Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy 18 éves...

Miért van az, hogy 18 éves vagyok, de bármit megtennék, ha teherbe eshetnék?

Figyelt kérdés
egy 33 éves férfi immárom menyasszonya vagyok,ebben az évben végzek a sulival,nyárra már tervezzük az esküvőt,Nagyon szeretem és ő is engem,viszont a baj az, hogy nagyon baba centrikus vagyok.A párom is szeretne,csak még nem most,szeretné ha elvégezném a sulit,(amit persze pocakkal is elvégeznék,ha lenne)viszont nagyon sokszor említette, hogy ha becsúszna ( megszakítással védekezünk),nagyon örülne neki.A héten viszont megyek gyógyszert íratni,hogy ne kelljen kiszállnia pont a lényegnél.Ő tudja, hogy mennyire szeretnék már babát.Ha most becsúszna is biztosítva lenne neki minden,mivel nagyon jól keres a párom,csak az ő fizetéséből 3an nevetve meg tudnánk élni,csak ne lenne még fél évem hátra a suliból :S
2013. jan. 2. 16:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen korszakom, most lassan 22 vagyok, és ez az érzés egyre csak erősödik. :)

Van úgy, hogy nem növi ki az ember. :)

2013. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is volt ilyen időszakom, pont 18 évesen! :)

Szerencsére vártam! Sokminden kimaradt volna az életemből a gyerek miatt. Aztán később még tovább vártam és 30 felett szültem két gyerkőcöt. Lassan 37 leszek és remélem már megfogant a 3. gyerek!

Szóval reeeengeteg időtök lesz még babázni, menjetek nyaralni, utazzatok, fejezd be a sulit (nekem a fősuli utolsó éve kínszenvedés volt gyerek mellett) és élvezzétek ki a felhőtlen hónapokat, éveket!

Imádom a gyerekeimet, de szokszor hiányzik egy kis szusszanásnyi idő, hogy csak magammal tudjak foglalkozni, képezzem magam, tanuljak.

GYES után diplomával is baromi nehéz boldogulni, hát még anélkül! Teremtsd meg az egzisztenciádat, dolgozz kicsit! Ismerj meg új embereket! Az csak előnyödre válik!

2013. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
elég valószínű, hogy várakozás lesz belőle.Persze tisztában vagyok azzal,hogy még korai lenne és meg kellene teremteni előtte a dolgokat neki.Egyszerűen csak itt ez az érzés, hogy annyira nagyon vágyom egy babára és nem tudok mit kezdeni vele.Akárhol meglátok egy kis csöppséget könnybe lábad a szemem és arra gondolok, milyen jó is lenne egy picur.De legalább már tudom, hogy nem csak nekem vannak ilyen érzéseim és ez megnyugtat :)
2013. jan. 3. 15:52
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem, vannak, akik eleve szeretnének babát. Azonban nagy felelősség, anyagilag is. Javaslom, hogy fejezd be a sulit, és utána beszéljétek meg újra. Tudod, gondolnod kell a jövőre! Én is szerettem volna 18 évesen babát, de kellett, hogy legyen munkahelyem, gyakorlatom, legyen hova visszamennem. Most 23 vagyok, elkezdtem egy egyetemet, jön a baba, de már van munkahelyem, ha a szakmámban nem kapok állást, lesz hova visszamennem! Ez is fontos. Babával, kisgyerekkel nagyon nehéz munkát találni, márpedig hiába vagytok jól el anyagilag, dolgozni kell, abból kapod majd a nyugdíjad. Jobb ötletet nem tudok adni, mint hogy várj, végezd el a sulit, élvezzétek egymás társaságát, esküvő és ha még akkor is, akkor beszéld meg a pároddal, hogy úgy érzed, készen állsz.
2013. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mikor én 18 éves voltam, én is nagyon vágytam babára, de tudtam, hogy nincs még itt az ideje. Már csak azért sem, mert még nem voltam férjnél. :-) 21 évesen jegyzett el a férjem (aki már régóta a legjobb barátom volt, tehát jól ismertük egymást), de még 2 évet vártunk az esküvővel. 23 évesen mentem férjhez, és bár nagyon-nagyon vágytam már gyerekre, sőt gyerekekre, vártunk még egy évet, hogy kettesben élvezhessük a fiatal házasoknak járó boldogságot. Egy év házasság után estem teherbe, majdnem 25 voltam, mire szültem, de utólag látom, hogy nagyon jól tettem, hogy vártam. Most 32 vagyok és a hatodik babát várom, tehát teljesült a vágyunk, és sok gyerekünk lett FIATALON (még így is). Semmivel nem késtünk el, sőt! Viszont onnantól, hogy anya leszel, nincs már olyan szabadságod, nem akkor alszol, amikor akarsz, nem oda mész, ahová akarsz, stb. Egy 18 évesnek még sokmindent át kell élnie, meg kell tapasztalnia, ki kell harcolnia, hogy érett legyen a gyerekvállalásra. Nem azt mondom, hogy 18 évesen nem lehet érett valaki, de hidd el, 20-25 évesen sokkal érettebb!! Szerintem is várj még pár évet, utólag nem fogod bánni! :-)
2013. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

szia, én valahol együtt tudok érezni veled, mert én is ugyanígy voltam, csak kb 16 éves korom óta. a mai napig is gyötör ez a vágy, de már valahogy mintha enyhülne, vagy csak jobban le tudom magam foglalni. most már 21 éves vagyok, több mint 2 éve vagyunk együtt a párommal, de ő még legalább 1-2 évet várna vele, amit én tiszteletben tartok. Hidd el,ha erőltetnéd vele, csak rosszat érnél el... Nagyon gondold meg, hogyan döntesz. nem csak a saját, hanem a leendő babád sorsa is a kezedben van. :) kívánom mindenkinek a legjobbakat :)

21/L

2013. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
de örülök, hogy vagytok még egy páran így ezzel.Már arra gondoltam, hogy a nagy gyerekességemből kifolyólag van ez a vágyam,de ezek szerint van más is így vele...
2013. jan. 7. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!