddal történt!Te át tudod érezni azt,hogy miért nem adom fel!


Úgy döntöttünk,várunk kb. 3 hónapot és felkeresünk egy magán andrológust/urológust!

2009. nov. 13. 14:36
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is rossz lett az eredményünk, azt mondták, bizonyos szint alatt nincs értelme vitaminokkal próbálkozni. Ha megírod a számot, többet lehetne mondani.

Minket genetikai vizsgálatra küldtek még, mert 3 lehetőség van: vagy genetikai oka van és akkor nincs jó spermium közöttük, vagy egy része jó csak, vagy az összes jó, csak kevés van. Szerencsére az utóbbi lett.

2009. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok ismét.

Nem igazán értem, miért vagy összetörve, hiszen lombikkal jó eséllyel terhes leszel hamarosan. Nekem 3 lombik gyerekem van ugyanebből az okból, tudom, mit beszélek.


Nálunk mondtak VALÓSZÍNŰ okot: tinédzserkorban volt egy mandulagyulladása, kórházban is volt, talán azóta lehet a gond, de nem biztos. Szerintem tök mindegy, nekem legalábbis... Mivel az értékek alapján nem volt értelme a vitaminozásnak (nem lombikban érdekelt urológus mondta!), így nem problémáztunk, mentünk lombikra, fél év múlva, 3. próbálkozásra terhes voltam.


A férjeddel értesd meg, hogy nem számít, attól még ő ugyanolyan jó férjed és imádod őt, ennyit tehetsz.


De ha gondolod, akkor vitaminozhatsz és vizsgálódhatsz, mint már írtam.

Nem árt tudnod, hogy ma a férfiak nagy százalékának vannak ilyen jellegű gondjai, ok lehet pl. a füstös város, amiben felnőtt, a sok vegyszer, amivel a zöldségeket kezelték, amit megevett gyerekkorában, ésígytovább... Szóval ebből hogy nyomozzák ki szerinted, hogy mitől van ez a végeredmény?


Ha nagyon nem tetszik neked a lombik, akkor vitaminozzatok 3 hónapot, ismételjétek meg a vizsgálatot és meglátjátok.

Vagy nekiláttok a lombiknak és fél év múlva már terhes lehetsz (vagy előbb is...).

2009. nov. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!