4 gyerekes szülők?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van,sokat gondolkozunk,mi lenne ha bevállalnánk egy 4. gyerkőcöt is.Kérdésem az lenne,mennyivel nehezebb 4 gyerekkel? Igazából sokkal nehezebbnek nem mondanám a helyzetünket hogy nem 2 hanem 3 gyereket nevelünk,persze logikus,több kiadás van,de nem annyi,hogy zsíros kenyéren éljünk.Meg van mindenük ami kell,sokszor még több is... viszont kíváncsi lennék,megnőnek-e a kiadások ugrásszerűen egy 4. gyerekkel? Vagy okosan és odafigyelve a pénzre,ahogy eddig is tettük,megoldhatóak a dolgok,és tisztességgel nevelhető akár 4 gyerek is??! Köszönöm a válaszokat előre is!

2013. jún. 12. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs négy,csak kettő,de kolléganőméknek 4 van,ő azt mondta,egyetlen nehézség volt a negyedik a háromhoz képest,új kocsi kellett,mert 4 gyerekülést már nem tehetsz bele a sima kocsiba.

És a nagyszülők se tudják már így elvinni őket egyszerre,kétszer kell fordulni.

2013. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TKI Ibolya ***** válasza:
63%

Szerintem az igazi kiadások majd akkor jönnek amikor iskoláztatni kell őket.Középsuli esetleg fősuli és ugye a kamaszoknak már vannak igényeik.Öltözködés ,bulira pénz stb.

Szerintem akkor igenis számít,hogy hány gyerek van.


3 gyerekes anyuka

2013. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is három van. Férjem mindig is négyet szeretett volna, de most fáradtnak és kimerültnek érezzük magunkat fizikailag. Mostani állapot szerint nem vállalunk többet, de nem az anyagiak miatt, hanem egészségi állapot és energia miatt, mert hát odafigyelés és idő kell rájuk, és ez most nem menne, plusz a terhesség maga nagyon megerőltető nekem, azalatt tuti segítség kéne...
2013. jún. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, a férjem is azonnal azon parázott,hogy akkor az ő drága kocsiját el kellene adnunk,mert 6-an már nem férnénk el benne.A nagyis dolog nálunk nem gond,mind a kettő itt lakik 5 percre tőlünk,eddig se autóval jöttek értük,bringával vagy gyalog. Suli? Biztosan nem lesz egyszerű így sem,ha 3 van. Már a két nagy suliba jár, a kicsi most megy majd oviba.Valamicske ízelítő van már azért,bár a középiskola többe fog kerülni tudom.De addigra nem csak 1 fizura támaszkodunk majd,mint most,mert nagyobbak lesznek,és tudok melózni,mert jelenleg ilyenre nem nagyon van lehetőségem,mire mindegyik kimászik egy egy betegségből a téli szezonba,eltelik 1 hónap is.Gondolom nem kell bemutatni.Szóval részemről csak a Gyes van és a családi.Ami mint tudjuk nem sok,de végül is a férjem fizujával beosztható,spórolok is belőle,nem szenvednek hiányt semmiből.Külön számlára teszek be nekik pénzt,leköttettem,ha betöltik a 18-at akkor vehetik majd ki,ha nagyon akarják.Próbálunk mindent elkövetni,hogy tudjanak mihez nyúlni.
2013. jún. 12. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Én azt gondolom, hogy inkább 3 gyereknek adnék meg többet, mint négynek kevesebbet. De, hogy a kérdésre válaszoljak, akkor lesz nehéz, mikor kirepülnek és mind a négy szeretne külön lakást. Az 4 lakás, 4 kocsi.
2013. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért utolsó,nem tudom hol élsz,de a környezetemben senki nem kapott a szülőktől se kocsit,se lakást.

Max az egyetemi évek alatt tudnak segiteni és ennyi.

2013. jún. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti! Nincs tervben,hogy külön lakást,és kocsikat tolunk majd a fenekük alá.Amiben tudunk,majd segítünk,de ha csak nem milliárdosok a kedves szülők..abban az esetben tudnak ilyesmivel segíteni a gyerekeken.Bár amiket félreteszünk nekik,abból azért már egy kisebb,és olcsóbb autóra majd futja,vagy ép szoba,vagy konyhabútorra,esetleg más egyéb berendezésre,használati eszközökre.Az is nagy segítség sztem.És szerény véleményem szerint nem erről kell hogy szóljon egy gyerek felnevelése,hogy hány millás házat tudok neki majd adni,és milyen BMW-vel nyomulhat majd.Nem...nem ez a cél.Tisztességes,becsületes,munkaszerető és nem munka kerülő,családcentrikus felnőtteket szeretnénk belőlük nevelni,akik megállják majd a helyüket,és feltalálják magukat ha mi netán hamar távozunk e világból,és nem tudnak a szoknyánk alatt kucorogni 40 éves korukig.Mi is önállóságra lettünk nevelve,és nem is rosszabb vele!A saját lábunkon állunk,nem függünk a szülőktől,nem is szeretnénk.És büszkék vagyunk arra amit elértünk,és amink van,mert nem ingyen hullott az ölünkbe,de ez nem baj.Sőt!
2013. jún. 13. 10:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk két gyerekünk van és gondolkodunk a harmadikon. Ami kicsit visszatart tényleg az, hogy ha majd felnőnek, akkor kettőt még tudunk segíteni, de hármat már nehezebben. Mi is azt szeretnénk, ha lakást tudnánk nekik biztosítani, ha majd el akarnak költözni. Az egyik már biztosítva van, most a másikra gyűjtögetünk. Szeretném, ha ezt meg tudnám adni mind a kettőnek, hogy ne hitellel vagy albérletbe kelljen indulniuk az életbe. Ezért félek harmadikat vállalni, mert azért három gyerek indulását segíteni nem könnyű. Viszont, ha ti úgy érzitek, hogy anyagilag és energiával bírjátok a négyet, akkor szerintem hajrá:-)
2013. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 van.

Mivel rengeteget foglalkozunk velük, megyünk velük mindenhova (értsd úgy, hogy nem hagyjuk őket nőni, mint a gaz)

nagyon kimerítőek.


4.-et akkor vállalnánk be, ha anyagilag jobban állnánk, addig nem.

igazából a megélhetésre kell a rengeteg pénz, kaja, rezsi,

ruhákat, cipőket úgy turizunk, nagyon jókat.

2013. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!