Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4 negatív terhességi teszt...

4 negatív terhességi teszt után előfordulhat, hogy mégis terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy hónapba észleltem pár terhességi tünetet, melyek közül a menszesz elmaradása az, ami a legfőbb probléma. Lassan egy hónapja késik.

Szóval már mikor nem jött meg, egy-két napra rá teszteltem. negatív lett. Aztán utána minden héten csináltam 1-1 tesztet. Most csináltam a 4.-et és az is negatív egyértelműen.

menszesz kimaradásán kívül még volt olyan mindjárt megjön érzésem, ami miatt terhességre gyanakodtam, ez többször is, és ezen a héten többször szédültem. Az étvágyamon különösebb változást nem vettem észre. Álmosság néha rám tört, de nem állandóan.

Azért nem voltam még orvosnál, mert nekem menszesszel mindig voltak problémák, volt hogy 3-4-5-6 hónapra teljesen kimaradt, sose volt a 10 év alatt mióta megvan rendszeres. Csak a fogamzásgátló miatt állt be havi szintre, amit tavaly nyáron abbahagytam, de abbahagyása után is minden hónapba napra pontosan megjött, egészen most februárig. (lehet most ürült ki végleg?)

Szóval, így is lehetek terhes? Vagy így azért esélytelen?


2013. márc. 7. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én elmennék orvoshoz!


Ha 1 hónapja késik akkor már az Uh-n látni fogja hogy van e bent valaki, vagy más a gond!


Én nem tudnék nyugodtan aludni az tuti, főleg hogy írtad hogy tavaly nyár óta rendszeres volt.

2013. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség szinte teljesen kizárt. Nekem inzulinrezisztencia és PCOS volt. A hányinger és szédülés a cukorháztartási zavar és magas inzulin szint miatt, a mensi kimaradása pedig a ciszták és a magas tesztoszteron szint miatt. Mindenképp orvosi vizsgálatot javasolnék neked, mert nem normális a rendszertelen ciklus, és lesz még, hogy babát szeretnél, akkor pedig nagyon sok éveket várni rá! Először endokrinológust majd nőgyógyászt keress fel! Sok sikert!
2013. márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsi az esélye, főleg, ha mindig más fajta tesztet vettél. Ha korábban is voltak problémák a menzesszel, akkor lehet most jött elő, újból az a probléma, ami régen is volt. Mindenképp elmennék orvoshoz kivizsgálásra, hogy mi állhat a háttérben.
2013. márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 frászkarikaborsó ***** válasza:
70%
Nem esélytelen, de a teszt csak akkor lehet negatív ha a terhesség még annyira fiatal, hogy nem mutatja ki a kevés hormon miatt. Ez pedig akkor lehet, ha 2 héten belül fogant a baba. Tehát a két hétnél régebbi tesztekről lehet biztosan tudni hogy akkor tényleg nem voltál terhes, de lehet hogy ebben a ciklusban nem volt vagy később volt peteérésed és ilyenkor a menzesz is csúszik és a teherbeesési lehetőség is. Ameddig nem jött meg, és volt 2 héten belül aktus, addig elméletileg megvan az esély. Viszont ha ennyire rendszertelen a ciklusod az hormonproblémára utal, ami megnehezíti a teherbeesést, ha nem is zárja ki teljesen. És ha már teherbe estél, vetélést is okozhat, szóval én kivizsgáltatnám. És nem nőgyógyásszal, hanem endokrinológussal.
2013. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Óh voltam endokrinológusnál tavaly novemberben PCOS gyanú miatt. Vérvérvétel után kiderült, hogy rendben van minden.

Így utólag viszont lehet, hogy akkor még mindig befolyásolta a fogitabi az eredményt! Azért gondolom ezt, mert 5-6 éve egy másik vérvételen magas volt a tesztoszteron és így merült fel a PCOS gyanú. azóta szedtem a fogitabit és tavaly hagytam abba nyáron.

Jövő héten elmegyek orvoshoz.

Egyébként óvszerrel védekezünk mindig, úgyhogy tényleg kicsi az esélye, de ezek a tünetek eléggé aggasztanak, szóval vasárnap megint tesztelek. Facelle és x-epillel csináltam őket egyébként.

2013. márc. 7. 11:02
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
A tabi még 1 hétig hat, majd teljesen kiürül. Hát nem tudom, de itt az oldalon olyan negatív tesztekkel, olyan szinte láthatatlan csíkokkal terhesek a nők, hogy ha én csináltam volna őket, biztos lennék benne, hogy nem vagyok terhes.
2013. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ez cypromix volt, ami nagyon magas hormontartalmú... endokrinológus mondta, hogy 4-5 hónapig nem ürül ki! mert először szeptemberbe mentem és mondta akkor felesleges vérvételt csinálni, mert nem fog valós képet kimutatni.

jah én is olvastam láthatatlan csíkokról :/

2013. márc. 7. 11:09
 8/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Most kéne endokrinológushoz elmenned újra, lehetőleg olyanhoz, aki erre specializálódott.

PCOS-ra a fogamzásgátló nem jó, csak elfedi a tüneteket, ahogy a te eseted is remek példa erre.

Viszont ha nem szeretnétek még babát, miért hagytad abba a fogamzásgátlót?

2013. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Manka68 ***** válasza:

Bocsi, még annyit szeretnék kérdezni, hogy milyen volt a terheléses cukor és inzulin értéked?

Mit vizsgáltak nálad novemberben, mire mondták, hogy rendben vagy?

2013. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Jövő héten elmegyek nőgyógyászhoz és vele megbeszélem, hogy mi legyen. Valószínűleg úgyis el fog küldeni újabb vérvételre.

Közben csináltam még egy tesztet, negatív... Ma reggel borzasztóan viszketett a bal mellem, majd megőrültem tőle. Ettől paráztam be és csináltam tesztet, gondolván na ez most tuti... nem lehetek terhes ez most már bizonyos.

Holnap megírom a vérvételem eredményeit, mármint a tavaly novemberiét, csak most nem tudom hol a lelet.

Azért hagytam abba a fogitabit, mert túl erős volt, és már így is 2-3 évig szedtem... nem akartam tovább. Meg akkor nem volt párkapcsolatom amúgy sem hosszú évek óta. Mostani barátommal csak pár hónapja vagyunk együtt.

2013. márc. 8. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!