Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Veletek tortent ilyesmi?...

Veletek tortent ilyesmi? Babara vagyom

Figyelt kérdés
2 honap mulva 20 eves leszek az utobbi evben egy olyan vagy nott belem vagy tudja a fene hogy hogy mararazzam meg hogy ne nezzenek hulyenek. gyereket szeretnek 3 eves kapcsoltaom van tudom nem a megfeleo ido gyerekre mert nincs lakas a sulit is epp fejeztem be.DE ENNEK ELLENERE NAGYON VAGYOM EGY KISBABA UTAN. pl a mas gyereket nem szeretem dedelgetni de ugy erzem s nagyon akarnam h lehessen babam .... ez a korral jar ? idovel elmullik vagy meg erosebb lesz a vagy? eltetek mar at ilyesmit kerlek irjatok kort is :) elore koszi
2009. okt. 8. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így voltam 19 évesen. Reszkettem egy babáért... De az a kapcsolatom befuccsolt.. 22 évesen ismét előtört, de nem volt semmink... Nem mertük. Szép lassan felépítettük az életünket, a házunkat, megvettük az autót, beutaztuk fél Európát, végül 33 évesen lett gyerekünk :) Szeritem mi jól döntöttünk. :)
2009. okt. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

akkor vegyem ugy h ez a korral jar ?:P

s h meg megnem lesz a baba el sem mullik:) es meg attol is rettegem folyton hogy nem lehet majd gyerekem es ami mindent teteoz hogy en utaltam a gyerekeket vagyis nem kedveltem oket most meg meghalnek erte csak legyen mar ...

2009. okt. 8. 21:40
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez a korral jár szerintem is :) Én is féltem, hogy nem lehet gyerekem, képzeld csak el, 33 éves korig félni... jjaaaj, olyan hosszú időnek tűnt :) De muszáj volt előtte "fészket raknunk", mert én nem szültem volna jó szívvel, szerelemből a nagy semmbibe. Abba belehaltam volna, ha a babámnak nélkülöznie kellett volna. Az ész győzött a szív fölött. : De hálistennek most bepótolhattuk a babázást, és minden örömet, boldogságot, ami Vele jár, és úgy, hogy közben nem kell a boltban az árcédulákat nézni, hogy, úristen, megvehetem-e a gyerekemnek a túró rudit, vagy nem :) Tarts ki, eljön az idő hamarosan Nektek is! :)
2009. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szia!

én 21 éves vagyok, és ugyan így érzek! Ja, és van egy 4,5 éves kapcsolatom :)

2009. okt. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

17 évesen ismertem meg a párom, azóta hol jobban hol kevésbé vágyom babára. Szerintem ezt sok minden befolyásolja. Nálam akkor ,,kellett volna,, legjobban amikor hiányzott vmi az életemből. Főleg mikor fizetésből alig jöttünk ki. Most jöhetne már, de 10. hónapja nem jön.

Most 26 éves vagyok, de baba mellett nem lehet már sehova haladni, hacsak nem kerestek havi 3-400ezret. Ne csak a szívedre hallgass! Mindennek eljön az ideje. Sok sikert és kitartást!

Szép napot.

2009. okt. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz! Más gyerekét dédelgetni, játszani vele, vágyni egy saját után egyáltalán nem ugyanaz, mint a sajátodat kihordani, megszülni, és FELNEVELNI. A vágy meglehet benned, de kell hozzá felelősség, képesség, megfelelő körülmények is.


Együttérzek benned, megértelek, milyen erős lehet benned a gyermek utáni vágy. Én már 10 évesen nagyon szerettem volna babát, és alig vártam, hogy végre felnőjek, férjhez menjek és gyereket szülhessek. Ez volt vágyaim netovábbja, a nőiesség végső kiteljesedése.


Mégis azt tanácsolom, hogy várj még. Ha egy gyerek egyszer megvan, akkor meglesz legalább még 20 évig. Nem lehet mellőle szabadságra menni. 20 évesen még neked is arra van szükséged, hogy élj, világot láss, tapasztalatokat szerezz, a személyiséged végső alakot öltsön (mert bár nem hiszed el nekem, de még mindig alkulóban, fejlődőben vagy). Testben, lélekben és személyiségben is ez a legmegfelelőbb idő, hogy FELKÉSZÜLJ arra, hogy egyszer teljes értékű szülő lehess.


Nem vagyok te, de a helyedben én adnék magamnak mondjuk két évet, hogy éljek, élvezzem az életet suli nélkül, végre a saját lábamra állva. Közben gyerekneveléssel és párkapcsolatokkal foglalkozó könyveket gyűjtögetnék, olvasgatnék, megtennék mindent egy lakásért, ahová születhet az a gyerek. Ezekben is le lehet vezetni a gyermek utáni vágyat. És ha két év múlva még mindig erős ez a vágy, és a feltételek is megvannak hozzá, a párom is megvan hozzá, és ő is akarja, akkor végiggondolnám megint, hogy zöld-e a lámpa.


A gyermek utáni vágy az én esetemben nem lett gyengébb, kitartott egészen mostanáig. Én csak mostanra találtam meg a gyerekem apját, akivel együtt képesek vagyunk előteremteni - ha szűkösen is - a gyereknevelés anyagi vonzatát is. Közben felnőttem, sokat tanultam, és azt hiszem, most már képes vagyok inkább adni a gyereknek, mint vágyni a belőle származó örömökre.


32/L

2009. okt. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök igaza van az utolsónak....De én is nagyon fiatal vagyok,18 éves,a párom 34, és 2 hónapja próbálkozunk a babával.Bár nekünk minden anyagi háttér meg van hozzá,párom részéről, 2 éve lakunk együtt.És már nagyon vágyom 1 gyerekre.:D. Fősulit levelezőn végzem,és szerintem baba mellett is be tudom fejezni.És szerintem is hiányzik valami az életünkből,és azért akarjuk azt a babát ennyire.Én a szüleimtől nem a megfelelő nevelést kaptam,nem is jó a kapcsolatunk,és már alig várom,h. a gyerekemnek az összes szeretetet meg tudjam adni.Megfelelés?-nem tudom,de már alig várom a hónap végét,h. megtudjam sikerült-e ez a hónap.Ja,és a párommal imádjuk egymást,tudom,h. milyen,és úgy gondolom h. 34 évesen nem fog már változni.És nekem pont jó így ahogy van......
2009. okt. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én is 21 éves vagyok és van egy négy és fél éves kapcsolatom de bennem már 3éve van ez az érzés 2éve járok dokihoz de nem akar össze jönni!sehogyan sem!szerintem ez érettség és nem kor kérdése valaki 35 évesen sem vágyik gyerek után!nálunk pl anyukám is a ttvérem is 22 évesen szültek elösször és senki nem bánta meg!
2009. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem nem kortól függ, van aki fiatalon szül megvan hozzá minden háttere, és boldog anyuka, van aki fészket rak , mert fiatalon nem adatott ez meg neki, és csak 30 környékén sikerül a baba Ő épúgy boldog kismama.

Ha úy érzed hogy a kapcsolatod rendben van , és van megfelelő háttér hajrá.

Nekem 19 éves koromban volt az első igaz elsőprő szerelem , 21 évessen gondolkodtunk a babaán, de ez szerintem azért van mert boldog voltam azzal a fiúval és ő is vele, aztán persze iskola... vártunk vele, hogy majd utána, hát 2 év múlva már nem voltunk eggyütt, még ez is diákszerelem volt. Most 7 éve élek együtt a párommal, de csak most gondoltuk úgy hogy jöhet a gyermek, kicsit másképp látom ennyi időssen a dolgokat.

2009. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia, egy biztos kapcsolat fél siker ebben... de meg kell mondjam, valóban várnék a helyedben. Nekem 21 évesen lett volna már lehetőségem babát vállalni ha akarom, az akkori partnerem akarta, de én még be akartam fejezni a tanulmányaimat. Ma már tudom, hogy bár kacérkodtam az ötlettel, akkor nem lennék olyan boldog, mint ma vagyok. Most, 31 évesen szültem és imádom, de tényleg kemény tud lenni, és nagyon örülök, hogy kicsit "éltem", van egy házunk (ha még jó részben a banké is), kicsit világot jártam, dolgoztam, tapasztaltam, és felnőttem (már amennyire..) :)

Persze valahol még most is hihetetlen, de persze csodálatos is! :) A kismanóm 3 hónapos, és édes!

Persze lehet, hogy te érettebb vagy annál, amilyen én voltam akkor, és ezt, hiába írja le mindenki ezerszer, hogy megváltozik az életed és a kapcsolatod, megérteni nem lehet, csak, ha átélted. Van rá példa, hogy valakinek sikerül, és együtt is marad a párjával egészen fiatal koruktól, sajnos ellenpélda is. (Nem károgni akarok, tapasztalat...)

Az tény, hogy ha erre a vonatra felülsz, erről leszállni nem lehet - én még 9 hónapos terhesen sem tudtam igazán elképzelni a dolgot, milyen lesz...

Szóval ha kész vagy, a te döntésed, munka és öröm is a baba, de azért gondold át, még rengeteg időd van - és bárhogy is döntesz, sok sikert! :)

2009. okt. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!