Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség! Négy vetélés pár...

Segítség! Négy vetélés pár éven belül (6. hétig), mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek szeretnék segíteni, akik évek óta próbálkoznak a bébikével, de mindig vérzéses vetélés a vége (vagy ha nem, akkor vérzés, és végül el kell venni a babát), ti mit ajánlanátok nekik? Nagyon szeretnék nekik segíteni! Lassan feladják a reményt...
2009. aug. 24. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami történt. Ennyi egymás utáni vetélésre már nem igazán lehet azt mondani, hogy biztos csak a véletlen játszik benne szerepet. Amit ilyenkor érdemes megnézetni, hogy hormonálisan biztos minden rendben van-e. Veleszületett trombózis hajlam is állhat a sorozatos vetélések mögött. Ezt is lehet egy vérvétellel szűrni. Szoktak ilyenkor méhtükrözést is csinálni, hogy a méh valamilyen rendellenessége állhat a háttérben. Ha tud keressen olyan orvost aki az átlagnál egy kicsit jobban ért a sorozatos vetélésekhez.
2009. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony progesteron szint,egyszerű vérvétellel kideríthető.Nekem is ez volt a baj és az új terheséggel már az 5 héttől kaptam a 12-ig.Most már 20 hós a fiam.
2009. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sok minden allhat a hatterbe de negy veteles utan mar el kellett volna barmelyik dokinak kuldenie oket kivizsgalasra. Allitolag a harmadik ismetlodo veteles utan ki szoktak vizsgalani a part. Lehet kromoszoma rendellenesseg is, tul alacsony hormonszint ahogyan mar irtak, a mehet is ki kene vizsgalni miert nem tud megtapadni (eleg vastag-e a mehnyalkahartya, mert ha nem akkor csak epp megtapad a baba de levallik utanna), genetikai osszeferhetetlenseg is lehet. Szerintem nagyon sok oka van, menjenek szegenyek el kivizsgalasra.
2009. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy vetélés még lehet véletlen, kettő már nem az. Négy meg pláne nem.


Olyan orvost kell keresni, aki komolyan veszi a problémájukat, és van tapasztalata habituális vetélőkkel. MIndenképpen tanácsos hormonvizsgálat, a leendő anyuka és apuka (!) alapos kivizsgálása, genetikai tanácsadás.

2009. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk egy éve nem sikerült a baba, voltunk jóhormonvizsgálaton és spermavizsgálaton is, szedtem clostyty is. Orvost váltottam, aki egyben endokrinológus is és ő csodálkozott, hogy 3 féle korókozó szűrést nem csináltak, ami szerinte alap vizsgálat és ezzel kell kezdeni ezek közül kettő korai vetélést, egy pedig meddőséget is okoz, de hosszas gyógyszeres kezeléssel orvosolható.

2009. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp endokrinológushoz kell menni, aki az összes hormon működését összefüggésében látja.

Okozhatja cukorbetegség, inzulinrezisztencia, magas vagy túl alacsony TSH (pajzsmirigystimuláló hormon), vagy épp a mellélóvese hibás működése (kortizol). És számtalan oka lehet még! Mindenképp hagyják ott a mezei orvost, és családtervezési vagy meddőségi szakemberhez forduljanak!

2009. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne adják fel mindenképpen keressenek egy jó orvost aki az elejétol fogva odafigyel és tudja a dolgát.
2009. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2. Engem 2 vetélés után tök félrekezelt az akkori orvosom.A szonográfus pedig tök bunkón csak annyit mondott,hogy nem kell ennyire kiakadni,mert ált. 4-5 ilyen után küldik a párokat szakrendelőbe.Én ekkor kerestem másik dokit,aki segített és végig lehetett rá számítani.
2009. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Továbbítani fogom.
2009. aug. 24. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!