Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Munkanélküli alatt, ha terhes...

Munkanélküli alatt, ha terhes leszek és a szülés előtt egy hónapra felvesz valaki határozott munkaidőre, akkor jogosult leszek a TGYÁS-ra, gyedre?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Jogosult lehetsz az ellátásokra de jó esélyed van arra,hogy szivességi bejelentésnek veszi a TB és akkor csak gyes jár!
2009. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez hülyeség, szivességi bejelentés nincs. Viszont a TGYÁS-hoz azt hiszem (de nem biztos, hogy ez pontos adat, de e körül mozog) a szülést megelőzően 180 napig biztosítottnak kell lenned. Tehát csak GYES-t fogsz kapni alanyi jogon. Már terhes vagy esetleg? Mert, ha még nem igyekezz ugyanis ez a köcsög Bajnai szemét még akármit elintézhet Nekünk. Már bocsánat, de nagyon egy undorító féreg.
2009. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Van szivességi bejelentés,van ismerősöm akit ellenőrzött a TB és lebuktak!Talán többet kellene ténylegesen dolgozni,akkor rendben lehet minden!Járj utána nehogy csalódás érjen!
2009. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A véleményem akkor is az, hogy ilyen márpedig nincs, de itt nem is ez a kérdés. Na mindegy. De igazad van, jobb az óvatosság, és minél inkább azon lenni, hogy legyen biztos bejelentett munkahely, ami a mai világban ugye szinte lehetetlen.
2009. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok terhes, de remélem minél előbb. De az egy hónap bejelentett szülés előtt, megoldás?
2009. ápr. 21. 13:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy tavaly egész évben bejelentett munkahelyem volt.
2009. ápr. 21. 13:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amint írtam nem megoldás, mert min 180 napig biztosítottnak kell lenned ahhoz, hogy TGYÁS-t kapjál. A GYES az alanyi jogon jár, de hát az a 20.000-25.000 Ft (kb. e körül van, nem tudom pontosan) még pelenkára sem elég. De nehogy emiatt ne vállalj babát, ha Te úgy érzed, hogy itt az ideje, Én azt mondom vágj bele. Valahogy úgyis lesz, segítenek a szülők, a párod esetleg bevállal valami másodállást stb. Én nem lacafacáznék. Itt úgyse lesz jobb a helyzet, nem lesz olyan időpont, amire azt mondhatnánk, hogy igen, most biztonsággal vállalhatok egy gyereket. Ez persze csak az Én véleményem. A döntés a Te kezedben van. Sok sikert kívánok Neked az élet minden területén.
2009. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) De nekem megvan a 180 nap biztosított jogviszonyom. Mert ha jól tudom a szülés előtti két évben kell meglennie. Nekem az 2008-ban egész évben megvolt.
2009. ápr. 21. 14:00
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt folyamatos biztosításról van szó. De a Tiéd, ha jól értem, most megszakadt, azzal, hogy munkanélküli vagy, nem? Azt jól tudod hogy a TGYÁS számításánál mindig az előző évet veszik alapul, tehát, ha te 2010-ben szülsz, márpedig előbb nem fogsz, ha csak nem vagy terhes, de azt írtad, hogy nem, akkor a 2009-es évedet nézik, amikor számítják a TGYÁS-t. Viszont a 180 napnak megszakítás nélkül meg kell lennie. Sajnálom, de ez így van.
2009. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem megszakítás nélkül kell meglenni a 180 napnak, azt tudom. Akár összeszedegetve is. Mindegy, holnap felhívom az egészségpénztárat.
2009. ápr. 21. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!