Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy több gyerekes szülők,...

2 vagy több gyerekes szülők, ti gyes után hová mentetek dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha volt hova vissza akkor mit dolgoztok, mennyi a munka idő? Le fog járni a gyedem, nincs hová vissza mennem dolgozni...nem tudom mit fogok csinálni. Szakács voltam, napi 14 órát dolgoztam, most már ezt nem tehetem meg, mert a gyerekekért menni kell majd . A férjem 7-19- ig dolgozik,nagyszülők is dolgoznak.

Hol találok 8 órás munkát ahová 2 gyerek tudatában felvesznek?



2013. ápr. 15. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont Ugyanebben a helyzetben vagyok(párom dolgozik, nagymamák nem tudnak segíteni, van két óvodásom) és úgy döntöttünk a férjemmel,h bevállalunk még egyet és leszek itthon főállású anyuka.

most pl az idősebb gyermekem másfél hónapot hiányzott az oviból , melyik munkaadó tolerálná nekem? így a párom is nyugodtabb lesz, h tudja, h a család dolgával minden ok, mert én mindig itt vagyok. persze ehhez kell az is, h megengedhetjük magunknak, h nem megyek vissza dolgozni.

2013. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En a régi munkahelyemre megyek, a munkaido 7.20-15.50, de van heti egy hosszu nap (6-ig) és havi egyszer este 9-ig, ill. idáig volt 2 havonta egy szombat vagy vasárnap, ez már nincs. 1 gyerekkel is kellett a segítseg a hosszu napokra, anyukámra számíthattam. Kettovel így érdekes lesz, foleg hogy nem egy helyen van az ovi és bolcsi, de mivel csak heti 1 alkalom, így meg tudjuk majd oldani. Sajnos tobb ismerosom is van ilyen helyzetben, hogy a kevés meglévo munkalehetoség is muszakos lenne, akkor viszont nem találkoznának a gyerekkel:(
2013. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

A régi munkahelyemre mentem vissza, csak helyileg kerültem máshová, ez 10 percre van kocsival, a másik 1,5 óra lett volna (multiról van szó, több telephellyel).

A munkaidőm heti 40 óra, amit én osztok be. Van 1 nap, amikor 10 órát dolgozom, így a többi nap lecsúsztatom vagy pénteken korábban végzek.

Egyedül viszem-hozom a gyerekeket, csak a hosszú napomon megy értük anyósom. Most még 1 helyre járnak oviba, de szept-től iskolás lesz a nagy, akkor majd 2 helyre kell mennünk.

Szerencsére ritkán betegek, akkor úgy szoktunk csinálni, hogy az első nap itthon maradok velük, elviszem őket orvoshoz és a többi nap vagy a párom vagy az anyósom vigyáz rájuk, ha viszont minden kötél szakad, akkor maradok én.

Nagyon megértő a főnököm, tudja, hogy a gyerekekkel ez előfordul és azt is, hogy nem élek vissza a helyzettel. Van céges telefonom és laptopom, így itthonról is szoktam dolgozni, ha kell.

2013. ápr. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy ovisom és egy bölcsisem, ősztől ő is oviba megy.

Már jóval azelőtt elkezdtem keresgélni, hogy két éves lett, mert tudtam, hogy oda nem fogok tudni visszamenni ahonnan szülni eljöttem anno. Így aztán ahogy betöltötte a kettőt, elhelyezkedtem egy irodában, nagyon kényelmes volt, és kb 5 percre az otthonunktól-ovitól-bölcsitől. Ha betegek lettek, vagy szülőire kellett menni, soha nem volt gond, teljesen emberséges volt a főnököm meg minden, álommunkahely volt egy kisgyerekes szülőnek... csak éppen szinte éhbérért. Így kénytelen-kellett váltanom, közel egy éve vagyok a mostani melóhelyen.

Kereskedelem, két műszak :( ami azt jelenti, hogy ha délelőttös vagyok, akkor hajnalban megyek amikor ők még alszanak, a férjem ébreszti és viszi őket korán reggel az oviba/bölcsibe, én meg pont beesek értük uzsi után és miénk az egész délután-este. Ha délutánra megyek ,akkor ráérősen viszem be őket kb 9-re, aztán apa megy értük és ő van velük egész du-este, mert már alszanak mire én hazaérek ilyenkor :( Ha akadnak hét közbeni szabadnapjaim, akkor nem mennek oviba-bölcsibe, hanem együtt töltjük a napot. Sajna hétvégén legalább az egyik napon dolgozom, úgyhogy ezért próbálok így egy kis privát időt tölteni velük....

ha betegek, akkor kilogisztikázzuk mikor ki van velük, a szabadnapjaimon én, ha délutános vagyok akkor a férjem elkéredzkedik mert ő könnyebben megoldja mint én és hazajön amikorra nekem indulni kel... nekem nem nagyon tolerálnák, úgyhogy igyekszem kerülni a dolgot :(

2013. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egy multinál vagyok . Hát jó a kérdés mert épp el vagyok keseredve pl. most áprilisban az összes szombat, vasárnap dolgozom 10-12 órában egy vasárnapot köteles a cég megadni és azt adja meg. Cserében van hét közben szabadnapom elviszem a gyerekeket aztán szomorkodva próbálom behozni a lemaradásomat és gondolkozom tényleg jó ez így? Mikor programokat lehetne csinálni együtt lenni én mindig dolgozom.
2013. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!