Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pontosan mikor is fogan meg...

Pontosan mikor is fogan meg egy baba, hogy van ez az ovulációs dolog, meg úgy egyáltalán? Mikortól számolják a terhességet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A terhességet a ciklus első napjától számítjuk, tehát attól a naptól mikor megjött a mensid.Peteérés egy 28 napos ciklus esetén a 14. napon van.Az ovulációt (a pete kilökődését) megelőző 1-2 napban, ovulációkor, és az azt követő napon nagy az esélye, hogy megfogan a baba.Tehát a ciklus 12-től 16-ig terjedő napjaiban.Ha sikerül a megtermékenyülés, akkor az ovulációtól számitott kb.5-7 napon megkezdődik a beágyazódás, ami általában a nemvárt mesni első napjára fejeződik be.Ekkor már 4 hetesnek mondják a terhességet.De a baba még csak 2 hete "fogant meg"

Én igy tudom.Remélem tudtam segiteni, és érthető volt a megfogalmazás.

2009. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon érhető volt, köszönöm. :)
2009. nov. 11. 13:53
 3/8 A kérdező kommentje:
érhető=érthető :)))
2009. nov. 11. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tudtam segíteni!:)


További szép napot!

2009. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak annyival egészíteném ki, hogy ez akkor van így, ha tényleg minden óramű pontosan működik. Én 4 éven át vezetem a ciklusaimat, és korántsem ilyen pontos. Ha neked sem, akkor érdemes vezetni a hőmérsékleti görbédet és a nyáktünetet is figyelni, főként ha az a célod, hogy babád legyen. (Mi fogamzásgátlás és baba céljából is ezt a módszert alkalmaztuk, két tervezett babánk van). Pl. a második gyerekem az adott ciklus 26. napi együttlétből lett, na emiatt lett is kalamajka, mert az orvos persze az utolsó menzesz első napjától számolt...
2009. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Nekem nagyon szabályosak a ciklusaim, és nagyon nagyon szeretnénk babát. :)
2009. nov. 11. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a neked való oldal: [link] Itt mindent megtalálsz nagyon részletesen.
2009. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket :)
2009. nov. 12. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!