Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A munkahelyetek hogy fogadta,...

A munkahelyetek hogy fogadta, hogy lombik programban vesztek részt?

Figyelt kérdés
Ha elmondom, akkor félek, hogy leírnak, mondván innentől nem lehet számítani rám. De lehet első alkalommal össze sem jön, eltarthat évekig, ha egyáltalán sikerül.

2012. dec. 15. 17:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
De elvileg védett vagy, ha bejelented, nem? Hogy rúghat ki? (Én is ettől félek egyébként :( )
2012. dec. 17. 09:34
 12/13 anonim ***** válasza:

A hatályos Munka Törvénykönyve szerint:


55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól


b) a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés, valamint

c) a kötelező orvosi vizsgálata tartamára...


65. §

(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap

tartama alatt.


Én ezt úgy értelmezem, hogy a kezelés megkezdésétől számított 6 hónapig él a védelem. Annak is jó lenne utána járni, hogy milyen formában kell bejelenteni. Én csak szóltam, de én tudtam, hogy ezért nem fognak kirúgni.

2012. dec. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Számomra érdekes a MT mert ha azt vesszük az inszemés a lombikbébi is emberi reprodukcios eljárás, tehát sztem mivel 6 inszem 5 lombikbébi program van támogatva ennyit nem lehet 6 hónap alatt letudni

Mi most megyünk első lombikra januárban 3 inszemen vagyunk túl én szóltam a fonok asszonyoknak a 2. Nál mert különben nem tudtam volna megoldani.

Kedvesen fogadta es mielőbbi sikert kívánt mi már 1 éve csináljuk

2012. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!