Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hányadik hétig áll fenn a...

Hányadik hétig áll fenn a vetélés kockázata? 7 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 07:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! A 12-hétig a legnagyobb a vetélés kockázata.
2009. jún. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos tulajdonkeppen vegig van kockazat, 24. hetig vetelesnek hivjak, 24. hettol koraszulesnek.

De a 12. hetig a legnagyobb a kockazat az egesz terhesseg alatt.

Eddig tortenik a "minosegi" fejlodes, kialakul az embrio idegrendszere, a fontosabb szervek, szervkezdemenyek. Kesobb ezek tokeletesednek, illetve akkor mar a baba merete, sulya gyarapodik, kialakulnak a genetikai sajatossagok. Gondolom emiatt az alapveto fejlodes miatt van az, hogy a 12. hetig ha barmilyen rendellenesseg van, akkor az embrio nem eletkepes, elhal. Es sajnos azt szoktak mondani, hogy ez az optimalis eset, mert meg mindig jobbnak tartjak a termeszet szelekciojat, mintha az egyebkent nagy fejlodesi rendellenesseggel fejlodik tovabb a baba es az orvosoknak kell beavatkozni, vagy a szuloknek meghozni a dontest...


De ez a tudomanyos alapja. Neked nem szabad elore ilyesmin gondolkodni es a falra festeni az ordogot! Elvezd, hogy kismama van, minden trimeszternek, hetnek meg van a maga szepsege. Es teljesen termeszetes az, hogy szinte mindenki tul akar lenni az elso 12 heten emiatt, de gondolj arra, hogy veletek ugysem fog semmi rossz tortenni.

En is erre gondoltam, ha esetleg elojott a felelmem, de minel tovabb olvastam utana, annal rosszabb volt, ugyhogy elhesegettem ezeket a gondolatokat.

Es nem is lett hala Istennek semmi baj, van egy egeszseges hat honapos fiam.

Sok boldogsagot!

2009. jún. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!