Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha munkanélküli vagyok nem...

Ha munkanélküli vagyok nem kapok tb-re ingyenes orvosi ellátást? Olyan lenne, mintha még mindig lenne vizitdíj?

Figyelt kérdés
2008. júl. 6. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha fizetned is kell, nem "vizitdijat" mert azt eltoroltek, a kerdes tehat inkabb az, h fizetos v ingyenes-e a terhesgondozas alanyi jogon, ezt kene megtudni.

Ha fizetos az sokkal tobb mint a vizitdij volt.

2008. júl. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

be kell regisztráltatni magad sürgősen a munkaügyi központba és onnantól kezdve mindent kapsz! Persze ellátnak így is , de gondolom térítéses a vizsgálat..illetve a szülés is sokba kerül, mert olyan mintha nem ott szülnél ahová tartozol és azt hallottam ezen az oldalon hogy az kb 100ezer ft.

Inkább jelenj meg a munkaügyi központban.

2008. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

második vagyok..a terhesgondozás térítéses dolog!!Ha nem vagy biztosított (tb-s) akkor eddig hiába is voltál bármelyik orvoshoz mehetsz olyan lesz mint egy magánrendelés alkalmanként több ezer.

Amit mi kapunk papírokat vizsgálatok után az pedi ki van részletezve mi mennyibe került, ezt neked fogják kiszámlázni. menj a munkaügyibe és terhesként beregsztrálnak!

2008. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van munkám,csak még probaidőn vagyok,És félek,ha megtudják kirugnak.Vannak terhes nők akik dolgoznak ott ahol én,de ők nem probaidősek.Megprobálom kivárni a három hónap végét és csak aztán fogok szólni.De ha mégse így lenne azonnal mennék a munkanélkülibe.
2008. júl. 6. 21:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem varj 3 honapot.

Ha olyan a szitu, h kirugas kozeli helyzet ezmiatt, akkor inkabb tappenzre menj el!

2008. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos próbaidő alatt a táppénz sem megoldás.

Próbáld meg kivárni a 3 hónapot! Esetleg szokj rá a bő, sportos ruhákra, hogy ne vegyék idő előtt észre!

2008. júl. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a Tb-nél dolgozom, úgyhogy, ha munkanélküli lennél, akkor biztosítottnak minősülsz, tehát jogosult vagy az ingyenes eü. szolgáltatásra. De tényleg az lenne a legjobb, ha a próbaidő végéig ki tudnád úgy húzni, hogy a baba ne derüljön ki.
2008. júl. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!