Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petefészek cisztával és egy...

Petefészek cisztával és egy méhenkívüli terhességgel milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

Amikor műtöttek méhenkívülivel akkor a cisztát is kiszúrták a petefészkemben, de sajnos a ciszta újra ott van:( A műtét során nem vettek ki semmimet csak megmetszették a petevezetőmet és ugy távolították el a terhességet:(

Voltam dokinál és azt mondta megint műteni kellene a cisztát de közben csinálna petevezeték átfúvást.

Januárban volt a méhenkívüli terhességem és azóta nem esem teherbe:(( Mondtam a dokinak csináljunk hormonvizsgálatot is , de azt mondta hogy még van ciszta addig semmit sem.

Már azt is mondta hogy ha nem vagyok átjárható ajánl a lombik programba.

Jaj lányok teljesen kivagyok:((((

Van/volt valaki ilyesmi helyzetben.

Már abban is kételkedek hogy lehet-e egyáltalán babám.

Ha azt nézzük akkor cisztával már kétszer teherbe estem csak az első korai vetélés volt a másik meg méhenkívüli, pedig az a ciszta is ott volt kb 4 évig:((

Bocsi hogy hosszúra sikerült , de teljesen tanácstalan vagyok.

Bármilyen tanácsot , ötletet , praktikát szívesen fogadok:))


2012. okt. 13. 09:11
 1/2 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A cisztának oka van, először ezt kéne letisztázni, hogy mi okozta nálad.

A hormonjaidat endokrinológussal nézesd meg, ő a hormondoki, nőgyógyász nem ért hozzá sajnos. :-(

Ettől függetlenül az átjárhatósági vizsgálat jó ötlet, bár ha már volt méhenkívülid, az azt jelzi, hogy a petevezetőd nem funkcionál rendesen. Hiába megy át rajta a folyadék, lehet hogy az embriót nem tudja eljuttatni a méhbe, és sajnos így nagyobb az esélyed, hogy újra előfordul. :-(

De nem akarlak ijesztgetni, lehet hogy legközelebb jó helyen lesz a baba. :-)

Szóval endodoki és átjárhatósági.

És persze hogy lehet babád, ezek a problémák megoldhatók megfelelő dokival. :-)

2012. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy írtál:)))

Szóval akkor keressek egy hormondokit, mert lehet azért van cisztám mert valamelyik hormonom nem jól működik?

Akkor ne műtessem meg magam megint?

2012. okt. 13. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!