Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Két hete volt egy méhen...

Két hete volt egy méhen kívüli terhességem, megműtöttek és kivették a bal petevezetékem. Mik az esélyeim? Folyt.

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, műtét közben úgy látta a másik petevezeték sincs túl jó állapotban. Ezek szerint legközelebb szintén méhen kívüli terhesség lenne? Csak lombikkal eshetek teherbe?

2012. dec. 13. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

nem értem ezeket a sspeciális kérdéseket miért ide teszed fel?

Miért nem akkkor ott a dokit kérdezted. Ha pedig most jutott az eszedbe akkor kérj egy idöpontot az orvosodtól és beszéljetek erröl. Ö az aki erre választ tud adni, ö lát nap mint nap petefészket meg petevezetéket.

2012. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kontroll vizsgálatkor érdeklődd meg, hogy mik az esélyeid. Addig meg ne ezen rágódj, hanem a gyógyulásra koncentrálj.
2012. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Elsőnek: azért itt kérdezi, mert lehet, hogy vannak hasonló helyzetben lévők. Nyilván meg fogja kérdezni orvostól is majd, most inkább bátorítást, együttérzést vár.


Kérdező: nekem nincs ebben tapasztalatom, de járj utána és ne add fel.

2012. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 sumergo ***** válasza:
Én is így voltam, kivéve, h nekem nem vették ki elsőre a petevezetékemet. Amíg van petevezetéked, addig van remény a természetes terhességre. Kérj átjárhatósági vizsgálatot a nődokitól. Az segítheti a teherbeesést, vagy ha totál elzáródott az is kiderül. Ha elzáródott teljesen, akkor irány a lombik, nincs más megoldás. Nekem nem volt teljesen elzáródott, ezért inszeminációt csináltunk, de méhenkívüli lett újra, akkor kivették mindkét petevezetékemet. Jöttek a lombikok, és a kislányom, aki itt mászik körülöttem! :-)
2012. dec. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen megkérdeztem, az orvos azt mondta, lombik. De hátha van valaki itt, akinek hasonló diagnózissal sikerült természetes úton teherbe esnie.
2012. dec. 13. 13:01
 6/14 A kérdező kommentje:
sumergo, jaj de jó, ilyen kommenteknek örülök :) A műtét után 6 hetet várok, és január végén-február elején lesz átjárhatósági (hycosy). De az orvos azt mondta ne nagyon reménykedjek. Én is pont attól félek, ami Veled történt, hogy másodszor is méhen kívüli lesz, ha mégis próbálkozom.
2012. dec. 13. 13:03
 7/14 anonim válasza:
100%

Egy-két kommentelőt kirakatba kellene rakni,olyan okosak! :)


2 èvvel ezelőtt nekem is méhenkivűlim volt,szintén eltàvolítottàk a bal petevezetèkemet. Esèlyem még eggyel is ugyanannyi,mint bàrki màsnak. Nyugi,még egy pár hétig pihizgess,ne erőltesd meg magad! Jó egèszséget kívánok! :)

2012. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 sumergo ***** válasza:
85%

Nekem is azt mondták "mezei" nődokik, h mindenképp lombik, irány a meddőségi központ. Ott felvilágosított az orvos, h lombikkal is lehet méhenkívüli, ezért két választás van: 1. megpróbáljuk az inszemet, ha méhenkívüli lesz, akkor műtét, 2. kivetetem a petevezetékeim, aztán lombik. Ezért inkább próbáljuk meg az inszemet, és meglátjuk. Sajna méhenkívüli lett, de akár sikerülhetett is volna.

Egy dolog a lényeg: Soha ne add fel, próbáld elfogadni, hogy neked nem olyan egyszerű, mint másnak, de egyáltalán nem reménytelen. Sok sikert!

2012. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
2010. márciusában engem is emiatt műtöttek és szintén ki is vették a bal petevezetőt. A doki szerint azért kellett kivenni, mert sérült és ha hegesedik nagy valószínűséggel ismét elakadt volna a pete. A másikkal minden rendben volt, átjárható, állítólag, ha már a műtőasztalon vagy, egyúttal elllenőrzik azt is. Ezért furcsa nekem, ha olyan rossz állapotban van a másik is, miért nem vették ki ott helyben...de ezek szerint nem mindenhol mennek egyformán a dolgok. Én is csak bíztatni tudlak, amíg vam egy petefészked és egy vezetőd, addig ugyanakkora esélyed van babára, mint másnak. Én is féltem, hogy nem fog sikerülni, de azóta már van egy lassan 2 éves kislányom, most pedig félidős vagyok a kisöcsivel. Nem örömködésből írom, hanem, hogy bíztassalak, semmi sincs veszve! Nem véletlen páros szerv az ivarszerv, ki vagyunk mi találva rendesen! ;-) Ha pedig mégis gond lenne a másikkal is, még mindig ott a lombik, próbáld a pozitív oldaláról nézni és higgy magadban, a testedben! Minden jót kívánok Neked!
2012. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
sumergo, hogy bírtad lelkileg az egészet? Attól félek, hogy még egy ilyen méhen kívüli terhesség kiütne teljesen. De ezek szerint még ha lombikra vállalkozom, akkor is előfordulhat.
2012. dec. 13. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!