Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Okoljam azért a páromat mert...

Okoljam azért a páromat mert babát tervezünk (másfél éve) és nem jut eszébe fekete munkát vállalni plusz pénzért? Jelenleg 2 hónapja munkanélküli.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:

És az miért jó neked ha fekete munkát vállal?

Most az lenne a lényeg, hogy munkája legyen.

Jobb ha legális, mert akkor a Tb-t is fizetik neki.


Fekete munkánál mindig fennáll a lehetősége, hogy nem fizetnek ki...

2012. ápr. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:
100%

Fekete munkát ne vállaljon, viszont rendes bejelentett munkákban ne válogasson.


Nehéz ma munkát találni, és ha talál is nincs rá garancia, hogy megszületik a baba, és folyamatosan lesz munkája... így célszerű arra is felkészülni, mi van ha akkor veszíti el!


Amiatt ne okold, hogy nincs munkája, amiatt lehet okolni, ha nem is keres...

2012. ápr. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak! Nem az a baj, hogy fekete munkát nem vállal, az a baj, ha semmilyen munkát nem akar. Azon gondolkodtál már, hogy mi van ha megszületik a baba, és nem lesz a párodnak munkája, te pedig csak minimális Tgyást kapsz? Felkopik az állatok. Nem akarlak megijeszteni, ne így értsd! De ezen is gondolkodni kell!
2012. ápr. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se vállaljon fekete munkát. Keressen normálisat. Ha meg csak otthon ül, és még rendes munkát se keres, akkor te tényleg ennek a férfinak akarsz gyereket szülni?
2012. ápr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fekete munkát?!?!?!

Örülj neki, hogy nem vállalja...

2012. ápr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért ne okold, mert nem akar fekete munkát vállalni, jól teszi. Úgy tb-je sincs, meg tényleg fennáll veszélye, hogy nem fizetik ki. Sajnos sok ilyet hallottam a környezetemben. Azért már okolhatod, ha rendes munkát se próbál keresni, csak ül otthon.
2012. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
rendben van köszönöm szépen a válaszokat :) csak szerintem az olyan szép amikor a férfi "harcol" a megélhetésért,a családért.de akkor megpróbálunk kijönni a sima állással is,amit keres ugyan de nem talál egyelőre nem könnyű.sokat beszélgettünk arról is,hogy védekezzünk-e,de arra jutottunk,hogy továbbra se mert lehet közbe talál munkát.Csak most az a baj,hogy 1 hónap múlva már csak 35 ezret fog kapni..
2012. ápr. 6. 11:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem bántásból mondom, de 35 ezerből nem igen lehet egy kisbabát felnevelni. Az még kettőtöknek is kevés. Szerintem várjatok még a babával. Felelőtlenség ilyenkor gyereket vállalni.
2012. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom az a 35ezer a munkanélküli lehet, vagy valami ilyesmi, nyílván nem abból akarnak majd élni, meg a gyereket felnevelni. Meg mire megszületne a gyerek, vagy olyan idős terhes leszel, hogy venni kell neki dolgokat, addigra csak talál munkát. De azért nem baj, ha vártok kicsit még a próbálkozással.
2012. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a 35 ezer a munkanélküli lesz.másfél éve nem jön a baba és nagyon szeretnénk!szerintem felesleges emiatt védekezni,addigra csak talál munkát,ezt beszéltük meg.városon lakunk.volt már egyszer egy missed abom :( nagyon vágyunk a picire.
2012. ápr. 6. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!