Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én arról szeretnék véleményt...

Nikancska kérdése:

Én arról szeretnék véleményt kapni, hogy én nagyon szeretnék már egy kisbabát, nővéremnek és unoka tesómnak is van.19 éves vagyok a párom 25 ő dolgozik én munkanélküli vagyok.1 éve szeretnék babát minden este sírok érte. Véleményetek?

Figyelt kérdés
(A párom jól keres, szülöi támogatás is van)

2013. ápr. 4. 06:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%
Először keress valami munkát. Ha más nincs, akkor valami tesco vagy ilyesmi. Utána legyen csak baba. Gyerek mellett még nehezebb lesz munkát találni, ha egyáltalán akarsz dolgozni.:(
2013. ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Már miért lenne éretlen az anyaságra?? Mert 19 éves? attól még lehet belőle tökéletes anya :) Van olyan 30 éves nő is aki le se kakintja a gyerekét :/ Szerintem próbálkozzatok nyugodtan! Sok szerencsét :)) 13/L
2013. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
Te aztán tudod 13 évesen?! *_*
2013. ápr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Lehet,hogy fiatal vagyok de én csak annyit mondtam,hogy lehet szerintem tökéletes anya! és igen ismerek olyan anyákat akik le se tojják a saját gyereküket, ehhez nem kell tudás. Csak a szín tiszta tény:) De te hány éves is vagy?? :D
2013. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
A duplája mint te, de miért lett olyan nagy divat mostanság, hogy a pasikkal tartatják el magukat és a gyereküket is?! Elég szánalmas. Dolgozni kéne, kapna még gyedet is, nem csak gyest.
2013. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
15%
A saját gyerekük miért ne nevelhetné ő?? :D amugy meg ha megszűli a kisbabát akkor el kell mennie gyes-re és akkor nem ér azzal se sokat. Ha szeretnének mind a ketten gyereket akkor hidd el nem fogja a leendő apukát zavarni ha ő tartja el őket :) főképp ha jól is keres.Nincs itt gond! Én még mindig mondom/írom,hogy szerintem tökéletes anyuka is lehetne belőle hiába 19 éves :) Szóval én biztatom:Sok Szerencsét a kisbabához :) 13/L
2013. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl felelős gondolkodásra vall, hogy majd a pasim úgyis eltart, csak mert nekem olyan kedvem támadt, hogy babázzak, meg mert az unokatesómnak és a nővéremnek van, akkor nekem is kell. A gyereket el is kell tartani tudod... És ha ne adj' isten a pároddal valami történik, vagy otthagy? Előbb dolgozz valamit, majd utána gondolj gyerekre. És ne csak a te boldogságod nézd, hanem a kicsiét is.
2013. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
93%

1. vagyok


13 évesen persze, hogy nem érted miért éretlen az anyaságra!:) Senkinek sem a korával volt baja, nekem sem. Az én édesanyám is 17 évesen szült engem és a világ legjobb anyukája, szóval ha valaki, akkor én nem ítélkezek a kor felett.


Viszont vannak olyan dolgok, amikről neked még fogalmad sincs, ami rendjén is van így, mert nem is kell még tudnod 13 évesen. Tudod nem olyan egyszerű a nagybetűs élet, ahogy azt te most elképzeled. A te korodban én is azt hittem, hogy nem nagy kunszt eltartani magamat vagy egy gyereket felnevelni, de azért majd te is megtapasztalod, hogy ez közel sincs így. Azt is számításba kell venni, hogy mi van, ha az apa x idő múlva azt mondja, hogy neki mégsem kell a gyerek és lelép. Sajnos ez nem ritka manapság. Oké még ott a család támogatása, de ki tudja az is meddig! Csak kell egy nagyobb válság, betegség, akármi és máris onnan sincs segítség. Akkor mi van? A gyereknek enni kell, ruházni kell, óvodába, iskolába járatni, ha beteg gyógyszert venni...stb. A gyereknevelés hatalmas felelősség, nem kellene senkinek csak azért szülni, mert neki KELL a gyerek, mert olyan cuki... Na ezért mondja mindenki, hogy felelőtlen a kérdező és közel sem a kora miatt!


Én is szültem volna már 19-20 éves koromban és a mai napig mindennél jobban vágyom rá, de amíg nem tudom az alap dolgokat megadni egy gyereknek ÖNERŐBŐL, addig nem fogom bevállalni. Pedig boldog párkapcsolatban élek, a párom el tudna tartani, a családom tudna támogatni, mégsem teszem, amíg nem dolgoztam le 2 évet és félre nem tettem annyit, hogy biztonsággal finanszírozni tudjuk legalább az első 2 évet, ha bármi történne. 25 éves vagyok és még 30 éves korom előtt szeretnék szülni, de én nem csak sírok a párnámba, hanem teszek is érte, pedig irtó nehéz.

2013. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Kávétejszín ***** válasza:
100%

Kedves 13 éves!


Nekünk nem a kérdező korával van problémánk, és nem azért írtuk, hogy felelőtlen és éretlen még egy babához.

Olyan okokból gondoljuk így, mint pl. azért szeretne babát, mert másnak is van. Ez nem így működik. A másik probléma, hogy a kérdezőnek meg sem fogalmazódott a fejében, hogy esetleg dolgozzon, vagy alapokat teremtsen. Persze, jó dolog, ha a párod segít, az viszont nem egészséges, hogy ő tartja el az egész családot. Egészséges számítani rá, de nem egészséges csak rá támaszkodni, azzal az elvvel, hogy én majd szépen elbabázgatok otthon, amíg ő dolgozik ránk.

A gyes és gyed is másképp alakul, ha van az anyukának a szülés előtt 2 év munkaviszonya, legalább ennyivel hozzájárulhatna egy nő az együttéléshez.


Arra sem kaptunk választ, pedig a kérdést feltettem, hogy együtt élnek-e, mióta vannak együtt...


A legcsúnyább talán ebben a kérdésben a szülői támogatás téma felhozása. Értem én, hogy nagyon jószívűek a szülők, és mindenben segítenek, de nem lehet olyan felelőtlen gondolattal gyereket szülni, hogy majd anyámék vásárolgatnak nekem az ő pénzükből.


Attól is felelőtlen, hogy minden este sír, mintha egy gyerek lenne, és egy játékot szeretne megkapni. Nem hiszti kell a gyerekhez, hanem felnőttesebb gondolkodás.

2013. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Kedves 13 éves! a kérdező leírja hogy már egy éve sír egy babáért. vagyis nyilván a párja nem akar még gyereket... És itt tényleg nem a kor számít hanem az hogy meg tudjon adni mindent a gyerekének. Gondolom a kezedben az iphone meg a legdivatosabb ruhákban könnyű azt gondolni hogy amiben élsz az természetes. pedig anyukád vagy apukád nagyon keményen megdolgozik azért hogy teneked mindened meglegyen! És sokszor ahhoz kevés hogy majd apuci eltart. 26 éves kétgyerekes anyuka
2013. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!