Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok! Az fsh szintem 22...

Lombikosok! Az fsh szintem 22 lett a 3 napi vérvételen. Következő ciklusban kezdték volna a stimulálást. Az első programom lenne, de a doki nagyon letört engem most, hogy így nem lehet. Mi lesz most? Tudtok erről valamit? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom mit érezhetsz most! Nekem is magas az fsh-m, pedig még hol vok a klimaxos kortól...:( 35 éves vok. az orvosod azért javasolt most halasztást,mert ha sikerülne is stimulálnia hatalmas dózissal, akkor sem lenne jó minőségű petesejt. Az fsh magas értéke jelzés,hogy kimerülőben van a petefészek. a legritkább és az egyik legrettegettebb kórkép a meddőségi kezelés terén,hisz igazából nincs rá gyógyszer..ám nem reménytelen a helyzet,s mindezt mondom én, aki ugyanezzel vívok, immáron 6 stimuláláson,és két beültetésen túl. Nálam a magas fsh ellenére az első lombiknál sikerült 7 petesejtet nyerni, ebből 4 jó volt, 2 megterm.és osztódott,sajnos nem tapadtak meg. 2.lombik (pont 1 éve), 3 petesejt, 1 volt jó,megterm.és 4 sejtesen kaptam vissza..5%az esély ilyenkor,hogy megtapadjon...és láss csodát, megtapadt a mi egyetlenkénk! sajnos 6 hét 2 naposan rosszullettem,és kiderült méhenkívüli, megrepedt a petevezetékem és azt is el kellett a mi egyetlenkénkkel együtt veszítenem..ezután a 3.lombik: 2 petesejt,mindkettő megterm.és osztódott,sajnos nem sikerült. Nem adtuk fel,mentünk tovább. Életmódomban változtattam,teljesen kiiktattam a fehér lisztből készült készítményeket, sok gyümölcs (alma),magvas barna kenyér, szénsavmentes víz,és E.B,C vitamin, plussz akácméz a napi repertoárok között. így készültünk a 4.lombikra, pedig a 3.napi vérvétel eredménye alapján azt mondta a doki,hogy ne számítsunk jóra...mégis: 7 petesejt, 5 tökéletes volt, 4 megtermékenyült és osztódott, mind a négyet visszakaptam. Április 25-én pozitívat teszteltünk:) sajnálatos módon örömünk nem tarthatott sokáig, elvetéltem, de hozzáteszem,ekkor m.helyem végett hatalmas stressz ért..nem keresek okokat. felálltunk mentünk tovább, volt egy beültetés nélküli simulációm,nem sikerült blasztocisztáig vinni az embriót. most megint finishben vagyunk,holnap lesz a leszívásom, az eddigiektől ellentétben nem long (hosszú protokollom volt),hanem antagonista..az eredmények az uh-k alapján magamhoz mérten nem rosszak,de majd a holnapi leszívás után meglátjuk. Bocsánat,ha hosszúra nyújtottam,ám remélem szavaim mégis elhitetik veled,hogy van remény...Konkréten tudok olyanról,akinek 20 feletti fsh-val, 46 évesen sikerült már meg is szült! amúgy az fsh értéke is akkor mérvadó,ha legalább 3 egymást követő ciklus 3.napján mért érték mutat magasat..fel a fejjel, nincs veszve semmi!!!
2011. aug. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat javítok az előző soraimon, 6 simulálás és 5 beültetésen vok túl.
2011. aug. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál' Nagyon sokat segítettél,mert most semmit nem értettem... És adtál egy kis reményt is! Én 34 éves vagyok és teljesen meglepett hogy ennyi évesen ilyen problémám lehet,de úgy látszik nem vagyok egyedül. Te hova jársz? Én Debrecenbe. Sajnálom hogy ennyi mindenen kellett már keresztül menned,és észhez tértem egy kicsit az önsajnálatból. Szurkolok NEKED!
2011. aug. 10. 16:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs mit köszönnöd, bármi még eszedbe jut,kérdezz csak nyugodtan. Holnap lesz a leszívásom , majd megírom, miként alakultunk! Pécsiek vagyunk, ide járunk a Kaáliba, ám itt csak a vizsgálatok és a stimuláció alatti ellenőrzések vannak,a beavatkozások Kaposváron, ill.ve Tapolcán zajlanak. Mi Tapolcára járunk, dr. Török Attila a kezelőorvosom. Nagyon nagy szaktudású ember, és emberileg is csak jót mondhatok róla. Ő az, aki nem mondott le rólam,rólunk, máshonnan a magas fsh végett lehet már szóba sem álltak volna velem...Én decemberben még dr. Czeizel Endrét is megkerestem emailen keresztül, és a Videoklinikán keresztül élő adásban választ is kaptam a kérdésemre. Sajnos okot igazából a mai napig nem tud az orvostudomány,a magas fsh-val kapcsolatosan. Genetikai tényezők, környezeti ártalmak, ki tudja...Neki az elmúlt évben két 30 éves magas fsh-s páciense volt. Ám még ő is azzal bíztatott,hogy ne adjuk fel. Januárban elmentünk immuno-genetikára, minden eredményünk jó lett hála az égnek. Ami biztos, s ha másból nem,hát tényleg belőlem kiindulva, nem reményvesztett a helyzet, tehát fel a fejjel!!!
2011. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szia!Megkérdezhetem neked mennyire magas az fsh-d? Olvastam olyanról itt a net-en akinek 50 körül volt. Az mit jelent hogy nagy dózissal stimulálnak? Milyen hatással van az ránk nézve? Jaj nagyon sok a kérdésem nem is zúdítom egyszerre rád. Mi Hétfőn megyünk újra uh-ra. Kíváncsi leszek ,ugyan is volt egy tüszőm amire kíváncsi leszek megrepedt-e,mert a doki szerint teljesen normálisnak tűnik.Szerinte ilyen hormonszinttel nem is kellene legyen peteérésem. Szóval nagyon megkavart ... Remélem holnap sikeres lesz a leszívás! Várom hogy meg írd mi történt.
2011. aug. 10. 18:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! 12.57-el kezdődött az fsh,majd ment feljebb...még 20 alatti tartományban mozgott eddig. Ami nálam is érdekes volt,hogy a magas fsh ellenére az ultrahangos vizsgálatok igazolták a spontán ciklusban a peteérést, és a 21.napi progeszteron vérből történő meghatározása alátámasztotta az ovulációt. Tehát mindezek ellenére "működök". a nagy dózis az max. dózist jelent. Nálam hosszú protokoll volt az első öt stimuláció. ciklus 21.napjától Gonapeptyllel leállították a hormonrendszert, kézi vezérlésre állítva. Majd a vérzés megjövetelének 3-5.napján indult a stimuláció, innentől kezdve már csak fél Gonapeptyl ment, és reggel 3 este 3 Gonal f. ez a drágább (de nem a legdrágább stimuláló inj.) és ebből a max. dózis is ez. annyit jelent,hogy egy oldószerhez 3 porampullát kellett reggel és este is keverni és beadni. a 4.lombiknál (részben mert anyagilag nagyon költséges volt) váltottunk az olcsóbb Menopurra, ebből u.ilyen dózissal. erre talán még jobban reagáltam mint a drágább szerre, bár én a Gonallal is babás lettem. Köszi a drukkokat, azért izgulok picit,hisz most új protokollom volt, antagonista. ez kevesebb szuri,kevesebb hormon, és mégis magas fsh-nál működhet a dolog. Holnapra kiderül,mindenképp megírom az eredményt, ami remélem pozitív lesz a petesejtek viszonylatában! Ismételve önmagam, van remény!!!!
2011. aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utóirat:) Nálam mellékhatás nem volt, a max.dózis ellenére sem. Nem híztam , tartom a súlyomat mai napig (48kg) , nem szőrösödtem, nem voltak rosszulléteim. sőt én inkább étvágytalanná váltam,válok a stimulációk alatt. Korábban sokat olvastam hozzászólásokat,hogy van aki 10 kg-ot is hízott,meg rosszul volt a kezelések alatt. Én nem mondhatok semmi negatív tényezőt. Pedig én is azt hittem,hogy ilyen dózissal atya világ mi lesz..Nem lett semmi:)
2011. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na mizu? Remélem minden rendben?!
2011. aug. 11. 19:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! a 7-8 tüszőből 5-ben volt petesejt, és mára 4-en szerelembe is estek:) Blasztocisztáig próbálják elvinni őket, hétfőn kell telefonálnunk, hogy osztódnak e szépen, és elviekben kedden beültetés. Izgalom tehát van bőven, de reménykedünk!!! Köszi a drukkokat, megírom a folyt.köv-öt hétfőn,miután telóztunk. féltem ettől az új protokolltól,de hála az égnek működöm:)
2011. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon örülök,hogy sikeres volt a tegnapi napod! Tovább is csupa jót kívánok! Hétfőn én is megtudom,hogy valóban tüszőt látott-e a doki és meg is repedt. Talán mond valami jót is :)! Nagyon Szorítok Nektek!
2011. aug. 12. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!