Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha munkanélküli segélyen...

Ha munkanélküli segélyen vagyok amikor kiderül hogy terhes vagyok, akkor jár valahonnan a gyed? Vagy csak gyest fogok kapni?

Figyelt kérdés
előtte 13 éves munkaviszonyom volt és ugye már csak 90 napig lehet kapni munkanélkülit,ilyen esetben mi a helyzet?hasonló cipőben valaki?

2012. aug. 8. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
A szülést megelőző 2 évet nézik hogy azalatt volt-e 6 hónap folyamatos munka és ha igen az alapján számolnak Gyedet
2012. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Nem.

Csak akkor jár a GYED, ha biztosított vagy mikor mész szülni.

Mikorra vág ki írva?

2012. aug. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nézz utána!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Én azt gondolom 1.-nek van igaza!!!
2012. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Igen, az elsőnek igaza van, de ha nem vagy biztosított mikor mész szülni, nem jár csak a gyes!
2012. aug. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem vagy biztosított szüléskor,akkor nem jár GYED!
2012. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján csak gyest.

Viszont ha a szüléskor vagy álláskeresésin, és megvan a 2 éven belüli 365 napod, akkor járhat a tgyás és a gyed, csak sakkozni kell kicsit.

2012. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!még nem voltam dokinál de szerintem áprilisban fogok szülni!a teljes igazság az hogy még 1 hónap van az álláskeresésiből,előtte sok sok év folyamatos munkaviszonyom volt,viszont most is dolgozok feketén egy szépség szalonba!tehát ha jól értem,ha letelik az álláskeresési és bejelentetem magam,akkor meglesz a 180 nap és akkor kapok mindent?a gyedet és a tgyást a munkáltató vagy az állam fizeti?
2012. aug. 8. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:

A tgyást és a gyedet az állam fizeti.


Ha jól értem, a munkaviszonyod megszűnése után egyből álláskeresésire mentél? Az álláskeresési 90 napja beszámít a szükséges 365-be, ha bejelented magad, akkor meglesz a szülés előtt 2 éven belül a 365 nap, igaz? Ha igen, akkor jár majd mind a gyed, mind a tgyás.

2012. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!