Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes megvárni amíg behozza...

Érdemes megvárni amíg behozza Orbán az új törvényt? Első gyerek után járna 300. 000Ft?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 22:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem tekintsd úgy, hogy nem lesz ilyen, maximum pozitív meglepetésként ér. Én is reménykedem benne egy icipicit, januárra vagyok kiírva, de csak kb annyira mint abban, hogy nyerek a lottón :), örülnék neki, de nem lepődök meg ha nem lesz. Ne ettől tedd függővé a babavállalást.
2013. júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sem lesz ebből semmi, de nem is baj.

Most is mennyien vannak, akik a segély miatt szülnek, főleg a romák szaporodnak stb. Én is azt tartom,hogy az szüljön, aki legalább egy alapszintet tud biztosítani a gyereknek!

Még így is sok helyen a kocsmában költik el az egyszeri anyaságit. Meg cigire, meg hitelre stb. Arra még ez a 65 ezer is sok!

2013. júl. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Roberta77 ***** válasza:
80%

A pedagógusoknak is BeIGÉRTEK fizu emelést

Még meg se kaptuk de már a fejemhez vágták de jó nektek...

:-/

2013. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
96%

Ne is vezessék be. Ez megint alanyi jogon járó juttatás, bárki megkapja 18 év felett, még ha egy percet sem dolgozott életében. Nem értem, hogy miért nem lehet jövedelemhez, vagy munkaviszonyhoz kötni ezeket a juttatásokat. Ez egy olyan paradox helyzet, hogy mondjuk valakinek évekig nem jön össze a gyerek, de dolgozik mellette és fizeti az adót, míg más mondjuk - maradva a szélsőséges példánál - az érettségi bankett utáni mámorban elfelejt védekezni és összehoz egy gyereket. Nos, a sok éven át dolgozó, gyermekáldást tervező fogja megint megfizetni más juttatásait. Oké, hogy szolidaritás, de asszem épp eleget szolidarit az ember mondjuk az új adórendszerben, ami csak bizonyos körökben "éri meg". Én nem értek egyet ezzel az új koncepcióval. Inkább emelnék a gyed-et, ami jövedelem után jár, vagy tennék rugalmassá a kismamák munkába állását. Az tényleges intézkedés, ez csak szépségtapasz így a választások előtt.


Ne emiatt szülj gyereket, hanem azért, mert szívből akarod!

2013. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%
Akkor te még sokat vársz:) Ez olyan mint a pedagógus béremelés:) Majd egyszer:) Vagyis soha:)
2013. júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%
Ha babát szeretnél akkor ne arra várj hogy minél több pénzt kapj utána. Szerintem semmi se lesz ebből.
2013. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Lues ***** válasza:
100%
Véleményem szerint sem lesz belőle semmi, csak jönnek a választások és kecsegtetni kell valamivel az embereket! Sajnos valóban, a pedagógus béremelést sem kaptuk meg! Kíváncsi vagyok, hogy szeptember 01-től tényleg lesz-e! Bár amilyen az én szerencsém, szeptemberben a munkatársak bére emelkedni fog, a jövőre első babát szülők pedig megkapják a 300000Ft-ot! :) De ha meg is valósul, sajnos ugyanaz az etnikum fogja kihasználni, akik az eddigi segélyeket is, és nem a szerető család lesz a fő indok!
2013. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Roberta77 ***** válasza:
100%
Off: januártól majd mindenki állapotos pedagógus szeretne lenne ;-)))
2013. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
A rejtett erőforrásoknak biztos nem járna, mert ők jóval 18 alatt szülik az elsőt! :D
2013. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
És kérdezem én ha egyszer megkapod ezt az összeget a második gyereknél már a 64ezer se fog járni??? Akkor magyarán megmondva előre megkapod a többire is. Erre nem kell bazírozni a többiek leírták a frankót ezzel kapcsolatban. Meg értitek ha már több gyereked van az le van tojva mert annak nem kell semmit venni jó az előző gyerekről még a pelenka is. Inkább nem megyek bele a többibe mert csak felbosszantom magam.
2013. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!