Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 hónapja vagyok Au-Pair egy...

2 hónapja vagyok Au-Pair egy 3 gyerekes családnál (2,5,7) és sajnos nem szeretnek a kicsik. Ha baj van, mindig én vagyok az oka, mindegyik az anyja után sír. A szülők csak látszólag partnerek a megoldásban. Kedves és türelmes vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Amerikai család. A gyerekek nem mondanak nekem semmit soha, hiába kérdezek bármit. Minden nap sokat játszunk és jól érezzük magunk, mégis a szülőknek csak panaszkodnak, hogy milyen rossz vagyok. Sok emberrel a környezetemben bizalmasak, velem nem. És soha semmi nem jó. És Persze néha nem értem, mit mondanak, mert nem tökéletes az angolom. De nekem gyerekekkel sose volt problémám Magyarországon. :). Mit tehetnék? Ha ez így megy tovább, depressziós leszek.
2008. okt. 18. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Szerintem ne idegeskedj azon, hogy a gyerekek így viszonyulnak hozzád. Nagy a valószínűsége, hogy csak az anyjukkal szeretnének több időt tölteni, ezért panaszkodnak rád. Az hogy másokkal bizalmasabbak még a rövid ismeretségnek is betudható. Figyeld a gyerekeket, nézd meg, hogy a nagyobb mennyire van befolyással a kisebbekre, és az ő bizalmát próbáld megnyerni. Ez a nehezebb feladat általában... Nagyon fontos, hogy ne tarts tőlük, attól hogy a szülőknek mit mondanak, tudd, hogy te jól csinálod a feladatodat (és persze tedd is úgy), így nem kell, hogy lelkiismeret furdalásod legyen. Ha nagyon nem javulnak a dolgok, próbálj más családot vagy munkát nézni, mert nem ér annyit az egész, hogy depressziós légy!

2008. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Sok évig voltam gyerekekkel; szerintem az lehet a gond, hogy nem vagy következetes és a fejedre nőttek a gyerekek. Vagy épp, nem tetszel nekik, épp az angol hiánya miatt, vagy egyszerűen el vannak kényezetetve. Nem kell egész nap a kedvükben járnod, ha így viselkednek. Nem kell gonosznak lenned, vagy ilyesmi, csak azt kell tudatosítani valahogy bennük, hogyha a szülők nincsenek, akkor te vagy a főnök. Próbálj meg leülni és a nagyobbakkal beszélni, hogyha ennyire rossz nekei veled, akkor jászanak külön, nem találsz ki többet játékokat, nem társasoztok, stb. Választhatnak. És tedd is ezt azután. Vigyázz rájuk, de ne játsz úgy mint eddig. Legyél következetes. Ne engedj nekik, csak amikor már látod, hogy rájöttek arra, hogy jobb veled, mint nélküled. Én valószínűleg ezt csinálnám, de persze nem ismerem a szitukat.
2008. okt. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak voltak és sokat segítettek.


A nagyobbal tényleg lesz nem egyszer problémás időszakom.

Nem valószínű, hogy a fejemre nőttek. Voltam másik családnál(szintén amerikai), ahol állítólag a gyerekek igazi ördöfiókák, de nekem semmi semmi gondom nem volt. Sőt sírtak utánam, hogy velem akarnak maradni. Szóval vajon létezik olyan, egyszerüen nem találunk közös nevezőt egy gyerekkel? Vagy van esetleg tanács, hogy hogyan lehet megnyerni a nagyobb lányt? Előre is köszi

2008. okt. 19. 12:59
 4/5 ltimea ***** válasza:
75%
Szerintem próbálj meg valami olyan programot találni ahol be lehet mindegyik gyereket vonni, pl.kézügyesség. Ősz van falevelekből lehet képeket ragasztani, lepjétek meg együtt a szülőket. Én biztos ilyesmit találnák ki. Remélem segitettem a válasszal.Sok szerencsét!
2008. okt. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Voltam au-pair evekig, es eltem mar at hasonlot.Igaz en Ausztriaban es Nemeto., nem Amerikaban voltam, de 3 evet lehuztam au-pair-kedessel. Osszesen 6 csaladnal 11 gyerekre vigyaztam a 3 ev alatt.

"A szulok csak latszolag partnerek"- mondod te. Ez szerintem a legeslegeslegrosszabb, hiszen ezt a gyerekek erzik. Vagyis azt, hogy tok mindegy mit csinalnak, nekik van igazuk. Mindegy hogy te mit mondasz a szuloknek roluk, ugyis onekik fognak a szulok hinni (te meg csak szakadj meg).

Szerintem beszelj a szulokkel a problemadrol, mondd el mi bant, kerdezd oket mit tehetnel hiszen ok ismerik igazan a csemetejuket. Aztan ha nem lesz jobb a helyzet, ha nem valtozik semmi, ha nem allnak a szulok igenis melled, es ha nem erzed jol magadat naluk, akkor merlegelj. Megeri-e neked naluk lenni? Jarsz-e nyelviskolaba, nem hasznalnak-e ki(mosas, fozes, takaritas), van-e elegendo szabadidod azert a penzert amennyit kapsz toluk. Ne legy depresszios, es ne menjen el a kedved az au-pair-kedestol. Keress egy masik csaladot, Am-ban millio csalad keres au-pair-t. Ezt te is tudod. En a helyedben egy 1 gyerekes csaladot keresnek ahol a gyerek meg kicsi. Minel kisebb annal jobb. Nem dumal vissza, es tudod kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Gondold meg, es ne vesztegesd az idodet, mert vannak nagyon rendes es nagyon aranyos csaladok is!

2008. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!