Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen kórelőzménnyel milyenek...

Ilyen kórelőzménnyel milyenek az esélyeim?

Figyelt kérdés

Egy hónapja volt egy petefészek ciszta műtétem, ami során egy részt eltávolítottak a petefészkemből is, és mivel korábban volt már egy nagyobb cisztám is (két évvel korábban) a másik oldali petefészkem teljesen hiányzik. A régebbi műtétnél endometriózist is diagnosztizáltak, a műtét során eltávolították az összenövéseket, majd GNRH kezelést kaptam fél évig. (Az endometriózis azóta nem tért vissza.) Summázva tehát van egy darab, csonkolt petefészkem, és mikor a gyerekvállalást említettem a műtőorvosnak, ő rögtön felírta a zárójelentésemre, hogy a reprodukciós központba irányít tovább.

Viszont semmit nem tudott mondani a lombikról, vagy hogy egyáltalán hogy zajlik ez az egész. Van olyan, aki így, egy darab csonkolt petefészekkel tudott teherbeesni természetes úton? Tényleg csak a lombik lehet a megoldás? Ha igen, akkor ilyen esetben is először inszeminálást végeznek, és csak azután beültetést? Nagyjából mennyi a lombik anyagi vonzata?

Nagyon sok mindent nem tudok, és félek, hogy egy újabb cisztával minden lehetőségem elúszik...



2013. márc. 28. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy 2-3 alkalmat támogat az állam, vagyis ingyenes
2013. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Amíg a megmaradt petefészked rendesen működik, nincs petevezeték elzáródásod azon az oldalon, és a párod is rendben van, addig ugyanolyan eséllyel babásodhatsz, mint egy egészséges nő.

De!

Ha már nem az első cisztád, ki kéne vizsgáltatni, hogy mi okozza.

Sajnos a műtét egy elavult kezelési mód, de sok nődoki nem követi a szakmája fejlődését, és még mindig alkalmazza. :-(

Nem hoz valódi gyógyulást, csak tüneti kezelés, és a ciszták szépen visszatérnek...

Keress fel endokrinológust, mielőtt hagynád magad stimulálni, mert az sem tesz jót. :-(

Amint megvan a cisztásodás oka, azt kell kezelni, és nem lesz velük több gondod.

Meddőségi központok egyébként mindig előbb inszeminációval kezdenek, ha átjárható a petevezeték. ennek során is van stimuláció, de nem olyan durva, mint lombiknál.

az állami intézményekben az inszem ingyenes, magánban kb 50ezer forint. A gyógyszerköltség még nem olyan nagy, ha megúszod clostilbegyttel, akkor pár ezer forint. (closti, tüszőrepi, és progeszteron pótlás). A gyógyszerek ára mindenhol ugyanannyi.

A lombik sokkal húzósabb. Tb támogatással ugyan maga az eljárás ingyenes, de a gyógyszerek ára nagyon magas. Nekünk a legolcsóbb 90, a legdrágább 150 ezerbe került. De hallottam magasabb összegekről is. :-(

Szóval előbb endodokival vizsgáltasd ki magad, hátha megússzátok ezt a cirkuszt.

2013. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

árak kapcsán a tb által támogatott verzióra voltam kíváncsi, mert annyit már hallottam korábban, hogy még támogatott gyógyszerekkel is nagyon drága a lombik.


endokrinológia szóba sem került eddig, a nőgy. klinikán eddig minden doki azt mondta, hogy ezt csak olyan gyógyszerrel lehet kezelni, ami egyben fogamzásgátló is, de mivel pont, hogy gyereket szeretnénk, ezt nem kaphatom... nagyon köszönöm a választ, mindenképp elmegyek akkor endokrineshez is!

2013. márc. 29. 08:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha több ciszta van a petefészekben az ún. policisztás petefészekre (PCO) utalhat. Ez jellemzően egy több tünetből álló kórkép része. Emellett előfordulhat elhízás, szőrösödés, stb., de nem feltételnül járnak együtt ezek a dolgok. Nem tudom nálad diagnosztizáltak-e PCO-t. Ha igen, akkor viszont valóban endokrinológust kellene keresni, mert a hátterében endokrinológiai okok, általában a szervezet fokozott inzulintermelése áll. Ez cukorterheléses vizsgálattal ellenőrizhető csak. Ennek igazolódása esetén a kezelést ezzel kell kezdeni, mert az inzulinrezisztencia fennállása amellett alkalmazott reproduktív kezelések könnyen sikertelenek maradhatnak, vagy vetéléssel végződhetnek.
2013. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!