Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van még remény egy babára, ha...

Van még remény egy babára, ha a a 16-17. napon volt az ovulációm, és a 14. DPO-n még negatív a teszt (X-epil)?

Figyelt kérdés

Február elején sajnos már volt egy missed ab-om, melyet műtéti úton kellett befejezni. Ezt követően elég rendszertelenül (18-31 nap között)jött meg a menstruációm, így nehéz mihez viszonyítani.

Most a hőm a 16. nap óta 37 C körül mozog, illetve ebben a hónapban ovutesztet is használtam. Nagyon szeretnénk, ha most végre sikerülne!



2013. jún. 17. 13:12
1 2 3
 21/30 anonim válasza:

Ja és szerintem hogy nem erősödik a csík az semmit nem jelent, mindenki szervezetében más koncentrációban van jelen a hcg, ezen ne aggódj :)


Stefi

2013. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást :)

Néha elbizonytalanodom, de valahogy én is úgy érzem,hogy most rendben kell lennie mindennek! Vagyis most nem vagyok annyira "aggódós", mint legutóbb. Lehet,hogy akkor ez is közrejátszott, vagy ki tudja...

Nagyon kíváncsi vagyok, mit mond a doki holnap!!

Feltétlen írj!!

De biztos, hogy minden rendben van...miért ne lenne?! :)

Gondolom a kisfiad is nagyon fog örülni majd a kistesónak! :)

Várom a fejleményeket!

puszi

2013. jún. 24. 15:38
 23/30 anonim válasza:

Mindenképpen írok, izgi lesz megint mindent előről kezdeni, nagyon várom, bár a helyzet már teljesen más lesz, igy hogy itt van a rosszcsontom :) Remélem szeretni fogja majd, mióta mondjuk neki hogy baba van a pocimban azóta puszilgatja, nagyon édes :)


Pihenj sokat, minél többet és nem lesz baj :) Dokival beszéltél már?


Stefi

2013. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Édes lehet a kisfiad...a második babavárásnak is megvan a maga szépsége. Biztos más mint az első, talán rutinosabb is vagy, ugyanakkor már ott a másik gyerkőc, aki miatt az életed teljesen más már, és nem foglalkozhatsz csak magaddal, és a "tünetekkel". De a tesó biztos, hogy nagy öröm lesz mindenkinek!


Próbálok pihenni munka után, nagyon nem is tudok mást csinálni, kidőlök mint egy darab fa :)

Még nem a dokival, hanem a védőnő barátnőmmel beszéltem, aki tudja az előzményeimet is, és azt mondta, hogy ha nincs most panaszom (a múltkor 32-33. nap már barnáztam, és egyfolytában görcsölgetett a hasam), akkor ráérek a 8. héten menni, mert akkor már biztos, hogy van szívhang :)

Elvileg vasárnap leszünk 6 hetesek :)

De szerintem a következő héten csak elmegyek az orvoshoz, mert szeretnék tisztán látni, bár szerencsére most tényleg nem érzek semmit, se hasfájás, semmi. Remélem így is marad.


Írj a doki után!!!


Vigyázz magadra

2013. jún. 25. 08:58
 25/30 anonim válasza:
Voltam a dokinál, de még korán hívott be sajnos, még nem volt szívhang, jövő héten megyek megint, remélem minden rendben lesz, aggódom, mert hematomát is talált a petezsák alatt, de kicsi és ha pihenek nem lesz gond, bár a gyerek mellett nehéz lesz,de igyekszem vigyázni magamra és amennyit lehet feküdni...
2013. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:

Remélem hogy velünk akar maradni a kicsi és hematoma nem okoz gondot!


Stefi voltam

2013. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Sok helyen olvastam, hogy volt ilyen probléma, de aztán felszívódott, elmúlt. Biztosan nem lesz gond! A terhességek elején még előfordulhat, csakúgy, mint a ciszta is. Nekem pl. az volt a múltkor még az 5. héten, de a 7. hétre elmúlt, és nem az okozta a vetélést.

Tehát nem lehet tudni.

Olvasd el ezt: [link]

Egy kis biztatás!


Legközelebb már lesz szívhangja is a kicsikének!! És csak nyugi! Ez a legfontosabb! (mondom ezt én, aki mindenen aggódik:))

Apa meg majd besegít a gyerkőc körüli teendőkben!

Amúgy mennyi idős terhességet állapított meg a doki? A többi eredmény rendben van?


Egyébként úgy tűnik, ez a "rossz" hírek napja: most voltam a vérképemért a háziorvosnál. A TSH-m (pajzsmirigyhormon) 0,01 alatt van. Tehát szörnyen alacsony. A pajzsmirigy alulműködésre szedett gyógyszeremet csökkenteni kell, de annak csak kb. 4 hét múlva lesz hatása, addig nem fog emelkedni a szint. Mondtam a dokinak, hogy valószínű babát várok, de nem szólt rá semmit, én meg csak aggódok most...


De, biztos vagyok benne - valahol belül érzem,- hogy nem lesz semmi gond!

Pihenj amennyit csak tudsz, és rendben lesz minden!

2013. jún. 25. 14:50
 28/30 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a kommenteket.Nagyon gratulálok a 2kismamának!

Nekem is van egy kisfiam és már szeretnénk kis tesót igaz nem olyan rég próbálkozunk, de mivel a fiam elsőre sikerült, már egy kicsit rástresszeltem magam hogy még nem jártunk eredménnyel... - így gondoltam kipróbálom ezt az ovulációs tesztes dolgot.Ti hol és mennyiért vettétek milyen márkát?Egyáltalán hány dbot kell venni és hogy működik. Ma jött meg a vérzésem, így gondoltam köv. ovulációnál kipróbálnánk.

2013. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a gratulációt! :)

Éni gratulálok a kisfiadhoz :) Irigyellek, hogy ő már ott van Neked :)


Megpróbálok segíteni a kérdésedben, bár nem vagyok túl profi a témában:


Én még elég régen vettem egy Corax ovulációs tesztet (asszem DM-ben). Ebben 5 db volt.

Korábban nem használtam el, mert anélkül is rögtön teherbe estem, csak sajnos nem maradt meg a baba.


A vetélés óta ez volt az első hónap, hogy próbálkoztunk, és gondoltam, még mielőtt lejár a teszt szavatossága, kipróbálom. Csak kísérletképp, nem gondoltam,hogy rögtön pozitívat mutat.

Az utolsó menstruációm május 19-én kezdődött, és az első ovutesztet június 03-án csináltam, azaz a 16. napon. Ekkor máris két csík jelent meg, sőt a kontroll csíknál a tesztcsík jóval erősebb volt.

Én úgy tudom, ez jelent pozitívat: vagyis, ha két csík jelenik meg, és mindkettő egyformán erős, vagy a tesztcsík erősebb.

Ha a tesztcsík halványabb a kontrollcsíknál, akkor az még/már negatív.

A tájékoztatóban benne van, hogy milyen hosszúságú ciklusnál, mikor kell elkezdeni a tesztelést. Nekem a missed ab műtét óta eléggé össze-vissza jött meg (18-31 nap közötti napokon) tehát tényleg csak találomra csináltam meg a tesztet.

Másnap a tesztem már halványodott: vagyis két csíkos volt ugyan, de a tesztcsík halványabb volt a kontrollcsíknál. Tehát már negatív. (További teszteket nem is csináltam, később jóstesztelésre elhasználtam őket :))


Elvileg a pozitív teszt utáni 24-36 órában lesz tüszőrepedés, tehát a teszt nagy előnye, hogy előre mutatja, mikor kell összebújni :)


A teszteket este csináld, kb. ugyanabban az időben.


Én nagyjából ennyit tudok a dologról.

Azt is olvastam, hogy a neten lehet rendelni olcsóbb teszteket (mivel ez azért elég húzós áron van), és akkor kipróbálhatsz egy hónapot, hogy végigteszteled, megtudni, tényleg van-e ovuláció.


Még annyit, hogy én a hőmet is mértem minden reggel, és a pozitív ovuteszt utáni reggel valóban felugrott 3 tizedet a hőm, és hőgörbe alapján is akkor volt az ovum, mikorra a teszt mutatta.


Remélem tudtam vmit segíteni.

2013. jún. 28. 09:11
 30/30 anonim válasza:

sziasztok!

kedves kérdező Kismama hogy vagy? jönnek már a tünetek? :)


nekem már igen, doki szerinti 6. hetes vagyok, mensi szerint 7.

egész nap hányingerem van, olyan rossz a közérzetem hogy nem tudok magammal mit kezdeni, bár mivel szigorú pihenésen vagyok így legtöbbször fekszek ha a fiam hagyja:) szerencsére eddig minden rendben. nem görcsölök, nem vérzek, remélem igy is marad és mire megyek a dokihoz nyoma se lesz semmi hematomának vagy ha mégis akkor csak ott legyen és ne sok vizet zavarjon... :)


Stefi

2013. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!