Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezhet olyan, hogy nem...

Létezhet olyan, hogy nem kutatják az okát a meddőségi központban, hogy miért alacsony a spermiumszám?

Figyelt kérdés

Persze,nekem nincs orvosi diplomám,de furcsállom,hogy semmi szervi okot nem találtak,semmi baktériumot,semmi hormonelváltozást és nem küldték tovább a férjem mondjuk belgyógyászhoz!

Az egyik minta értékelhetetlen is volt,de olvastam,hogy okozhatja ezt esetleg egy gyulladt fog is...Semmi türelmi időt nem javasoltak,egyből lombik...Rákérdezni nem mertem,mert ellenségessé vált az orvos,amikor látta,hogy nem állok neki a lombiknak rögtön!

Amúgy azt is fórumban olvastan,hogy valaki nem volt megelégedve a tapolcai PRI-vel,éppen emiatt,a lombik erőltetése miatt!

Ja és búcsúzásképpen odavetette,hogy a csodában esetleg bízhatok,másban nem...

Vettem 12 ezer forintért vitaminokat,de nem tudom,bízzak-e bennük!


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2009. nov. 13. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Spermajavítókat érdemes szedni, ezek több hónap, minimum negyedév alatt fejtik ki hatásukat.


Azt nem írtad, hogy milyen lett a férjed eredménye: hány millió hímivarsejt volt 1 mml ondóban, hány % nem mozgott, hány %-nál volt alaki elváltozás stb.

2009. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha egyszer rossz az anyag, azzal nincs mit kezdeni.

Elkezdhetsz próbálkozni vitaminokkal, de ők tapasztalatból tudják ennek a hatásosságát.


Mi urológusnál voltunk (tehát akinek nincs érdeke lombikra küldeni, sőt kezelgetéssel, visszahívással elvileg jobban járna, de rögtön lombikot javasolt, mivel esélytelen a dolog, mondta, hogy lehet húzni az időt vitaminnal, de ezen a szinten nem segítenek, ez az ő tapasztalata. És akkor fél évet késünk, feleslegesen, ezért ő a lombikot javasolja. Szóval nem "poénból" mondták nekünk, szerintem nektek se, hanem tapasztalatból.

Lehet a dokinak rosszabb napja volt, de általában nem poénból mondják, hidd el.


Természetesen jogod van vitaminokkal próbálkozni és új vizsgálatra menni egy "független" urológushoz fél év múlva, ha nem értesz egyet a dokival.

2009. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ja és búcsúzásképpen odavetette,hogy a csodában esetleg bízhatok,másban nem...

Már ettől kiakadtam. ezt a reménykeltő biztatást!!

Az alacsony spermaszámot én jobban körüljárnám. A fogantatáshoz nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség. Ha kevesebb is, mint az átlag, de abban pl. a 90% gyorsan, ügyesen mozog és ép, akkor miről beszélünk? 1 db hímivarsejt kell a megtermékenyítéshez, a többi csak "rásegít"!

2009. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

De én azt nem értem,hogy nincs oka annak,hogy ez az eredmény?

Olvastam rengeteget és írtak olyat,hogy izületi gyulladás volt az ok,azt kezelték és megszűnt a probléma,pedig herebiopsziát fontolgatott az orvos a nulla eredmény miatt!

2009. nov. 13. 09:49
 5/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk,az is lehet,hogy a fórumokban csak sikertörténeteket írnak le,én meg itt belekapaszkodok néhány mondatba...

Bocs,hogy nem tudok számokat írni,de nincs nálam a papír!

2009. nov. 13. 09:55
 6/14 anonim ***** válasza:
Az okok kiderítése sokszor lehetetlen. Ráadásul attól nem lesz babátok, hogy megtudod, pontosan miért is alacsony a férjed spermaszáma.
2009. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pont ezt nem értem!!És miért lehetetlen?

Nincs egy olyan lista,hogy okok?Aztán azon pipálni,hogy sugárkezelés nem volt,stb??


Ne haragudjatok,de annyira el vagyok keseredve,hogy így még életemben nem éreztem magam!Csak azért kérdeztem,mert nem tudom,hogyan tovább:próbáljak belenyugodni,feldolgozni,vagy még kutassak,reménykedjek,görcsöljek...


Arról már nem is beszélve,hogy hogy öntsek lelket a férjembe is,hogy ő ettől még nem selejt...

2009. nov. 13. 10:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt se tudják megmondani sok esetben, hogy mi okozza a rákot, vagy mitől van egyes nőknek hormonproblémája, vagy mitől vetélődik el egy 8 hetes kisbaba.


Nem érdemes az okokon rágódni. És túl sok energiát, időt venne el, ha megpróbálnátok kideríteni, miért. Inkább koncentráljatok arra, hogy hogyan tovább.


A férjed férfiasságát azzal tudod legjobban megerősíteni, ha sokat szeretkezel vele, kezdeményező vagy, és dícséred benne a jó szeretőt. A termékenység és a férfiasság nem szinonim fogalmak. Ezenkívül megértetheted vele, hogy ő mit érezne fordított esetben - lenézne téged, értéktelennek tekintene, ha neked lennének termékenységi problémáid? Ugye, hogy nem, hanem melléd állna teljes vállszélességben. És te is ezt teszed.

2009. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért rákerestem. Lehetséges okok:


[link]

[link]

[link]

2009. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én bizony nem adnám fel. Az ország két leprofibb urológus-andrológusa Bp-en van, www.potenciaklinika.hu

Hozzájuk menjetek, és kérjétek meg őket, hogy derítsék ki az okot.

Ha ők mondják, hogy ez van, akkor hinnék nekik, és rgyúrnék a lombikra.

De olyanoknak, akik ebből tartják fenn magukat, hogy egyből küldenek lombikra, már kevésbé.

Mindennek OKA van. AZ én babám elment 8 hetesen, és addig jártam utána, míg kiderült, hogy miért... A pasiknál ez ugyanígy van.

Szívből ajánlom Rusz dokit, de Fekete is jó, csak mi Ruszhoz jelentkeztünk be spermavizsgálatra, és nem csalódtunk.

2009. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!