Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek? Lombikosok: A...

Szerintetek? Lombikosok: A doki bácsim, csak 1 babát szeretne vissza ültetni.

Figyelt kérdés
Azt mondja fél az iker terhességtől, meg ez még csak az első lombik. Vitatkozzam vele szerintetek?

2013. ápr. 28. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindössze 2 valamirevaló sejtem lett, de mindkettő megtermékenyült és szépen osztódni is kezdtek, majd 3 naposan mindkettőt be is ültették. ...Mindezek ellenére sajnos egyik sem ágyazódott be. :(

Nyilván vannak kockázatai az ikerterhességnek, de úgy gondolom, elég baj az, ha egy orvos így áll hozzá.

Továbbá egyetlen visszaültetett embrió is továbbosztódhat...


(egy ismerősöm konkrét esete, 2 visszaültetett embrióból 1 kisfiú és egypetéjű kislányok születtek) A pakliban minden benne van. :)

Én ragaszkodnék a kettőhöz. :)

2013. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi!:)


Igaziból szerintem az a baja, hogy csak egy vesém van, és a páromhoz képest kicsi is vagyok/158 cm/. Vsz ezek az okok, de annyira szeretnék babát, lehet ellenkeznem kéne a dokival. Még nem tudom eldönteni..:(

2013. ápr. 28. 12:46
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
szeritnem én is ragaszkodnék a kettőhöz. Annak hogy egy ceséd van mennyire befolyásoló tényező? mit tudsz róla? Csak emiatt ellenzi vagy amugy is fél az ikerterhességektől?
2013. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

15 hetes ikerterhes vagyok...és ragaszkodtunk a kettőhöz. :)

A beültetéskor nagyon vékony voltam és nem is vagyok túl magas (162cm), a férjem 186 cm.


Első lombikunk volt, ha lehetett volna, hármat is visszakértem volna, de a doktornő azt már nem engedte. Nem bántuk meg, bár még az elején járunk és eddig semmi problémám nem volt, szerencsére a rosszullétek is elkerültek!


Kívánom, hogy sikerüljön!


És ha nem félsz az ikerterhességtől...akkor hajrá!

2013. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
2 lombikom volt, kettőt-kettőt kaptam vissza, egy babank lesz. De van olyan, akinek csak egyetlen termekenyul meg, es megis babát var. en alaposan megbeszelnem a dokinak a kérdést (megis ő az orvos). Aztán ennek függvényében dontenek :) drukkolok, hogy a legjobban alakuljon minden
2013. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást mindenkinek!:)

AZ egy vese azért baj, mert ha a baba "ráül" az gondot okozhat. Ennek nagyobb az esélye, ha ketten vannak. A piciségem ezt még jobban fokozza. SZerintem fél, hogy kicsi lenne a hely:)

2013. ápr. 28. 14:00
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk csak inszeminációnk volt, de már épp bele akartunk vágni a lombikba, mielőtt terhes lettem, ezért elkezdtem olvasgatni pont erről, hogy hány petesejtet érdemes beültetni. Magyarországon általában kettőt ültetnek be, hogy növeljék a teherbe esés valószínűségét, emiatt gyakori az ikerterhesség. Azt olvastam, hogy már több országban 1 petesejt beültetése a protokoll. A tapasztalatok szerint legalább akkora a terhesség valószínűsége, mint több petesejt beültetése esetén, viszont az ikerterhesség ritka (nyilván).
2013. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt olvastam én is!:)

Csak kíváncsi volt, hogy mi a tapasztalat!:)

2013. ápr. 28. 14:53
 9/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezzel kapocsolatban nem nagyon lesz személyes tapasztalat. Az összes lombikos ismerősömnek 2, vagy 3 petesejtet ültettek be. Ismerek olyat, akinek 3 gyerek lett, olyat többet, akinek 1, vagy 2 és sajnos olyat is, akinek 1 sem. Ha bízol az orvosodban szerintem hallgass rá.
2013. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem 3-at visszaültettek volna (bizonyos kor fölött engedélyezett), csak sajnos nem lett annyi sejtem.
2013. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!